Najnowsze

Najnowsze

Po zabójstwie w Bukowinie. Sprzeczne zeznania, brak świadków

26-letni mężczyzna podejrzany o zabójstwo 23-latka w Bukowinie Tatrzańskiej mógł działać w obronie koniecznej. Sprawdza to prokuratura, choć zaznacza, że nie będzie to mieć wpływu na postawione zarzuty, a jedynie na ewentualną karę. Ta w przypadku obrony koniecznej może być łagodniejsza.

Samochodem przez podziemne jezioro. Jest umowa na budowę tunelu

Nie mogły pojechać tamtędy pociągi, więc pojadą samochody. PKP PLK podpisały umowę na budowę tunelu pod torami na ul. Niciarnianej w Łodzi. Inwestycja ma przejść przez tzw. podziemne jezioro, które wcześniej opóźniło budowę dworca Łódź Fabryczna i postawiło pod znakiem zapytania unijną dotację. Pracę potrwają do połowy przyszłego roku.

"Ktoś rzadki na polskiej scenie politycznej". Politycy lewicy wspominają Oleksego

- Nie zamykał się w sobie, bardzo lubił dyskutować i rozmawiać, ciągnęło go do ludzi o innych poglądach - tak Józefa Oleksego wspominał europoseł SLD Janusz Zemke. - Bardzo życzliwy ludziom, czasami aż przesadnie - opowiadał inny polityk lewicy, Krzysztof Janik. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich ocenił zaś, że "odszedł jeden z najwybitniejszych polityków Europy".

Al-Kaida przyznaje się do "zorganizowania" ataku na "Charlie Hebdo"

Komórka Al-Kaidy działająca na Półwyspie Arabskim wzięła odpowiedzialność za zamach przeprowadzony przez braci Kouachy na redakcję "Charlie Hebdo" - podają światowe agencje i media we Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Francja musi pozostać jednością, nie możemy dać się podzielić - oświadczył tymczasem w piątek prezydent Francji Francois Hollande, kilka godzin po udanych operacjach antyterrorystów, w których zginęli bracia Kouachy i Amedy Coulibaly. Hollande oświadczył, że atak na supermarket w żydowskiej dzielnicy Paryża to "straszliwy akt antysemicki". Odnosząc się do dżihadystycznych korzeni terrorystów, prezydent powiedział: - Ci fanatycy nie mieli nic wspólnego z islamem. Wydanie specjalne o wydarzeniach we Francji trwa w TVN24 Biznes i Świat.

Pikieta przed ambasadą Francji w Moskwie: rysownicy "dostali za swoje"

"Bluźniercy z Francji koszmarnie drwili z Jezusa Chrystusa i otrzymali sprawiedliwą karę" - plakaty z takimi słowami trzymali ludzie, stojący w czwartek przed ambasadą Francji w Moskwie. Po zamachu na redakcję "Charlie Hebdo" w całej Rosji pojawiają się nie tylko słowa oburzenia i współczucia, ale też potępienia dla ofiar ataku, które "zasłużyły" na śmierć za swoje "bluźnierstwa".

Józef Oleksy nie żyje

Po długiej chorobie w piątek nad ranem zmarł Józef Oleksy, były premier, marszałek Sejmu, polityk lewicy. Miał 68 lat.

Kanonada w Donbasie, będzie zimowa ofensywa? Trzy opcje rebeliantów

W ciągu ostatniej doby rebelianci ostrzelali pozycje ukraińskie aż 50 razy - informuje centrum prasowe ATO (operacji antyterrorystycznej). Kijów alarmuje, że ostatniej nocy "sytuacja w Donbasie znacząco się skomplikowała". Niewykluczone, że to przygotowanie do natarcia rebeliantów na jeden z trzech strategicznych punktów.

Żuławy lepiej zabezpieczone przed powodzią

22 mln zł kosztowały cztery inwestycje, które mają zwiększyć bezpieczeństwo powodziowe Żuław. Do końca roku ma się zakończyć przebudowa ujścia Wisły i budowa Systemu Monitoringu Ryzyka Powodziowego.

Grabarczyk broni Sikorskiego. "Cimoszewicz nie ma podstaw do oskarżeń"

- Włodzimierz Cimoszewicz nie miał podstaw, aby formułować tego typu oskarżenia - stwierdził minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk w "Jeden na jeden" w TVN24. Skomentował tak słowa byłego premiera, że wystąpienia Radosława Sikorskiego wywiad brytyjski znał wcześniej niż polski prezydent, bo przemówienia ówczesnego szefa MSZ konsultował były brytyjski dyplomata Charles Crawford.

