Najnowsze

Najnowsze

Wypadek w Górzenku. Zginął szef lokalnych struktur SLD

Ofiarą piątkowego wypadku w Górzenku (woj. wielkopolskie) okazał się Zygmunt Lubieniecki, szef powiatowych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Ostrowie Wielkopolskim. Na niestrzeżonym przejeździe, jadący oplem 66-latek wjechał pod pociąg. Zginął na miejscu.

Zima w natarciu: zwisające sople lodu i pierwszy śnieg na Śnieżce

Mimo że za oknem jesień, najwyższy szczyt Karkonoszy okrył się zimową szatą. Warstwa białego puchu zalegała w piątek na Śnieżce, ale... wcale nie zdziwiła pracowników stacji meteorologicznej. - W 2009 roku mieliśmy tu prawdziwą zamieć i półmetrowe zaspy. Wczoraj spadło około 5 cm śniegu, po czym szybko przyszła odwilż. Słupki termometrów oscylowały między 0-2 stopniami Celsjusza - relacjonuje Piotr Krzaczkowski, który uwiecznił na zdjęciach pierwszy tegoroczny śnieg na Dolnym Śląsku.

Ukradli 5,5 mln zł, po latach stanęli przed sądem. "Pieniędzy nadal nie odnaleziono"

To był skok na wielką kasę. W 2010 roku Krzysztof B. i Paweł P., podszywając się pod konwojentów, wyłudzili blisko 5,5 mln zł z jednej z wrocławskich sortowni. Gazety pisały wtedy o "napadzie stulecia". Dopiero po czterech latach były policjant i paser stanęli przed sądem. Najbliższa rozprawa zaplanowana jest na 31 października, a wyrok zapadnie prawdopodobnie już w listopadzie. Pieniędzy nie odnaleziono do dziś.

"Czy to żart?". Hitler i Mussolini na śmietance do kawy

Klienci szwajcarskich kawiarni przeżywali zaskoczenie, gdy na opakowaniach śmietanki do kawy widzieli nadrukowane wizerunki Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego. Firma, która wprowadziła produkt do sprzedaży przeprasza i wycofuje towar z rynku.

Policjanci zaatakowani siekierą przez sympatyka Al-Kaidy

Siekierą zaatakował czterech policjantów. Dwóch z nich ciężko ranił, zanim zginął postrzelony. Policja zidentyfikowała napastnika. Jest nim 32-letni Zale H. Thomson - mężczyzna o kryminalnej przeszłości, sympatyzujący z Al-Kaidą. - Jesteśmy przekonani, że Zale H. Thomson działał w pojedynkę i nie był powiązany z żadnymi radykalnymi ugrupowaniami - powiedział William Bratton z nowojorskiej policji.

Rewolucja w szkolnych sklepikach. Zwalczy plagę otyłości?

Batoniki, chipsy i słodkie napoje gazowane znikną ze szkolnych sklepików. Czy uda się dzięki temu powstrzymać plagę otyłości wśród polskich nastolatków? Zgodnie z danymi WHO polskie dzieci plasują się w czołówce tych najgrubszych, a w dodatku najmniej ruchliwych. "Fakty" TVN.

Zapłacimy więcej za wymianę opon? UE wprowadza nowe przepisy

Unia Europejska chce zadbać o to, by na drogach było bezpieczniej. Najnowszym pomysłem Brukseli jest m.in. obowiązkowe umieszczenie w samochodach czujników ciśnienia w oponach. Kierowcy martwią się jednak, że wpłynie to na wzrost kosztów wymiany opon. Jakie jeszcze zmiany zostaną wprowadzone? "Polska i Świat".

Zmarła dwulatka chora na ebolę

W Mali zmarła dwuletnia dziewczynka, u której potwierdzono wcześniej wirusa eboli - podała w piątek agencja Associated Press, powołując się na pracowników szpitala w mieście Kayes na zachodzie kraju. Dziewczynka niedawno wróciła z sąsiedniej Gwinei. Potwierdzenie u niej wirusa eboli było pierwszym przypadkiem wykrycia tej choroby w Mali.

Amerykanie boją się Państwa Islamskiego

65 proc. Amerykanów uważa, że zagrożenie ze strony Państwa Islamskiego jest sprawą bardzo lub nawet wyjątkowo ważną. Prawie połowa zaś ocenia, że reakcja wojskowa USA w Iraku i Syrii nie poszła wystarczająco daleko - wynika z sondażu Associated Press i GfK.

Jak dbać o bezpieczeństwo gazowych instalacji?

Przyczyną katastrofy w katowickiej kamienicy mogło być rozszczelnienie instalacji gazowej. Starych kamienic jak ta są w Polsce tysiące, mieszka w nich bardzo wiele polskich rodzin. Jak zadbać o bezpieczeństwo gazowych instalacji? Materiał reportera programu "Polska i Świat".

Prezydent "jak Berlusconi" i turystyczny boom. Pięć lat pokoju na Sri Lance

Był maj 2009 roku, kiedy prezydent Sri Lanki Mahinda Rajapaksa oznajmił światu, że w jego kraju zakończyła się wojna. W ciągu pięciu lat po zwycięstwie nad Tamilskimi Tygrysami Sri Lanka odbudowała infrastrukturę, rozwinęła gospodarkę i ściągnęła do siebie tłumy turystów. Teraz, po ponad dwóch dekadach, przywrócono zawieszone połączenie kolejowe między Colombo a Jaffną na północy kraju. Władze wierzą, że da to impuls do prawdziwej jedności między syngaleską większością a Tamilami.

