Najnowsze

Najnowsze

Jeden z zamachowców mógł być w Jemenie. "Miesiącami ćwiczył z Al-Kaidą"

Starszy z dwóch braci, którzy mieli przeprowadzić zamach na redakcję "Charle Hebdo" najprawdopodobniej odebrał staranne przeszkolenie od terrorystów z Al-Kaidy - twierdzą zachodnie media. Said Kouachi miał w 2011 roku spędzić "miesiące" w Jemenie, gdzie był szkolony przez Al-Kaidę Półwyspu Arabskiego, wówczas najaktywniejszą komórkę tej globalnej organizacji.

Cimoszewicz: brytyjski wywiad znał wcześniej przemówienia MSZ. Crawford: komunistyczne insynuacje

- Teksty niewygłoszonych jeszcze przemówień szefa MSZ były wcześniej znane byłemu dyplomacie państwa brytyjskiego i ośmielam się twierdzić, że także wywiadowi brytyjskiemu, zanim poznał je prezydent Polski i czasami także premier - mówił w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Cimoszewicz. Skomentował w ten sposób doniesienia o tym, że Charles Crawford miał konsultować przemówienia Radosława Sikorskiego. Sam Crawford określił słowa Cimoszewicza komunistycznymi insuacjami.

Sienkiewicz: terroryzm zawita także nad Wisłę

- Terroryzm, niezależnie jakiej maści, jest zjawiskiem społecznym, charakterystycznym dla naszej cywilizacji. Nie ma wątpliwości, że prędzej czy później, zawita także nad Wisłę – powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Bartłomiej Sienkiewicz. Były szef MSW dodał, że „na razie robimy wszystko, żeby jak najpóźniej, ale to jest proces, na końcu którego wiadomo, że prędzej czy później to się stanie”.

Były adwokat Kouachiego: Bał się jechać do Syrii

Były prawnik jednego z domniemanych sprawców ataku na "Charlie Hebdo" wezwał swojego byłego klienta do oddania się w ręce policji. Francuska telewizja BFMTV opublikowała w czwartek rozmowę, w której Vincent Ollivier opowiada o swojej znajomości z Cherifem Kouachim. To młodszy z braci poszukiwanych przez policję.

Przemówienia Sikorskiego brytyjski wywiad znał wcześniej niż prezydent RP?

- Teksty niewygłoszonych jeszcze przemówień szefa MSZ były wcześniej znane byłemu dyplomacie państwa brytyjskiego i ośmielam się twierdzić, że także wywiadowi brytyjskiemu, zanim poznał je prezydent Polski i czasami także premier - powiedział w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Cimoszewicz. Były premier skomentował w ten sposób doniesienia o tym, że Charles Crawford miał dostać ponad ćwierć miliona złotych od polskiego MSZ za konsultacje przemówień ówczesnego szefa naszej dyplomacji Radosława Sikorskiego.

08.01 | Andromeda okiem Hubble’a

Hubble podpatrzył Andromedę, galaktykę oddaloną od Ziemi o 2,5 miliona lat świetlnych. By pokazać jej piękno, kosmiczny teleskop wykonał 411 fotografii, które w połączeniu dały jej najbardziej dokładny obraz w historii.

Po ataku w Paryżu będzie wielki szczyt szefów MSW

Ministrowie spraw wewnętrznych z Europy i Ameryki spotkają się w niedzielę w Paryżu, by rozmawiać o walce z terroryzmem w związku z atakiem na francuski tygodnik "Charlie Hebdo" - poinformował w czwartek szef francuskiego MSW Bernard Cazeneuve.

Raczkowski: w Polsce ze wszystkiego można się nabijać

- Oni mają zupełnie co innego w głowach niż my, nie kumają myślenia satyrycznego. Widzą poniżonego, wyszydzonego Boga - mówił o zamachowcach z Paryża rysownik Marek Raczkowski w "Kropce nad i" w TVN24. Z kolei Ryszard Kalisz przestrzegał przed obwinianiem wszystkich muzułmanów o to, co się stało. - To wąska grupa fanatyków, która, niestety, ma wpływ na wielu ludzi - tłumaczył.

Państwo Islamskie: zabiliśmy dwóch dziennikarzy

Libijski odłam Państwa Islamskiego (IS) poinformował w czwartek, że zabił dwóch tunezyjskich dziennikarzy, którzy zaginęli w Libii 8 września - podaje AFP, powołując się na strony internetowe dżihadystów.

