Najnowsze

Najnowsze

Bartosz Piotrowski

Bartosz Piotrowski – doktor sztuki, projektant specjalizujący się w konstrukcjach pojazdów szynowych. Szef zespołu wzornictwa PESA Bydgoszcz SA. Wykładowca na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, na kierunku Wzornictwo. Laureat nagrody Designer Roku 2006, przyznanej przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznał mu tytuł Designera Roku 2014 – nagrodę specjalną prezesa IWP dla najlepszego polskiego projektanta.

Gawronik: nie mam nic wspólnego ze zniknięciem Ziętary

- Nie mam nic do ukrycia. Z całą stanowczością oświadczam, iż nie mam nic wspólnego z zaginięciem Jarosława Ziętary - oświadczył Aleksander Gawronik, podejrzany o podżeganie do zabójstwa poznańskiego dziennikarza. W sobotę były senator opuścił krakowski areszt.

Sześć osób zatruło się czadem

Sześć osób, w tym czteroosobowa rodzina, podtruło się tlenkiem węgla w jednym z mieszkań Chorzowie. W najcięższym stanie była 31-letnia kobieta, którą trzeba było przewieźć do komory hiperbarycznej w Sosnowcu. Tam odzyskała przytomność.

Rosja zmusza żołnierzy do walki na Ukrainie? Gdy giną, kupuje milczenie rodzin

Na początku okłamywano ich, że jadą na ćwiczenia, teraz podpisują papiery o milczeniu, a w razie sprzeciwu - wylatują z armii. Rosja od miesięcy wysyła na Ukrainę elitarne jednostki komandosów. Rodziny zabitych nakłania się do milczenia pieniędzmi lub szantażem. To nie pojedyncze przypadki, a zorganizowany państwowy mechanizm. Dziennikarze "Czarno na białym" rozmawiali z rodzinami żołnierzy, którzy zginęli w walkach na Ukrainie. Cały reportaż dzisiaj o 20.30 w TVN24.

Uratowany bielik wrócił na wolność

W połowie grudnia do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych trafił zatruty bielik. Zjadł padlinę lisa z trucizną. Jego stan był fatalny, orzeł był częściowy sparaliżowany. Udało się go jednak uratować. Drapieżnik wrócił właśnie na wolność.

Córka Whitney Houston "oddycha za pomocą respiratora, by mniej się męczyła"

Bobbi Kristina Brown - córka Whitney Houston i Bobby’ego Browna - nie została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej, jak donosiły w niedzielę media za oceanem. Znaleziona nieprzytomna w wannie w swoim domu w Roswell 21-latka nie reaguje na żadne bodźce. Magazyn „E!News”, powołujący się na rozmowy z lekarzami, pisze, że mogłaby oddychać samodzielnie, ale podłączono ją do respiratora, by mniej się męczyła.

Julia Marcell

Julia Marcell - polska piosenkarka, pianistka, skrzypaczka, gitarzystka i kompozytorka mieszkająca i nagrywająca w Niemczech. Laureatka Paszportu Polityki 2011 w kategorii muzyka popularna. Wg jury "udowodniła, że karierę w muzyce pop można robić samodzielnie i na własnych zasadach" i została uhonorowana "za w pełni autorskie i nowoczesne podejście do tworzenia muzyki”.

"Zmieniam plany na przyszłość, chcę być rekinem Katy Perry"

Dla Amerykanów Super Bowl to nie tylko święto sportu, ale także wyjątkowe występy gwiazd. W tym roku internauci za Oceanem najlepiej zapamiętają tańczące rekiny, które pojawiły się na scenie razem z amerykańską piosenkarką Katy Perry. Ich występ doczekał się całej serii memów.

prof. Bogdan Góralczyk

prof. Bogdan Góralczyk – politolog, sinolog, dyplomata, publicysta. Od 1984 do 1991 r. pracownik Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. W latach 1991-1998 przebywał na placówce dyplomatycznej na Węgrzech. W latach 2001-2003 szef gabinetu ministra spraw zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza. W latach 2003-2008 był ambasadorem RP w Bangkoku, akredytowanym także w Republice Filipin i Związku Mjanmy (d. Birma). Jest profesorem w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się we współczesnych stosunkach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem roli Chin. Zajmuje się także globalizacją, problematyką węgierską oraz transformacją pokomunistyczną. W latach 2010-12 redaktor naczelny rocznika naukowego "Azja-Pacyfik".

prof. Piotr Ostaszewski

prof. Piotr Ostaszewski - prorektor Szkoły Głównej Handlowej, kierownik Katedry Studiów Politycznych w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym SGH.

