Najnowsze

Najnowsze

Kończy się remont drogi na Śnieżkę

Naprawa liczącego kilkaset lat szlaku dobiega końca. - Prace powinny zakończyć się jeszcze we wrześniu – zapewniają przedstawiciele Karkonoskiego Parku Narodowego. Jednak to, kiedy drogą przejdą turyści, zależy od pogody.

Graś: W listopadzie zmiany w rządzie

Rekonstrukcja rządu nastąpi w połowie kadencji, mniej więcej w listopadzie - powiedział w "Jeden na jeden" rzecznik rządu Paweł Graś. Dodał, że nie będzie przy tym "medialnego spektaklu".

Strzelał gole w Premier League. Teraz walczy z nadwagą, by grać w Piaście

Collins John ma szansę zostać nowym ulubieńcem kibiców Piasta Gliwice. Aby tak się stało, napastnik, który w przeszłości strzelał gole Manchesterowi United czy Chelsea, najpierw musi uporać się z nadwagą. W klubie z Gliwic są jednak z Johna zadowoleni. Na treningach zawodnik haruje jak wół i jego występ w wyjściowej jedenastce Marcina Brosza wydaje się kwestią czasu.

Polskie MSZ: Wzywamy Syrię do współpracy ze społecznością międzynarodową

Polska popiera wysiłki zmierzające do zapewnienia kontroli międzynarodowej nad syryjskim arsenałem broni chemicznej - napisało w specjalnym oświadczeniu polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort Radosława Sikorskiego wezwał w nim władze syryjskie "do pełnej współpracy ze społecznością międzynarodową w tej sprawie".

Nie zamkną mostu w Sobieszewie, ale i tak będą utrudnienia

Mieszkańcy Wyspy Sobieszewskiej mogą odetchnąć z ulgą. Drogowcy zrezygnowali bowiem z zamknięcia mostu pontonowego w Sobieszewie, planowanego w dniach 16-19 września. Zapowiedzieli jednocześnie, że do końca września most nie będzie już zamykany, jednak wszyscy korzystający z przeprawy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Graś: W listopadzie zmiany w rządzie

Rekonstrukcja rządu nastąpi w połowie kadencji, mniej więcej w listopadzie - powiedział w "Jeden na jeden" rzecznik rządu Paweł Graś. Dodał, że nie będzie przy tym "medialnego spektaklu".

Ruch Palikota szuka nowej nazwy. Wśród propozycji pomysły naszych internautów

Nowoczesne Państwo, Nowoczesna Polska, Wolność i Równość albo Wolność i Tolerancja - taką nazwę może po kongresie w październiku przyjąć Ruch Palikota - informuje "Rzeczpospolita". Co ciekawe, wśród propozycji, które partyjne władze przekazały specjalistycznej firmie badawczej, znalazły się również te, które w sierpniu za pośrednictwem Kontaktu 24, wymyślili nasi internauci.

Operacja "Scyzoryki" rozpoczęta, ale Legia myślami już w Rzymie

W strugach deszczu trenowali piłkarze Legii przed meczem z Koroną Kielce. Minorowa aura nie zmąciła nastrojów w ekipie mistrzów Polski. Do zespołu dołączyła już większość kadrowiczów. Na pełnych obrotach ćwiczą już rekonwalescent Michał Efir i Tomasz Jodłowiec. Zabrakło za to Marka Saganowskiego.

"Washington Post": CIA już dozbraja syryjskich rebeliantów

CIA rozpoczęła już dostawy broni dla syryjskich rebeliantów - poinformował w nocy ze środy na czwartek dziennik "Washington Post" na swych stronach internetowych, powołując się amerykańskie źródła rządowe. Na łamach "New York Times" prezydent Rosji Władimir Putin po raz kolejny ostrzegł USA przed interwencją wojskową w Syrii.

50 tys. ton bomb i pocisków zanieczyszcza Bałtyk

W 50 tys. ton bomb i pocisków, które trafiły do Bałtyku po II wojnie światowej, znajduje się około 15 tys. ton substancji chemicznych. Część pocisków skorodowała, a na samej Głębi Gotlandzkiej morze zanieczyszcza już 8 tys. obiektów - ustalili europejscy badacze.

Tajemnica Willi Chimera. Ludzie zniknęli, a ciał nigdy nie znaleziono

Sprawa Piotra B. przypomina połączenie koszmaru z czarnym kryminałem. Z tą postacią wiąże się szereg tajemniczych zaginięć, osób które jej zawadzały. Ciał nigdy nie odnaleziono. Były współpracownik bezpieki siedzi obecnie na ławie oskarżonych, ale prokuraturze brak twardych dowodów. "Czarno na Białym".

Mamy polubić fotoradary. Dzięki kampanii za 4 mln złotych

Błysk zza krzaka i po powrocie do domu dostajemy "miłą" pamiątkę w postaci zdjęcia z trasy. Razem z nią mandat. Trudno znaleźć osobę, która lubi fotoradary. Główny Inspektorat Transportu Drogowego chce to zmienić. Za 4 miliony złotych będzie przekonywał Polaków, że fotoradary ratują ludziom życie.

