Najnowsze

Najnowsze

"Leżał we własnych odchodach, wył z bólu". Właścicielowi grożą 3 lata więzienia

Leżał w małym kojcu, był zaniedbany i zarobaczony. Ledwie trzymał się na nogach. W takim stanie psa zastali inspektorzy OTOZ Animals i policjanci, którzy przybyli na interwencję na jedną z oświęcimskich działek. Dramat Reksia trwał 15 lat. By skrócić cierpienie czworonoga, weterynarz zmuszony był go uśpić. 80-letniemu właścicielowi psa grożą trzy lata więzienia.

USA: siły irackie nie są gotowe na ofensywę lądową

Irackie wojsko w najbliższym czasie nie będzie gotowe na przeprowadzenie jakiejkolwiek lądowej ofensywy przeciwko dżihadystom z Państwa Islamskiego, a przygotowania do takiej operacji zajmą miesiące - ocenia w czwartek amerykańskie Centralne Dowództwo.

Część kamienicy będzie wyburzona. "Reszta zależy od właściciela"

Część kamienicy, w której doszło do wybuchu, zostanie rozebrana - poinformował prezydent Katowic Piotr Uszok. Od decyzji właściciela będzie zależało jednak, czy ocalała część także zostanie rozebrana. Sąsiednie budynki są bezpieczne. Ich lokatorzy jeszcze dzisiaj będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

Szwedzi rezygnują z poszukiwań. Koniec akcji na Bałtyku

Szwedzkie wojsko poinformowało w piątek o odwołaniu operacji w archipelagu sztokholmskim, prowadzonej od tygodnia w związku z pojawieniem się niezidentyfikowanego obiektu podwodnego na wodach terytorialnych Szwecji. W akcji brało udział około 200 żołnierzy i okręty marynarki wojennej.

"Nadzieja odchodzi ostatnia. Ale jeśli odchodzi, dotykamy strasznie głębokiej bezradności"

- Jedyne, co możemy, to zapytać: gdzie jest nasz posterunek? I co my możemy zrobić oprócz tego bólu, tego żalu - nie kryje wzruszenia po śmierci rodziny w katowickiej kamienicy psycholog Jacek Santorski. Jak mówi, Polacy nie umieją składać kondolencji. Bardzo cierpią i przeżywają tragedie i śmierć bliskich ludzi. - Potrzebujemy przeżywać, towarzyszyć sobie przy takim bólu, stracie - mówi. Radzi jednak: - Pomagajmy, ale nie roztkliwiajmy się. Wspierajmy, ale nie przysparzajmy swoim przeżywaniem cierpień tym, którzy płaczą po stracie drugiego człowieka.

Chcąc odwołać prezydenta Łodzi, fałszowali podpisy? "Dane z mandatów na listy poparcia"

- My niczego takiego nie podpisywaliśmy, to nie są nasze podpisy - tak mówią śledczym osoby, które w tamtym roku rzekomo chciały zorganizowania referendum w sprawie odwołania prezydenta Łodzi Hanny Zdanowskiej. Łódzka prokuratura sprawdza, czy listy poparcia mogły być sfałszowane i czy ktoś przepisywał na nie dane osobowe z mandatów nałożonych w łódzkich tramwajach i autobusach.

Cios w nielegalny przemysł tytoniowy. 7 osób zatrzymanych

Małopolscy policjanci zlikwidowali dwie wytwórnie tytoniu i udaremnili przemyt papierosów zza wschodniej granicy. Gdyby nielegalne produkty tytoniowe trafiły do obrotu, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości ponad miliona złotych. Łącznie zatrzymanych zostało siedem osób.

Brygida Frosztęga-Kmiecik: Nie ma czasu na rozklejanie się

Na co dzień zachwycała nie tylko siłą charakteru, ale też wrażliwością. Brygida Frosztęga-Kmiecik za swoje filmy dokumentalne była obsypywana nagrodami. Z bohaterami potrafiła płakać. - Ale nie dawaj tego, proszę - mówiła w swoim ostatnim wywiadzie na dwa tygodnie przed tragiczną śmiercią. - Bo jaki ma sens to, że zaczniesz płakać? Przecież to ta druga osoba jest w złej sytuacji. Ma cię zacząć pocieszać? - pytała.

"Proszę mnie aresztować, jestem poszukiwany"

Proszę mnie aresztować, jestem poszukiwany - poinformował mężczyzna dzwoniący na numer alarmowy policji. 39-latek miał dość ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości. Wskazał miejsce, gdzie przebywa i poprosił o pilny przyjazd policjantów. Zatrzymany mężczyzna najbliższy rok i 4 miesiące spędzi w zakładzie karnym.

"The Economist": "Paląca na potęgę pani doktor", trochę jak "Żelazna Dama". Tylko bez wizji?

"Paląca na potęgę pani doktor" wyraźnie ma apetyt na ryzyko, ale nic nie wskazuje na to, żeby miała je podjąć - pisze "The Economist" w artykule "Przebłyski kompetencji" o premier Ewie Kopacz. Zwraca uwagę na to, że była marszałek Sejmu sięgnęła po tekę premiera po ustępującym Donaldzie Tusku, ale jednocześnie obiecała wyborcom brak jakichkolwiek radykalnych ruchów przed przyszłorocznymi wyborami.

Dziwisz kardynałem do 2016 roku? Brak decyzji papieża służy spekulacjom

Zgodnie z przepisami prawa kanonicznego pod koniec kwietnia metropolita krakowski złożył u papieża Franciszka rezygnację z urzędu. Odpowiedzi, choć zwyczajowo czeka się na nią trzy miesiące, nie dostał. Wielu duchownych uważa, że brak reakcji oznacza "przetrzymanie" kardynała Dziwisza do 2016 roku.

Tusk: nie było propozycji rozbioru Ukrainy. Sprawa wywiadu zamknięta

Na żadnym ze spotkań z prezydentem Władimirem Putinem nie padła propozycja podziału Ukrainy, a w 2008 roku nie było spotkania w cztery oczy - powiedział w piątek na konferencji prasowej b. premier Donald Tusk. Dodał, że wypowiedź Radosława Sikorskiego dla portalu Politico była "niefortunna", ale całą sprawę uważa za zamkniętą.

Rewolucja w Malborku. W centrum miasta drogi tylko jednokierunkowe?

Malbork zmienił kierunek. Od trzech tygodni w centrum miasta część dróg jest jednokierunkowa. Do tego powstały kontarapasy i wysepki spowalniające, a burmistrz planuje ograniczyć prędkość w śródmieściu do 30 km/h. W ten sposób władze chcą ułatwić przejazd przez miasto.

Włoski sąd dopuszcza skargi odszkodowawcze przeciwko Niemcom

Włoski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że osoby prywatne poszkodowane przez III Rzeszę mogą ubiegać się przed włoskimi sądami o odszkodowanie od niemieckiego państwa - poinformował dziennik "Sueddeutsche Zeitung", ostrzegając przed poważnym konfliktem.