Najnowsze

Najnowsze

Tu wyznaczano trendy w muzyce klubowej. Teraz leci disco polo

Jeszcze do niedawna klub "Ekwador" był mekką fanów muzyki klubowej. Po tym, jak dokonał żywota w październku, w tym samym miejscu otwarto nowy lokal, który teraz gości głównie miłośników disco-polo. Repertuar się zmienił, ale do popularnych Manieczek nadal zjeżdżają się tłumy.

45 cywilów zginęło w nalotach w Syrii

Co najmniej 45 cywilów zginęło, a około 175 zostało rannych w nalotach rządowych sił powietrznych na północnych obszarach Syrii kontrolowanych przez dżihadystów z Państwa Islamskiego - poinformowało w piątek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Dżem to nie wszystko. Są jeszcze gitary - Odra, Karina i Kania

Powstały z potrzeby płynięcia pod prąd. Muzyk Michał Zygmunt zaprojektował trzy gitary z drzew znad Odry. Panował mit, że to niemożliwe, bo jesion, świerk czy lipa są przecież gorsze od drzewa różanego czy mahoniu. Niemożliwe stało się wyzwaniem. Trzy instrumenty - Odra, Karina i Kania – zrobił lutnik Mirek Fejcho. On też jest znad Odry, z Oleśnicy. Michał Zygmunt chce odrzańskimi gitarami podbić świat muzyki, bo jak mówi „produkt regionalny to nie tylko dżem”. Słuchaliśmy, jak brzmią i potwierdzamy, żadna konfitura nie sprawi, że poczujemy takie wibracje.

Holland: "Ida" ma ogromne szanse i jest faworytem do Oscara

- Ja myślałam, że "Ida" odniesie sukces, ale nie podejrzewałam, że będzie on tak globalny - przyznała Agnieszka Holland, gość "Wstajesz i wiesz". Trzykrotnie nominowana do Oscara reżyserka stwierdziła, że obsypany nagrodami film jest "ostentacyjnie i bezczelnie minimalistyczny". - Jest czarno-biały, w formacie którego nie używa się od 30-40 lat, opowiada o sprawach które są bardzo polskie, a jednocześnie bardzo uniwersalne - zauważyła.

Odtworzą wnętrze płonącego wieżowca, pomoże leczyć fobie

Wirtualna jaskinia, w której można oglądać m.in. symulacje rzeczywistego świata będzie służyć informatykom, ale też np. architektom, lekarzom i strażakom. TVN24 odwiedziło unikatowe Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej, które powstało na Politechnice Gdańskiej.

"Niezwykły los" cara, premiera i biznesmena

Wiele ciekawostek, historii rodzinnych z atmosferą, panującą w kręgach arystokratycznych starej Europy, zawierają spisane i wydane wspomnienia byłego bułgarskiego cara i premiera Symeona Sakskoburggotskiego. "Niezwykły los" szybko stał się hitem w sofijskich księgarniach. - Trudno jest mówić o sobie zwłaszcza w środowisku, w którym to nie jest przyjęte - pisze były car, który po abdykacji do kraju powrócił w roli premiera.

Kurkuma czy rura? Jak nie utyć przez święta

Bożonarodzeniowe spotkania z rodziną sprzyjają obżarstwu. Nic dziwnego, w polskiej tradycji należy spróbować co najmniej dwunastu potraw, które pojawią się na stole wigilijnym. A to dopiero początek. Takie świętowanie może przełożyć się na dodatkowe kilogramy. Może, ale wcale nie musi. Wystarczy zastosować kilka prostych zabiegów, aby spalić nadprogramowe kalorie.

"Są ziemniaczki, słoiki przygotowane". Albo Karaiby. Czyli święta po rosyjsku

Noworoczne przyjęcie na Kremlu ma kosztować równowartość trzech milionów złotych. Ma zademonstrować, że kryzysu nie ma. Najbogatsi Rosjanie również nie zrezygnują ze świętowania na Karaibach, chociaż niektórzy z nich stracili wiele milionów dolarów. A czy zwykli mieszkańcy Rosji będą mieli uboższe święta? Na pewno kupują mniej, ale nie narzekają. Mówią, że mieli już gorzej.

Jest kandydat na premiera Haiti

Prezydent Haiti Michel Martelly mianował byłego burmistrza stolicy kraju Port-au-Prince Evansa Paula na stanowisko premiera. Nominacja musi być zatwierdzona przez parlament.

Protesty w Hongkongu. Doszło do aresztowań

Na ulicach Hongkongu ponownie pojawili się demonstranci domagający się reform demokratycznych. W nocy z czwartku na piątek policja aresztowała 37 osób w dzielnicy Mong Kok. Wcześniej, w środę wieczorem zatrzymano 12 osób.

Walki o libijskie terminale naftowe

Co najmniej 22 żołnierzy libijskich sił rządowych poniosło śmierć w starciach z islamistami, którzy usiłowali przejąć kontrolę nad terminalami naftowymi Al-Sidra i Ras Lanouf oraz podstacją elektryczną na wschodzie Libii - poinformowały władze.

Oficjalny koniec wojny za bilion dolarów

Prezydent USA Barack Obama oficjalnie ogłosił w czwartek koniec misji bojowej w Afganistanie, która trwała ponad 13 lat i była kluczowym elementem "wojny z terrorem". Sytuacja w Afganistanie jest jednak nadal bardzo trudna.