Najnowsze

Najnowsze

Nieudane lądowanie balonu. Dwie osoby ranne

Balon, z ośmioma osobami dorosłymi w koszu, przy lądowaniu w Trokach uderzył dwukrotnie o ziemię. Silny podmuch wiatru odbił kosz od podłoża, po czym balon przeciągnął go po ziemi. – Dwie osoby są ranne – informuje policja.

Elegancja Francja na poznańskim zamku

Suknie balowe, suknie letnie i gorsety będzie można od środy oglądać w Centrum Kultury Zamek na wystawie Elegancja-Francja - Z historii mody XX wieku. Wystawie towarzyszyć będą pokazy filmowe oraz wykłady.

Członkowie PiS sfinansowali referendum w Elblągu? Jerzy Wilk: Używa się brudnych chwytów, podsłuchów

Na finiszu kampanii wyborczej w wyborach na prezydenta Elbląga wyciekło nagranie, które miało skompromitować kandydata PiS Jerzego Wilka. Słychać na nim m.in. jak Wilk mówi, że celem referendum w Elblągu było wypier***nie PO. Przyznaje też, że to działacze PiS wsparli finansowo grupę, która doprowadziła do zorganizowania referendum. - Przeciwko mnie kieruje się zmanipulowany, pocięty, pseudosensacyjny materiał - zareagował Wilk.

Wiązały dzieci. Teraz odpowiedzą przed sądem

Jest akt oskarżenia przeciwko opiekunkom z wrocławskiego punktu przedszkolno-żłobkowego „Zaczarowana Kraina Puchatka”. W ubiegłym roku kobiety miały wiązać dzieciom rączki i nóżki, kneblować usta oraz pozostawiać je bez opieki. Kobietom grozi do 8 lat więzienia.

Komisja Laska: Zawiódł cały system nie tylko piloci

- Za bezpieczeństwo odpowiada cały system (...) Jeżeli dochodzi do wypadku lotniczego, tzn., że ten system zawiódł - mówił na konferencji prasowej Maciej Lasek, przewodniczący PKBWL i szef zespołu smoleńskiego przy KPRM. Z kolei kpt. Wiesław Jedynak, stwierdził, że choć były nieprawidłowości w pracy kontrolerów w Smoleńsku, a lotnisko było źle przygotowane, to samolot pilotuje załoga i "ona popełniła błędy wynikłe z niewłaściwego szkolenia".

Deweloperzy zrównali z ziemią starożytną piramidę

Dwie firmy budowlane kompletnie zniszczyły starożytną piramidę na przedmieściach stolicy Peru, Limy. Buldożery zrównały z ziemią budowlę, która miała około czterech tysięcy lat, czyli była starsza niż np. piramidy w Gizie.

Potęga na amerykańskich sterydach. Egiptem rządzi wojsko

Wydarzenia ostatnich dni jasno pokazują, kto trzyma prawdziwą władzę w Egipcie. Siły zbrojne od dekad są uznawane przez Egipcjan za ostoję państwa, z czego obecnie skorzystały, bez większego problemu obalając pierwszy demokratyczny rząd w historii kraju. Egipskie wojsko to regionalna potęga, ale zbudowana ze znaczną pomocą USA. Teraz Waszyngton grozi odcięciem finansowania.

Minister pracy odpowiada związkowcom: Nie ustąpię

Nie mam zamiaru ustępować ze stanowiska szefa Komisji Trójstronnej - stwierdził w "Jeden na jeden" minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Odpowiedział w ten sposób związkowcom, którzy domagają się jego rezygnacji z tej funkcji. Minister zaznaczył, że się nie obraża się, i będzie zachęcał związkowców do rozmowy.

Król Filip będzie zdrowy. Studenci zbierają pieniądze na terapię chłopca

Siedmioletni Filip Lewiński nie mówi, cierpi na padaczkę i silne bóle głowy. Jest też lekko upośledzony. Mimo wielu badań, polscy lekarze przez sześć lat nie potrafili ustalić, co dolega chłopcu. Nadzieja przyszła dwa miesiące temu, gdy lekarz z Ukrainy postawił diagnozę. Teraz na terapię za 30 tys. zł, która może zmienić życie chłopca, pieniądze zbierają studenci Uniwersytetu Wrocławskiego.

Startuje żeglarskie święto. Na początek "Kruzenshtern"

Parada żaglowców na Motławie, historyczne rekonstrukcje i inscenizacje bitew morskich, szantowe koncerty, regaty oraz pokazy ratownictwa - to tylko niektóre atrakcje Zlotu Żaglowców Baltic Sail Gdańsk. Imprezę otworzy wpływający do Gdańska czteromasztowiec "Kruzenshtern".

Polscy bohaterowie w Afganistanie. Lekarze od zadań specjalnych

Pracują daleko od domu, w Afganistanie. Służą w polskim wojsku, ale pomagają wszystkim - wojskowym, cywilom, niezależnie od ich narodowości. Widzieli i przeżyli już bardzo wiele. Ciężko ranne dzieci, umierających kolegów, ale też radość i wdzięczność, bo lekarz i szpital to w Afganistanie wciąż rzadkość. Bardzo potrzebna.

Bractwo Muzułmańskie odrzuca współpracę z "uzurpatorami"

Egipska armia odsunęła od władzy i aresztowała prezydenta Mohammeda Mursiego. Tymczasowym szefem państwa został prezes Sądu Konstytucyjnego, Adli Mansur. Wojsko zawiesiło konstytucję i ogłosiło mapę drogową dla Egiptu. Po krótkim okresie przejściowym mają odbyć się wybory prezydenckie i parlamentarne. Nowej politycznej rzeczywistości nie uznaje Bractwo Muzułmańskie - ale wzywa do zachowania spokoju.

5-latek ikoną czy ofiarą mody? Internet oszalał na jego punkcie

Ma dopiero 5 lat, a już nosi najbardziej luksusowe marki świata: Gucci, Dior i Dolce & Gabbana. Alonso Mateo sam się stylizuje i fotografuje, a potem wstawia zdjęcia do sieci. Jego wyrafinowany gust i gwiazdorskie pozy sprawiły, że stał się sensacją internetu. Jedni, małego modnisia wyglądającego jak miniatura dorosłego mężczyzny, nazywają "nową ikoną stylu", inni "rozpuszczonym bachorem". Na czym polega jego fenomen?

Rodzina dumna z Kubota. "Dla mnie Łukasz wygrał"

Ćwierćfinał Wimbledonu wywołał wielkie emocje wśród najbliższych Łukasza Kubota. Mimo jego porażki, rodzina urodzonego w Bolesławcu tenisisty jest z niego bardzo dumna. - Dla mnie Łukasz wygrał. To jest wielkie osiągnięcie - powiedziała matka chrzestna Kubota Iwona Zepp.

Lasek: Smoleńsk to była pełzająca katastrofa

- To była pełzająca katastrofa - powiedział przewodniczący PKBWL i szef zespołu smoleńskiego przy KPRM Maciej Lasek o wypadku pod Smoleńskiem. - Doprowadziły do niej lata zaniedbań i łamania kolejnych barier, które mają zapobiegać takim wypadkom - dodał.

Na Śnieżkę tylko jednym szlakiem. Drugi w remoncie

Od XVII wieku jest jednym z najczęściej uczęszczanych szlaków w Karkonoszach i wreszcie przejdzie gruntowny remont. Czerwony szlak na Śnieżkę jest już zamknięty. Pracownicy parku narodowego apelują do turystów, by nie wchodzili tą trasą.