Najnowsze

Najnowsze

Republikanie zwiększają przewagę w Senacie. Po dogrywce

Republikanie zwiększyli w Senacie swą przewagę nad demokratami. W drugiej turze wyborów w Luizjanie Bill Cassidy pokonał w sobotę obecną demokratyczną senator z tego stanu Mary Landrieu - poinformowała stacja CNN, powołując się na wyniki sondażowe.

Jest śledztwo w sprawie byłych szefów watykańskiego banku

Prokurator z Watykanu wszczął śledztwo przeciwko dwóm byłym szefom banku IOR w sprawie zarzutu sprzeniewierzenia pieniędzy - ogłosił w sobotę watykański rzecznik ks. Federico Lombardi. Sprawa dotyczy operacji obrotu nieruchomościami w latach 2001-2008.

Zamieszki w szóstą rocznicę śmierci nastolatka

Tysiące demonstrantów przeszło w sobotę ulicami Aten, by upamiętnić szóstą rocznicę śmierci Alexandrosa Grigoropulosa, 15-latka zabitego w 2008 roku przez policjanta. W dzielnicy Exarchia doszło do starć z policją; użyto gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Próba odbicia zakończona fiaskiem. Tak wyglądała operacja SEALs-ów w Jemenie

Południowoafrykańczyk Pierre Korkie miał zostać wypuszczony w niedzielę, Amerykanin Luke Somers najprawdopodobniej zostałby ścięty jeszcze w sobotę. Amerykańscy komandosi podjęli akcję ostatniej szansy i próbowali uratować dwóch zakładników więzionych przez bojowników Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego. Akcja zakończyła się niepowodzeniem. Dżihadyści w ostatniej chwili zastrzelili mężczyzn. CNN pisze o przebiegu akcji elitarnych amerykańskich komandosów.

Tydzień żałoby narodowej po śmierci królowej

Belgijski rząd federalny zarządził tygodniową żałobę narodową po śmierci królowej Fabioli. Obowiązuje ona od soboty do piątku 12 grudnia, czyli dnia pogrzebu. Decyzję ogłosił premier Charles Michel.

Kaczyński poda rękę Komorowskiemu? Prof. Gliński: jeśli prezydent przeprosi

Jarosław Kaczyński może podać rękę Bronisławowi Komorowskiemu, ale "do tego muszą być odpowiednie okoliczności" - powiedział w "Faktach po Faktach" prof. Piotr Gliński, przewodniczący Rady Programowej PiS. Wyjaśnił, że chodzi o przeprosiny, na które czeka prezes Prawa i Sprawiedliwości. - Albo chcemy ulepszać demokrację, (...) albo kwestionujemy wszystko - stwierdził senator Marek Borowski.

Kalisz: Ja do SLD nie wracam. Moim celem jest być kandydatem całej lewicy

- Nigdy nie będę członkiem SLD - zapewnił w "Faktach po Faktach" Ryszard Kalisz. Jak jednak podkreślił, jeśli chce się zbudować jedność lewicy, trzeba rozmawiać także z SLD. - Musimy doprowadzić do jedności lewicy w różnorodności - przekonywał Kalisz. - Dziś najważniejsze jest, by Polki i Polacy którzy mają lewicowe poglądy i chcą otwartego państwa, mieli ofertę polityczną - dodał.

Schetyna: po Newport obawialiśmy się, że szpica NATO pozostanie tylko na papierze

Decyzja o utworzeniu tymczasowych sił natychmiastowego reagowania, tzw. szpicy NATO już w 2015 roku, to konkret - stwierdził w programie "Horyzont" minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. - Są głosy tak poważnych osób, jak sekretarz Kerry, czy ministrów z Kanady, Wielkiej Brytanii, także Niemiec i Francji. Ten klimat rozmowy był bardzo konkretny - ocenił wtorkowy szczyt w Brukseli.

Dwa transporty z wrakiem zestrzelonego boeinga jadą przez Polskę

Dwa konwoje ciężarówek przewożących szczątki Boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych, który w lipcu został zestrzelony w okolicach Doniecka, są na terenie Polski. Ich trasę zabezpiecza policja. Następne konwoje mają pojawić się w Polsce w najbliższych dniach.

Ogień w zabytkowym zamku. 25 jednostek straży w akcji

Około 200 metrów kwadratowych dachu i część poddasza zabytkowego zamku w Kliczkowie (Dolnośląskie) spłonęło w sobotę po południu. Ogień ugaszono po kilku godzinach trudnej akcji. W budynku znajdują się hotel i spa. Ewakuowano 75 osób.

