Najnowsze

Najnowsze

Tusk: gwarantem bezpiecznych emerytur jest państwo i ZUS

- Niezależnie od intencji tych, którzy OFE stworzyli, to nie są instytucje, które gwarantują Polakom wysokie emerytury - powiedział premier Donald Tusk. Jak zaznaczył, "poziom bezpieczeństwa przyszłych emerytur w OFE i ZUS jest identyczny", a państwo odgrywa tu kluczową rolę.

NATO: Rasmussen przyleci do Seulu

Sekretarz Generalny NATO Anders Fogh Rasmussen przyleci w tym tygodniu do Seulu - poinformował Sojusz Północnoatlantycki w oświadczeniu. Chwilę potem przeniesie się do Tokio.

Potrzebna obserwacja podejrzanej o dzieciobójstwo z Hipolitowa

Podejrzana o zabójstwo pięciorga swoich nowo narodzonych dzieci mieszkanka wsi Hipolitowo (woj. podlaskie) wymaga kilkutygodniowej obserwacji sądowo-psychiatrycznej. Tak uznali biegli powołani przez prokuraturę w celu ustalenia poczytalności podejrzanej kobiety.

Nowe życie domu ostatniego Żyda z Oświęcimia

Dom Szymona Klugera, ostatniego żydowskiego mieszkańca Oświęcimia zostanie wyremontowany i zaadaptowany na Cafe Oszpicin - kawiarnię oraz miejsce wystaw artystycznych. Trwa zbiórka pieniędzy. 40 tys. zł wyłoży Małopolski Urząd Marszałkowski.

Aktorka i królowa zamiast Thatcher. Telewizje przepraszają

Telewizje tajwańska i tajlandzka przeprosiły we wtorek widzów za pokazanie błędnych zdjęć, informując o śmierci byłej premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher. Na Tajwanie pokazano zdjęcie Elżbiety II, a w Tajlandii amerykańskiej aktorki Meryl Streep.

"Zabił dwulatka strzałem w głowę z bliska". Morderca z Serbii cierpiał na stres bojowy?

Nigdy nie był notowany przez policję, nigdy nie stwierdzono u niego podejrzenia choroby na tle psychicznym, a pozwolenie na broń miał od ponad 30 lat. Serbskie media zwracają jednak uwagę, że Ljubisa Bogdanović - morderca, który zabił członków swojej rodziny i sąsiadów we wsi Velika Ivanca 50 km od Belgradu, walczył w wojnie w byłej Jugosławii. I sugerują, że u źródła zbrodni może leżeć tzw. stres bojowy. Pokazują też zdjęcie zabójcy.

Premier: Potrzebne zmiany w konstytucji

- Zmiany, jakie zachodzą w Polsce i wokół Polski, będą wymagały zmian w Konstytucji - powiedział premier Donald Tusk podczas dorocznego zgromadzenia ogólnego Trybunału Konstytucyjnego. Jego zdaniem, wiąże się to z planowanym wprowadzeniem w Polsce europejskiej waluty oraz dylematami dotyczącymi wolności i uprawnień obywateli w internecie.

"Straciliśmy wielką przyjaciółkę"

Gdańszczanie od rana wpisują się do księgi kondolencyjnej pamięci Margaret Thatcher. Tymczasem władze miasta zastanawiają się, w jaki sposób godnie upamiętnić byłą premier Wielkiej Brytanii.

Drzewińscy byli podsłuchiwani i nagrywani. CD zatytułowano "Wrzód"

- Płyty z nagraniami o szczegółach zaginięcia Elżbiety Drzewińskiej znajdują się w Szwecji – twierdzi Piotr B. oskarżony o podżeganie do zabójstwa małżeństwa z Milanówka i ich synów. 63-letni mężczyzna nie chciał ujawnić, gdzie dokładnie są nagrania, ani przekazać ich śledczym. - Nie mogę bo naruszyłbym przepisy – przekonywał w poniedziałek, podczas kolejnej rozprawy w sprawie.

32-tonowy bunkier przejechał 40 km

Przez blisko 77 lat stało sobie spokojnie w okolicach Bledzewa (woj. lubuskie). Teraz, przy okazji rozpoczęcia budowy drogi S3 na odcinku Gorzów Wielkopolski - Międzyrzecz, niemieckie stanowisko strzelnicze musiało zostać usunięte. Trafiło kilkadziesiąt kilometrów dalej, na teren Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Pomagają młodym znaleźć pracę

Wystawy ponad 85-ciu firm, szkolenia i filmy instruktażowe. W Hali Stulecia odbywają się Career Expo, największe targi pracy dla młodych osób.

"Dla tego pomnika nie będzie dobrego miejsca w Poznaniu"

Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny zabrał głos w sprawie odbudowy Pomnika Wdzięczności. - Taki pomnik trudno będzie postawić w Poznaniu - powiedział na antenie Radia Merkury. Społeczny komitet odbudowy pomnika ogłosił kilka dni temu, że gigantyczny łuk triumfalny z 4-metrową figurą Chrystusa stanie na Malcie.

Francja wycofuje żołnierzy z Mali

Francja zaczęła wycofywanie wojsk z Mali, gdzie od 11 stycznia prowadzi operację zbrojną, której celem jest wyparcie dżihadystów - podał we wtorek francuski sztab generalny. Z Mali wyjechało już około 100 żołnierzy z liczącego 4 tys. osób kontyngentu.

"Maggie Maggie, martwa, martwa". Uliczne festyny po śmierci Thatcher

Rozbite witryny sklepowe, alkohol lejący się strumieniami, ataki na policję, blokady ulic - tak wyglądała w nocy dzielnica Brixton w Londynie, gdzie hucznie "świętowano" śmierć Margaret Thatcher. Uliczne festyny odbyły się także w Liverpoolu, Bristolu i Glasgow. Są doniesienia o rannych policjantach, kilka osób zostało aresztowanych.

Schetyna po rozmowach ws. koalicji: różnice są spore

- Poruszono sprawy konfliktowe, w których PO i PSL mają inne zdanie (...) Różnice są jednak spore, więc umówiliśmy się na kolejne spotkanie - powiedział Grzegorz Schetyna (PO) po poniedziałkowym spotkaniu premiera z Januszem Piechocińskim (PSL) oraz wysokimi rangą politykami obu partii. Rozmowy dotyczyły m.in. trwałości koalicji PO i PSL.

Porwanie i zmuszanie do prostytucji. Podejrzani właściciele agencji

Policja zatrzymała dwójkę właścicieli agencji towarzyskiej z Wrocławia. 30-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna podejrzani są o bezprawne pozbawienie wolności, zmuszanie do prostytucji i czerpanie z tego korzyści. Mieli także porwać mieszkankę powiatu kłodzkiego. Sprawę prowadzi CBŚ i policja.

UE uspokaja: Koreański konflikt nie przerodzi się w wojnę

- Nie stoimy u progu konfliktu zbrojnego na Półwyspie Koreańskim - uspokaja pragnący zachować anonimowość wysoki rangą urzędnik Unii Europejskiej. Jak dodał, siedem państw, które mają ambasady w Pjongjang, nie planuje ewakuacji placówek.

"Na ułaskawienie Tymoszenko jest za wcześnie"

- Julia Tymoszenko nie wyczerpała jeszcze wszystkich możliwości obrony, więc na mówienie o jej ułaskawieniu przez prezydenta jest za wcześnie - oświadczyła ukraińska Rzecznik Praw Człowieka, Wałerija Łutkowska. Była premier Ukrainy odsiaduje karę siedmiu lat więzienia w kolonii karnej w Charkowie.