Najnowsze

Najnowsze

Wagon za 900 zł, lokomotywa za 20 tys. zł. PKP sprzedaje "zabytki"

Niektóre są zabytkowe i zachwycające. Inne - zardzewiałe, zepsute i zapomniane. Wszystkie - w sumie 161 pojazdów, lokomotyw, wagonów i drezyn - wystawionych zostanie na sprzedaż. - To nie lada gratka dla miłośników kolejnictwa - przekonują przedstawiciele PKP S.A., która ogłosiła przetarg na część swojego taboru.

Czterej bracia walczą o dom. Grozi im rozdzielenie

Najpierw stracili ojca, teraz matkę, a wkrótce mogą stracić także siebie. Groźba rozdzielenia czwórki braci jest bardzo realna, bo po wypadku, w którym zginęła ich matka, sąd postawił warunek: albo ktoś wyremontuje sypiący się dom, albo najmłodsi, trzynastoletni chłopcy zostaną zabrani do domu dziecka. Na pomoc ruszyła więc cała wieś. Największy problem to oczywiście pieniądze.

Protest i starcia przed ambasadą Malezji. Rodziny pasażerów chcą wiedzieć, co się stało

Rodziny chińskich pasażerów zaginionego boeinga zebrały się przed ambasadą Malezji w Pekinie, by zaprotestować przeciwko - ich zdaniem - nieudolnym działaniom władz tego kraju i niesprawnej akcji poszukiwawczej. Domagają się również wyjaśnień od przewoźnika Malaysia Airlines. Tłum rozwścieczonych krewnych pasażerów starł się z chińską policją broniącą wejścia do budynku.

Matka sprzedała mieszkanie razem z córką. Mafii mieszkaniowej

W Krakowie starsza kobieta sprzedała mieszkanie z córką i dwoma wnuczkami. Jakież było ich zdziwienie, gdy nowy właściciel wtargnął do mieszkania, wymienił zamki w drzwiach i zabrał się za wymianę okien. To kolejna historia, która pokazuje skalę zjawiska, jakim jest przejmowanie mieszkań za grosze.

Zbadają pedofilię w niemieckim Kościele. Za milion euro

Kościół katolicki w Niemczech powierzył zespołowi naukowców z Centralnego Instytutu Zdrowia Psychicznego w Mannheim zbadanie przypadków pedofilii wśród księży. Poprzednia próba rozliczenia się z przeszłością zakończyła się fiaskiem.

G7 chce się uniezależnić od rosyjskiego gazu

Państwa G7 w najbliższych tygodniach i miesiącach będą rozmawiały o sposobach zmniejszenia zależności Europy od rosyjskich dostaw energii - oświadczył brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague. To odpowiedź na przyłączenie Krymu do Rosji.

Obama proponuje zmiany ws. podsłuchów

Prezydent USA Barack Obama zamierza zwrócić się do Kongresu, by ten wypracował rozwiązania kończące możliwości zbierania i przechowywania zapisów rozmów telefonicznych przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego.

Pierwsi ukraińscy żołnierze opuścili Krym. Są z nimi rodziny

Pierwsi ukraińscy żołnierze stacjonujący do tej pory na Krymie przekroczyli już nową granicę republiki i wraz ze swoimi rodzinami znaleźli się na terytorium Ukrainy - podał portal tsn.ua. W poniedziałek późnym popołudniem p.o. prezydenta kraju Ołeksandr Turczynow podpisał dekret o wyprowadzeniu z okupowanego przez Rosję Krymu ukraińskich jednostek wojskowych i rodzin żołnierzy.

Olbrychski: Zagrać teraz w Moskwie, to jak zagrać w Berlinie w 1938 r.

- W tej chwili zagranie w Moskwie byłoby trochę tak, gdybym w 1938 roku pojechał do Berlina grać po aneksji Czechosłowacji - mówił gość "Kropki nad i" Daniel Olbrychski, odnosząc się do aneksji Krymu przez Rosję. Drugi z gości Moniki Olejnik, Krzysztof Zanussi, dodał jednak: - Musimy współpracować i może się nam polityka nie podobać, ale z kulturą (rosyjską - red.) powinniśmy mieć związki.

Palikot się nie tłumaczy. O ludziach TR mówi: Gdyby dali z siebie więcej, to zbudowaliby sobie autorytet

Janusz Palikot stwierdził w "Faktach po Faktach", że ma pretensje do swoich ludzi, że nie wsparli protestujących w Sejmie rodziców niepełnosprawnych dzieci, podczas ich spotkania z premierem. - Myśmy zajmowali się tą sprawą i powinniśmy byli w tym momencie dać z siebie więcej. Nie daliśmy. Gdyby dali z siebie więcej, to zbudowaliby sobie autorytet i to byłaby też furtka do dalszego rozwoju, do dalszego awansu i dalszej kariery - mówił w "Faktach po Faktach" Janusz Palikot.

Ruchomymi schodami tylko do góry. "Bo perony były za wąskie"

Kładka, której budowa niebawem ruszy, miała ułatwić przejście z Dworca Zachodniego do nowego budynku Dworca Głównego w Poznaniu. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich będzie tak samo wygodna. Ruchome schody powstaną tylko z peronów na kładkę. W drugą stronę podróżni będą musieli korzystać ze zwykłych schodów.

Arłukowicz: Chcemy płacić za efekt leczenia, a nie za fakt istnienia

- Nie chcemy od 1 stycznia płacić za fakt istnienia, chcemy płacić za efekt leczenia - mówił w "Faktach po Faktach" Bartosz Arłukowicz, komentując swój projekt zmian w leczeniu onkologicznym. Jak tłumaczył, chodzi o to, by pacjent czuł, że "jest pod opieką, nie błądzi, a jego droga jest koordynowana". - To jest nasza idea i sens - mówił minister zdrowia w TVN24.

SMS Reevy Steenkamp do Pistoriusa: czasami się ciebie boję

Reeva Steenkamp, zamordowana dziewczyna Oscara Pistoriusa, bała się swojego chłopaka - wynika z wiadomości sms, jakie ujawnił w sądzie policyjny ekspert. "Czasami boję się ciebie i tego, jak się wobec mnie zachowujesz" - pisała modelka do niepełnosprawnego sportowca trzy tygodnie przed śmiercią.

Ławrow: Zachód nam pokazał, ile warte są obietnice

To, co wydarzyło się na Krymie, było związane z koniecznością ochrony rosyjskiej ludności, która mieszka tam od setek lat - powiedział Siergiej Ławrow w odpowiedzi na pytanie dziennikarza, który wypomniał mu, że Rosja obiecywała, że Krymu nie zajmie, a po dwóch tygodniach to uczyniła. Szef rosyjskiej dyplomacji dodał, że Rosja "nie zmusza nikogo, by jej wierzył", a same kraje Zachodu pokazały przez lata, "ile takie obietnice są warte".