Sondaż: coraz więcej Rosjan spodziewa się otwartej wojny z Ukrainą

Połowa Rosjan uważa obecne wydarzenia na Ukrainie za wojnę domową, 17 proc. widzi w nich ludobójstwo i terror, ale o udziale Zachodu wspomina tylko 3 proc. ankietowanych. Takie wyniki daje najnowszy sondaż ośrodka WCIOM. Podczas styczniowego badania ponad jedna czwarta Rosjan uznała za wysokie prawdopodobieństwo wybuchu wojny między Rosją a Ukrainą, co dziesiąty ankietowany mówi, że taka wojna już trwa.

Będzie nagroda im. Józefa Oleksego

Ustanowiono nagrodę im. Józefa Oleksego za wrażliwość społeczną, umiejętność rozwiązywania konfliktów, krzewienie postawy dialogu, szacunku i tolerancji w życiu publicznym. Nagroda - statuetka oraz czek - będzie przyznawana corocznie 19 marca, począwszy od 2016 r..

"Mord sądowy" na zamówienie. 50 lat od wyroku w "aferze mięsnej"

50 lat temu w Warszawie zakończył się proces przeciwko uczestnikom tzw. afery mięsnej. Były dyrektor Stołecznego Przedsiębiorstwa MHM Stanisław Wawrzecki skazany został na karę śmierci - wyrok wykonano. Według wielu opinii, był to "mord sądowy", a wyrok wydano faktycznie na najwyższych szczeblach władzy - nalegać miał na to szef PZPR Władysław Gomułka.

Ochotnicy mają dość generałów? Lider Prawego Sektora: tworzymy "sztab równoległy"

Prawy Sektor tworzy sztab koordynacji formacji ochotniczych w strefie operacji antyterrorystycznej (ATO) - poinformował w telewizji 1+1 lider organizacji, deputowany Dmytro Jarosz. To kolejny przejaw zaostrzającego się konfliktu na linii bataliony ochotnicze - regularne wojsko. Tzw. dobrowolcy ostro krytykują nieudolność prowadzących działania wojenne w Donbasie generałów.

Boi się wrócić do własnego domu. Internauci sprawili, że już nie musi

67-letni emeryt Alan Barnes został napadnięty i pobity tuż przed własnym domem. Przestał czuć się w nim bezpiecznie. Pomogła sąsiadka, która zorganizowała zbiórkę pieniędzy na przeprowadzkę do nowego lokum. Celem było zdobycie 500 funtów. Ale historia tak bardzo poruszyła internautów, że po trzech dniach na koncie jest już ponad 230 tys. funtów, a kwota wciąż rośnie.

Przegląd prasy: Bunt w SLD przeciwko Millerowi

Terenowe koła SLD przyjmują uchwały, 
w których wyrażają wotum nieufności wobec lidera partii. Jednym z powodów jest kandydatka Sojuszu w wyborach prezydenckich - informuje "Rzeczpospolita".

Polska kawiorową potegą? "Warunki hodowli jak na OIOM-ie"

W produkcji kawioru Polska powoli staje się potęgą, choć wciąż gonimy Włochów, Niemców i Francuzów. Firma Antonius Caviar spod Olsztyna ma jedną z największych hodowli jesiotrów w Europie i w trzy ostatnie miesiące wyprodukowała już kilka ton kawioru. Materiał "Faktów" TVN.

Dukaczewski: Seremet ukierunkował śledztwo w sprawie Antoniego Macierewicza na umorzenie

Andrzej Seremet osobiście zwrócił prokuratorom wniosek o uchylenie immunitetu Antoniego Macierewicza i przedstawił swoją opinię, według której nie można polityka PiS pociągnąć do odpowiedzialności za sprawę WSI. Współautor wniosku zrezygnował z dalszego prowadzenia śledztwa, m.in z powodu odmiennego poglądu od swojego przełożonego, jego koleżanka została odsunięta od postępowań, zaś sprawę Macierewicza umorzył prokurator skierowany z Prokuratury Generalnej. Dziś sąd zdecyduje czy rację miał prokurator generalny, czy odsunięci oskarżyciele.

Sawicki: szef rolniczego OPZZ nie może łudzić rolników

Minister rolnictwa Marek Sawicki nie rozumie, czemu rolnicze OPZZ zaczyna w poniedziałek protesty, skoro szef organizacji Sławomir Izdebski umawiał się z resortem na kolejne rozmowy. Izdebski nie może "łudzić rolników, że nagle znajdzie się cudowna pomoc i dodatkowe środki" - dodaje.

Do górników dołączają rolnicy. Dziś zablokują krajową "2"

Górnicy strajkują na ziemi, rolnicy na drodze - dziś wychodzą na krajową "2", a jak to nie pomoże, to będzie gwiaździsty marsz na Warszawę. Także dziś do górników z JSW dołączają koledzy z innych związków. Rząd ma gorący początek wyborczego roku i wygląda na to, że temperatura szybko nie opadnie. Materiał "Faktów TVN".