Nie żyje Rod Taylor, gwiazdor "Ptaków" Hitchcocka

Urodzony w Australii aktor Rod Taylor, partner Tippi Hedren ze sławnego dreszczowca "Ptaki" (1963 r.) Alberta Hitchcocka, zmarł w czwartek w Los Angeles. Zagrał w ponad 50 filmach, głównie amerykańskich. Miał 84 lata.

Czy to czarne skrzynki airbusa? Namierzono sygnał z dna Morza Jawajskiego

Międzynarodowemu zespołowi przeczesującemu dno Morza Jawajskiego udało się zlokalizować sygnały najprawdopodobniej wysyłane przez czarne skrzynki zaginionego samolotu AirAsia. Jak podały indonezyjskie władze, rejestratory najwyraźniej wypadły ze zlokalizowanego wcześniej ogona i leżą gdzieś na dnie. W kierunku sygnału wysłano nurków.

Górnicy ruszają na wojnę. Najpierw masówki, potem protesty

Na piątek górnicze związki zawodowe zapowiedziały "masówki informacyjne" w kopalniach Kompanii Węglowej. Ich tematem będzie sytuacja w firmie, ogłoszony przez rząd program restrukturyzacji i plany strajków. Mają się one rozpocząć formalnie w poniedziałek, choć część górników już samorzutnie rozpoczęło protest.

Około 1,3 tys. górników protestuje pod ziemią

Ok. 1,3 tys. osób protestuje w piątek rano pod ziemią w związku m.in. z rządowym planem dla Kompanii Węglowej – poinformował szef górniczej Solidarności Jarosław Grzesik. Do górników dołączają pracownicy powierzchni z kopalń przewidzianych do likwidacji. Chodzi o zakłady Brzeszcze, Bobrek-Centrum, Sośnica-Makoszowy oraz Pokój.

Polskie wojsko znów ruszy za granicę? Co kryje się za deklaracją Schetyny

Atak na paryską redakcję tygodnika "Charlie Ebdo" i wywołany tym szok na Zachodzie może mieć wpływ na polskie siły zbrojne. Grzegorz Schetyna zadeklarował w Waszyngtonie, że Polska jest gotowa do "zaangażowania" się w działania międzynarodowej koalicji walczącej z Państwem Islamskim. Na ile realne jest ponowne wysłanie polskich żołnierzy na Bliski Wschód? Materiał magazynu "Polska i Świat".

Walka na szczycie. Kto szasta publicznymi pieniędzmi?

Rostowski przeciw Sikorskiemu - nawet jeśli tak wyjść nie miało, to wyszło. Chodzi o pieniądze MSZ wydawane na konsultacje przemówień. Były minister finansów ostro mówi o dyplomatycznej rozrzutności. Zarzuty dotyczą już nie tylko pieniędzy. W sprawie pojawia się także wątek szpiegowski.

Rządowa zachęta dla rodzicielstwa

Pieniądze jako zachęta, by było nas więcej. Była zapowiedź i jest szansa, że zostanie zrealizowana. Zasiłek dla młodej mamy lub dla taty, tylko dlatego, że mamą lub tatą zdecydowali się być. Jak to ma działać, o ile zadziała i kiedy?

Polska odpowiedź na zamach?

Pokłosie francuskiego ataku w Polsce. Jest deklaracja MSZ, że możemy zwiększyć zaangażowanie w walce z islamskimi fundamentalistami. MON jednak reaguje ostrożnie, by nie powiedzieć sceptycznie. Czy czeka nas kolejna misja?

Egzekucja minuta po minucie

Zamach w Paryżu wyglądał i w istocie był starannie zaplanowaną egzekucją. Ci, którzy stanęli na drodze zamachowców zmierzających do redakcji Charlie Hebdo, zostali albo sterroryzowani albo zabici. Jak wyglądał atak minuta po minucie?

Wielka obława

Trwa obława na podejrzanych o środowy zamach w Paryżu. Jest podejrzenie, że uciekli do lasu w pobliżu małej miejscowości około 80. kilometrów od stolicy Francji. To tam zarządzono pełną mobilizację służb. Wcześniej przeszukiwano dom po domu w poszukiwaniu dwóch braci - Francuzów algierskiego pochodzenia.