Najnowsze

Najnowsze

Polski dziennikarz o wschodzie Ukrainy: To jest wojna. Tylko dziwna

- To jest taka wojna z przerwami, wojna XXI wieku, bardzo dziwna - mówił w TVN24 Biznes i Świat o sytuacji na wschodzie Ukrainy Piotr Andrusieczko, redaktor naczelny "Ukraińskiego Żurnała". - Jednego dnia miasto jest zupełnie martwe, nikogo nie ma, słychać strzały, a na drugi dzień ludzie chodzą na spacer, do kawiarni, jest cisza - tłumaczył.

Rodman po odwyku: Widziałem wuja Kima, Kim chce porozmawiać z Obamą

- Wuj Kim Dzong Una miał wtedy już nie żyć? To ciekawe, bo widziałem go na meczu w Pjongjangu - mówi Dennis Rodman w wywiadzie po odwyku alkoholowym, wspominając styczniowy wyjazd do Korei Północnej z okazji urodzin przywódcy tego kraju. Były koszykarz NBA to jedyny Amerykanin, który może poszczycić się osobistymi spotkaniami i więzią przyjaźni z młodym dyktatorem Korei Północnej.

Jose Cura wystąpi w Sopocie

Jeden z najwybitniejszych tenorów na świecie wystąpi w Sopockiej Operze Leśnej. Koncert Jose Cury zaplanowano na czerwiec. Artysta zaprezentuje się nie tylko jako śpiewak, ale i dyrygent.

Sędzia, który wjechał w rowerzystę: to nie wyjdzie do sądu

Rok temu pan Marcin przetoczył się na rowerze przez maskę samochodu wrocławskiego sędziego. Auto wyjechało z podporządkowanej drogi, a całe zdarzenie zarejestrował monitoring. Prokuratura sprawę umorzyła. - To nie wyjdzie do sądu. W tym znaczeniu, że po pierwsze musieliby mieć zgodę do pociągnięcia mnie do odpowiedzialności - kwituje bez ogródek sędzia.

Mroźna majówka w Karkonoszach: mgła, sople lodu i kolorowe niebo

Zwisające sople lodu, śnieg i tęcza. Tak wyglądała tegoroczna majówka na Śnieżce, najwyższym szczycie Karkonoszy. - Długi weekend to nie dla wszystkich grillowanie - mówi fotograf Paweł Parzuchowski. Przy najwyżej w Polsce położonym obserwatorium meteorologicznym uchwycił zachwycające widoki. Nie zabrakło też lejącej się mgły i kolorowego nieba w Sudetach Zachodnich. Ten obraz uchwycił z kolei inny miłośnik fotografii z Dolnego Śląska, Bartek Polotczak.

Polski ksiądz z Ługańska: Ludzie się boją. Trudno ich zostawić

- Separatyści to niewielka grupa, ale uzbrojona. Ludzie się boją - mówił w TVN24 o sytuacji w Ługańsku ks. Grzegorz Rapa, polski ksiądz pracujący w tamtejszej parafii. Jak zapewnił, mimo ciężkiej sytuacji, on sam nie planuje wyjazdu. - Co będzie, to będzie. Trudno ludzi zostawić - przyznał.

Jacht Putina robi furorę we włoskim porcie

Wielkie zainteresowanie włoskich mediów wywołuje elegancki 65-metrowy jacht prezydenta Rosji Władimira Putina, który stoi w prywatnym porcie w Livorno w Toskanii. Jacht "Nataly", zbudowany trzy lata temu w tamtejszej stoczni, przechodzi właśnie remont.

Prezydenci dorabiają na boku. Najwięcej Majchrowski

Spośród prezydentów dziewięciu dużych polskich miast, których najnowsze oświadczenia majątkowe prześwietliła "Rzeczpospolita", niemal wszyscy pracują również poza urzędem. Najwięcej w ostatnim roku zarobił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Nieszczęśliwy Biedroń. Gowin: zmieńcie konstytucję

Czuję się nieszczęśliwy, bo jeżeli mój partner znajdzie się w szpitalu, to nie mogę go odwiedzić, jeżeli umrze, to nie będę mógł go pochować, bo takie jest w Polsce prawo - mówił w "Kropce nad i" Robert Biedroń (TR). Jarosław Gowin odpowiedział, że jeżeli jego środowisko chce zalegalizować związki partnerskie, najpierw musi doprowadzić do zmiany konstytucji.

"Nie takie państwa jak Austria decydują o historii Europy"

Jacek Rostowski, kandydat PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego, skomentował w "Faktach po Faktach" podpisane w ubiegłym tygodniu memorandum pomiędzy Austrią i Rosją ws. budowy austriackiego odcinka gazociągu South Stream. Ma on dostarczać rosyjski gaz Europie Zachodniej z pominięciem Ukrainy. Rostowski postępowanie Austrii nazwał "wybrykiem".

Pełnomocnik siostry Bernadetty: działała w dobrej wierze. Więzienie będzie niehumanitarne

- Siedzi w jednoosobowej celi o chlebie i wodzie. Nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym. Zupełnie zmienił się jej status życiowy i dlatego uważam, że odbywanie przez nią kary nie jest konieczne - powiedział w rozmowie z dziennikarzem TVN24 mec. Edward Baraniecki pełnomocnik siostry Bernadetty, skazanej za przemoc wobec wychowanków ośrodka, którym kierowała. Jak mówił, zakonnica działała w dobrej wierze, a podopieczni, którzy zeznawali przeciwko niej, chcieli się na niej odegrać.