Najsłynniejsze zdjęcie naszej planety. Nie wiadomo, kto je zrobił

Widok Ziemi z kosmosu nie jest dzisiaj już niczym niezwykłym. Można zobaczyć wiele zdjęć i nagrań. Jedno z ujęć jest jednak wyjątkowe. Wykonano je 40 lat temu i według NASA może być najczęściej reprodukowanym zdjęciem w historii. Pomimo tego nie wiadomo kto właściwie je zrobił.

W Gdańsku powstała ściana marzeń

Wygrać na loterii, pogodzić się z mężem, znaleźć pracę - to tylko kilka marzeń gdańszczan, spisanych kredą na tablicy w Oliwie. Tuż przy ul. Opata Rybińskiego stanęła instalacja Emilii Kalkowskiej-Marszałek, dzięki której można podzielić się z innymi swoim marzeniem. Pracę wyłoniono w konkursie Rozdroża Wolności, w którym do walki stanęło 70 artystów z kilku krajów.

Młode roczniki wkraczają na polityczne salony. Nie chcą być maskotkami. Zaczną od zwalniania

Najmłodsi samorządowcy mają niewiele więcej lat, niż sprawują władzę niektóre lokalne "dinozaury". Rocznik 90. wygrał te wybory. W Sulęcinie rządy obejmie najmłodszy w historii Polski starosta - Patryk Lewicki; ma 24 lata, nadal studiuje. O rok starszy Marek Materek rządzić będzie Starachowicami. - Idzie nowe. Być może są niedoświadczeni, ale dają ludziom nadzieję na zmianę - komentuje politolog.

Biedroń zaczyna rządy w Słupsku. "Będę rozbijał układy"

Energicznie i z uśmiechem na twarzy - tak Robert Biedroń zaczął prezydenturę w Słupsku. Przypomniał swoje postulaty z czasu kampanii, ale nie zdradził, kto zostanie jego zastępcą. - Nie będę rozdawał stanowisk ze względu na legitymację partyjną. Nie chce być zakładnikiem układów - deklarował podczas konferencji.

Kalisz kandydatem Millera na prezydenta. "Jeżeli uda się zgromadzić poparcie lewicy, będę gotowy wystartować"

Leszek Miller zaproponował, by Ryszard Kalisz został kandydatem SLD w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. - Jeżeli się uda zgromadzić poparcie lewicy od alternatywnej po liberalną, wtedy będę gotowy wystartować - zadeklarował na antenie TVN24 Ryszard Kalisz. Jak jednak poinformował Miller po sobotniej Radzie Krajowej, choć "zgłosił Kalisza", to jego "koleżanki i koledzy z SLD zauważyli, że są jeszcze inne nazwiska" i trzeba dalej prowadzić konsultacje.

Kubańczyk wyleczony z eboli opuścił Szwajcarię

43-letni Felix Baez Sarria, kubański lekarz internista, który zaraził się wirusem w Sierra Leone i był z sukcesem leczony w specjalistycznym szpitalu w Genewie, odleciał w sobotę do kraju - poinformowały źródła szpitalne.

Wspinaczka po "śmiesznej drabinie" na czas. Tak rywalizowali strażacy

33-metrowy rozbieg, zarzucenie "śmiesznej drabiny" i szybka wspinaczka na trzecie piętro - tak strażacy rywalizowali ze sobą w Chorzowie. Po raz XX odbyły się tam zawody we wspinaniu się po drabinie hakowej na czas. Na imprezę zjechało 86 strażaków z całej Polski, a także z Czech, Słowacji i Ukrainy. - Im szybciej człowiek chce wejść, tym jest gorzej - mówili uczestnicy zawodów. Tytuł obronił ubiegłoroczny zwycięzca Kamil Bezruć z Czech. Na III piętrze znalazł się już po 14,24 s.

Elfy przeszły przez Poznań. Czekają na przyjazd św. Mikołaja

Ponad 1000 dzieci z poznańskich szkół przeszło ulicami miasta w ramach pochodu elfów. Elfy przeszły ulicami Święty Marcin i Ratajczaka na plac Wolności. Dzieci walczą o certyfikat "prawdziwego elfa", który będzie przepustką do spotkania z "prawdziwym" świętym Mikołajem z Rovaniemi, który przyjedzie 14 grudnia do Poznania na zaproszenie Konsula Honorowego Finlandii.

Robert Biedroń oficjalnie prezydentem Słupska. Była przy nim mama

Robert Biedroń oficjalnie przejął władzę w Słupsku. W sobotę w samo południe złożył uroczyste ślubowanie W tym dniu na Słupsk zwrócone są oczy nie tylko Polski, ale i Europy. Popularny, zdeklarowany gej zjednał sobie mieszkańców tego zapomnianego miasta i przekonał ich, że jest gwarantem zmian.