Raczkowski: w Polsce ze wszystkiego można się nabijać

- Oni mają zupełnie co innego w głowach niż my, nie kumają myślenia satyrycznego. Widzą poniżonego, wyszydzonego Boga - mówił o zamachowcach z Paryża rysownik Marek Raczkowski w "Kropce nad i" w TVN24. Z kolei Ryszard Kalisz przestrzegał przed obwinianiem wszystkich muzułmanów o to, co się stało. - To wąska grupa fanatyków, która, niestety, ma wpływ na wielu ludzi - tłumaczył.

Charlie Hebdo wyznaczało granice wolności słowa

Zaatakowany tygodnik "Charlie Hebdo" wielokrotnie ściągał na siebie krytykę świata muzułmańskiego w związku z publikacją satyrycznych wizerunków proroka Mahometa. Rysownicy nie oszczędzali również establishmentu innych religii. Tematem karykatur byli zarówno papieże jak i rabini. Charlie Hebdo było wyznacznikiem granicy wolności słowa i ekspresji artystycznej we Francji - stwierdza w Tak Jest Piotr Gadzinowski. Wolnością słowa nie jest szkalowanie, kłamanie, obrażanie - krytykuje tygodni, Piotr Strzembosz z Prawicy RP.

System informatyczny Nabino bezużyteczny?

System informatyczny firmy Nabino nie nadaje się do obsługi wyborów - podało radio RMF FM, powołując się na wyniki audytu zleconego przez Krajowe Biuro Wyborcze po ostatnich wyborach samorządowych. Prace nad nowym system już trwają. Stworzy go zespół informatyków w ramach KBW, bez potrzeby korzystania z usług firm zewnętrznych.

Pigułki "dzień po" bez recepty. W Unii, ale niekoniecznie w Polsce

Pigułki "dzień po", czyli tzw. antykoncepcja awaryjna, mogą być sprzedawane bez recepty we wszystkich krajach Unii Europejskiej - donosi radio RMF FM. Taką decyzję podjęła wczoraj Komisja Europejska. Jak dowiedziała się TVN24, do naszego ministerstwa zdrowia nie trafił jeszcze żaden komunikat w tej sprawie.

Media: zamachu w Stambule dokonała obywatelka Rosji. Była w ciąży?

Samobójczego zamachu, w którym we wtorek w Stambule zginął jeden policjant, a drugi został ranny, dokonała obywatelka Rosji Diana Ramazowa - poinformował w czwartek turecki dziennik anglojęzyczny "Hurriyet Daily News". Rosyjska agencja Kavkazpress podała, że w momencie zamachu kobieta była w ciąży.

Filmowy Bohun: Nie podoba się w Rosji? A czemu byście k**wy nie wyjechali?

- Czemu nie mielibyście wyjechać z tego "zapomnianego przez Boga" kraju i tam szczekać na Rosję - tymi słowy, okraszając je przekleństwami, rosyjski aktor Aleksandr Domogarow odpowiada dziennikarzowi, który skrytykował Putina. - To mój prezydent - podkreśla aktor, w Polsce znany głównie z roli Bohuna w "Ogniem i mieczem".

Rysownik Charb o wolności słowa: wolałbym umrzeć, niż żyć jak szczur

Redakcja "Charlie Hebdo" przez lata budziła kontrowersje publikując satyryczne rysunki wymierzone w różne religie. Po publikacji rysunków nagiego Mahometa w 2012 roku dyrektor wydawniczy pisma Stephane Charbonnier bronił w mediach wolności słowa. - Francuskie prawo to jedyne co nas ogranicza i jesteśmy mu posłuszni - mówił.

Nie zgodziła się na sprzedaż fabryki, sąd stawia ultimatum

Syndyk, która w środę nie zgodziła się na sprzedaż fabryki FagorMastercook niemieckiej firmie Bosch Siemens, musi do 12 stycznia zdecydować czy nadal jest syndykiem wrocławskiej fabryki. Sędziemu ds. upadłościowych nie spodobało się jej postępowanie.

Angelina Jolie spotkała się z papieżem

Papież Franciszek przyjął na audiencji amerykańską aktorkę i reżyserkę Angelinę Jolie po pokazie jej filmu "Niezłomny" w Watykanie. Franciszek nie obejrzał jednak filmu. Angelinie Jolie towarzyszyło dwoje z sześciorga jej dzieci.

Skandynawskie dzienniki opublikowały karykatury Mahometa

Szereg dzienników w państwach skandynawskich opublikowało w czwartek karykatury Mahometa pochodzące z francuskiego tygodnika satyrycznego "Charlie Hebdo", którego redakcję zaatakowali w środę terroryści, zabijając 12 osób.