Niezwykła relacja z 11 września. Oczami bliskiego współpracownika prezydenta

11 września 2001 roku rano ówczesny prezydent USA George W. Bush był na Florydzie. Kiedy mu doniesiono o pierwszych samolotach uderzających w WTC, przez pewien czas był osłupiały. Później on i jego administracja zaczęli działać. Ruszyły narady w tajnych bunkrach szykowanych na III wojnę światową oraz na pokładzie Air Force One i próby ustalenia, co się właściwie dzieje. Wszystko to relacjonuje po latach jego współpracownik.

Rekord wspomagany?

Płynęła sama, czy ktoś jej pomagał? Diana Nyad tłumaczy się z podejrzeń. Ma 64 lata, w zeszłym tygodniu przepłynęła z Kuby na Florydę. Bez zabezpieczeń przed rekinami, bez wychodzenia z wody i bez niczyjej pomocy. Wątpliwości budzi jednak to trzecie, bo były ponoć momenty gdy kobieta płynęła nadzwyczaj szybko

Jaka kara za brutalny gwałt? Ulica chce śmierci

Wina jest, czas na karę. Co zrobi hinduski sąd z mężczyznami, którzy brutalnie zgwałcili, a w zasadzie wyżyli się na studentce w Delhi? Kobieta zmarła w szpitalu i teraz w myśl zasady oko za oko, ząb za ząb, aktywiści koczujący przed sądem domagają się śmierci dla oskarżonych. Prawo w Indiach dopuszcza taką możliwość.

WTC powstało z gruzów

Ground Zero 12 lat później. W miejscu gdzie stały dwie wieże - wizytówka Nowego Jorku i gdzie w okrutnym zamachu terroryści zabili niemal trzy tysiące ludzi - odbyły się uroczystości rocznicowe. Każda ofiara była wyczytywana z imienia i nazwiska. Przez ponad dekadę o koszmarze z 11 września przypominała olbrzymia wyrwa w sercu Manhattanu. Ale Ameryka - jak to Ameryka - podnosi się z tego jeszcze wyżej i jeszcze piękniej.

Miał być atom, będzie węgiel? Premier zmienia front

- Stawiamy na węgiel i gaz z łupków - oświadczył na Śląsku premier. Jednych to uspokoiło, innych zaniepokoiło, bo jeszcze nie tak dawno temu ten sam premier mówił, że stawiamy na energetykę jądrową. Powstały nawet strategiczne spółki, którymi kierowali zaufani ludzie premiera. Nic konkretnego się jednak nie zadziało, a teraz premier zmienia front.

Co jest zasługą Sikorskiego?

W czwartek wieczorem odbyło się spotkanie dyplomatów z krajów będących stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ. Temat to Syria i oficjalne ultimatum, które społeczność międzynarodowa chce postawić syryjskiemu reżimowi. Jeśli nie odda on broni chemicznej, dojdzie do interwencji. W życie wchodzi więc plan, który zdaniem prestiżowego dziennika "Die Welt", narodził się w głowach szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego i niemieckiego europosła Elmara Broka. To oni mieli zainteresować Johna Kerry'ego propozycją oddania syryjskiej broni chemicznej pod międzynarodową kontrolę z udziałem Rosji.

Po co bój o płacę minimalną?

Gdy pytamy protestujących o konkrety to najczęściej mówią o płacy minimalnej, zbyt niskiej, choć i tak sukcesywnie podnoszonej. Teraz wynosi ona 1600 złotych brutto. Na rękę to niespełna 1200. Ciężko za to wyżyć, utrzymać dom i spłacać kredyt, ale dla wielu taki dopływ gotówki to i tak marzenie. Po co więc jest płaca minimalna i po co bój o nią?

Sprawiedliwość dopadła ich po 20 latach

Zagadki, które nieoczekiwanie zostały rozwiązane. Nieoczekiwanie dla sprawców wyjątkowo brutalnych morderstw, sprawiedliwość dopadła ich po ponad 20 latach. Sprawiedliwość z pomocą nauki. Obaj mężczyźni byli już tak pewni swojej bezkarność, że stracili czujność. Teraz grozi im dożywocie.

Tajemnica Chimery

Symbol jednej z najmroczniejszych polskich zagadek kryminalnych, willa Chimera w podwarszawskim Milanówku. Jej właściciele zniknęli kilka lat temu w tajemniczych okolicznościach. Małżeństwo Drzewińskich przepadło bez śladu. Umorzono w tej sprawie dwa śledztwa, a dopiero trzecie doprowadziło na ławę oskarżonych dawnego lokatora z kwaterunku. To on - według prokuratury - odpowiada za śmierć właścicieli wilii. Motywem było przejęcie cennej nieruchomości, ale wciąż nie ma najważniejszego dowodu, bo do dziś nie znaleziono ciał. Dotarliśmy do głównego świadka w procesie, który opowiada o drastycznych planach zabójstwa.