Odwiedzili miejsce katastrofy. "Swoją maskotkę jedna dziewczynka znalazła"

- Na dzień dzisiejszy niczego nie brakuje - mówi w rozmowie z TVN24 ks. Krzysztof Bąk, dyrektor katowickiego oddziału Caritas, który zajmuje się pomocą dla osób poszkodowanych w czwartkowym wybuchu w kamienicy w centrum miasta. Duchowny zaznacza jednak, że od początku nowego tygodnia potrzebne będą środki czystości.

Oni już wygrali. Sprawdź, gdzie wyborów nie było i nie będzie

Choć wybory dopiero za trzy tygodnie, ponad 1700 kandydatów na radnych w całej Polsce wygraną ma już w kieszeni. Powód? Chętnych zgłosiło się tylu, ile mandatów jest do rozdania. A w prawie 250 miejscowościach o fotel wójta lub burmistrza ubiega się tylko jedna osoba. Tam zamiast wyborów odbędzie się referendum. - Może to i dobrze. Nie ma zamętu, kłótni i innych zamieszek - mówi jeden z "kandydatów-jedynaków".

Stan wyjątkowy na Synaju. W zamachu zginęło 30 żołnierzy

Władze Egiptu ogłosiły, że od soboty rano zacznie obowiązywać stan wyjątkowy w niektórych rejonach północnej i środkowej części półwyspu Synaj. Ze względów bezpieczeństwa władze w Kairze postanowiły też zamknąć przejście graniczne ze Strefą Gazy w Rafah. Decyzja zapadła po zamachu samobójczym, w którym zginęło w piątek na Synaju 30 egipskich żołnierzy.

Stracili dach nad głową i poczucie bezpieczeństwa

- Kiedy zamykałam oczy, to mi się wydawało, ze wszystko na nas spadnie, cały sufit, szyby - mówi o pierwszej nocy po katastrofie jedna z mieszkanek zawalonej katowickiej kamienicy. Wybuch zabrał lokatorom dom i dobytek, ale także poczucie bezpieczeństwa. Zdani są teraz na pomoc miasta i życzliwych osób, które dzielą się tym, czym tylko mogą.

"Do wybuchu doszło prawdopodobnie na drugim piętrze"

Rozerwane ściany, zawalone stropy, doszczętnie zniszczone wnętrze katowickiej kamienicy. Wybuch sprawił, że część budynku złożyła się jak domek z kart. Jak to możliwe, że siła wybuchu jest tak potężna, że zmienia w gruzowisko ogromny budynek? Materiał "Faktów" TVN.

Kto dostanie Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej?

W Krakowie po raz drugi wręczona zostanie Nagroda im. Wisławy Szymborskiej. Kapituła pod przewodnictwem Adama Pomorskiego spośród 169 książek wybrała pięcioro nominowanych. To Wojciech Bonowicz, Jacek Dehnel, Mariusz Grzebalski, Julia Hartwig i Michał Sobol.

Ucieczka Donalda Tuska?

Donald Tusk oddaje mandat i przerywa milczenie. Pytań do byłego premiera było wiele, ale nie na wszystkie padła wyczerpująca odpowiedź. Sprawę słów Radosława Sikorskiego były premier skomentował krótko, bo dla niego tematu już nie ma. Wciąż jest on jednak ważny dla opozycji, która postawę Tuska nazywa ucieczką.

"Dla Taty". Zelda Williams pokazała tatuaż

"Dla taty" - od tych słów zaczyna się podpis zdjęcia, które Zelda Williams zamieściła na Instagramie. Fotografia przedstawia tatuaż - na dłoni Zeldy, córki Robina Williamsa, znajduje się wytatuowany koliber z datą urodzenia aktora. To pierwsze od kilku miesięcy zdjęcie zamieszczone przez dziewczynę.

Powrót do normalności

Po 19 godzinach poszukiwań tragiczny finał akcji ratunkowej, a dla nas trudny moment. Nie żyje nasz kolega, dziennikarz Faktów TVN Dariusz Kmiecik, jego żona Brygida Frosztęga-Kmiecik - dziennikarka TVP i ich dwuletni synek Remik. Ratownicy dotarli do ich ciał w nocy, ale na pomoc było już za późno. Kamienica w której mieszkali - prawdopodobnie na skutek wybuchu gazu - runęła niemal w całości. Ci, którym udało się uciec, zostali dosłownie bez niczego. Nie mają dachu nad głowa, ubrań i podstawowych rzeczy do życia. Władze miasta już organizują pomoc.

"Nie jesteśmy terrorystami". Czeczeński komendant wspiera Ukraińców w Donbasie

- Osobiście ja walczę za Ukrainę. Bardzo dobrze wiem, co będzie z Ukrainą, gdy nie powstrzymamy Moskali. Walczymy z nimi 23 lata - mówi w rozmowie z dziennikarzem telewizji Bełsat Isa Munajew. Dowodzi on batalionem im. Dżohara Dudajewa, który wspomaga ukraińskich żołnierzy walczących ze wspieranymi przez Rosjan separatystami.