Najnowsze

Najnowsze

Gwiazda opery w opałach. Za zdjęcie z flagą "Noworosji"

Anna Netrebko, słynna rosyjska śpiewaczka operowa, zapewne mocno zastanowi się zanim znowu przekaże pieniądze na rzecz samozwańczych republik w Donbasie. Po tym, jak Oleg Cariow sfotografował się z nią i flagą "Noworosji", została skrytykowana przez austriackie MSZ, a linie Austrian Airlines nie przedłużyły z nią współpracy.

Wojskowy odrzutowiec spadł na zakład dla niepełnosprawnych

Odrzutowy wojskowy samolot szkolno-treningowy Alpha Jet spadł w środę na budynek zakładu dla niepełnosprawnych we francuskim mieście Vouvray koło Tours w dolinie Loary, powodując śmierć jednej osoby i ranienie pięciu innych - poinformowały władze.

Minister kultury Rosji: nie dam pieniędzy na filmy o Raszce-gówniaszce

- Nie widzę sensu w kręceniu za pieniądze ministerstwa kultury filmów, które opluwają wybraną w wyborach władzę. Mówię o tych, co kręcą filmy na zasadzie "Raszka-gówniaszka" (obelżywe określenie Rosji - red.) - powiedział w środę rosyjski minister kultury Władimir Miedinski, czym w niemałą konsternację wprawił środowisko artystów. Minister wypowiedział się na ten temat na forum kulturalnym w Petersburgu.

Kwaśniewski: byłem wstrząśnięty tym, że w Polsce torturowano więźniów

O torturowaniu więźniów dowiedziałem się, kiedy były pierwsze przecieki prasowe, czyli w 2006 roku. Wcześniej nie mieliśmy o tym informacji - mówił w "Kropce nad i" Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent przyznał, że publikacja raportu ws. działań CIA to ciężki cios dla USA i ich pozycji na świecie. - W Moskwie i Pekinie zacierają ręce, że otrzymali taką informację – powiedział Kwaśniewski.

Amerykanie chwalą się laserem bojowym. Sterowanie jak konsolą do gier

Flota USA opublikowała nagranie i zdjęcia, na których widać test pierwszego na świecie lasera bojowego. Zademonstrowano jak broń zamontowana na okręcie USS Ponce wywołuje eksplozje amunicji na małych łodziach-celach i strąca drona. Wyraźnie widać, że głównym celem dla lasera mają być małe i proste łodzie irańskiej Gwardii Rewolucyjnej.

Dlaczego sam kupił bilet? Kamiński: chciałem być elastyczny w związku z kampanią wyborczą

- W sprawie podróży do Madrytu zrobiłem wszystko zgodnie z prawem - zapewniał w "Faktach po Faktach" Mariusz A. Kamiński. - Zgodnie z przepisami, poseł biorąc ekwiwalent, ma skutecznie dotrzeć do celu - przekonywał były poseł PiS, usiłując wytłumaczyć w ten sposób fakt, że mimo pobrania ekwiwalentu za bilet LOT, poleciał wraz z kolegami tanimi liniami. Dopytywany o to, czy nie uważa, że zachował się nieuczciwie, konsekwentnie unikał odpowiedzi.

Do Dąbrowy Górniczej może trafić 24 tys. ton odpadów

Według informacji, do których dotarli dziennikarze programu "Uwaga!" TVN, mieszcząca się w Dąbrowie Górniczej spalarnia odpadów niebezpiecznych uzyskała zezwolenia na sprowadzenie 24 tys. ton niebezpiecznych odpadów z Włoch, Francji, Litwy i Mołdawii.

15 milionów za tajne więzienie. Przyjechały w gotówce, nie ma po nich śladu

Przesyłki dyplomatyczne pomiędzy ambasadami, pieniądze przekazywane w kartonach, wszystko z ręki do ręki - bez śladu w dokumentach. Jeszcze rok temu Leszek Miller mówił, że takie streszczenie brzmi jak scenariusz hollywoodzkiego filmu. A to właśnie w ten sposób Amerykanie mieli kupić za 15 mln dolarów naszą "elastyczność" w sprawie tajnych więzień CIA.

"Malalo, nie zapominaj o Meksyku". Incydent na ceremonii wręczenia Nobla

Gdy wszyscy oczekiwali na przemówienie laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, na scenę wtargnął młody mężczyzna z flagą Meksyku. Na białej części flagi widoczny był czerwony pasek, najprawdopodobniej symbolizującym krew. Chłopak usiłował zwrócić się do odbierającej nagrodę Pakistance Malali Yousafzai, natychmiast został jednak wyprowadzony przez ochronę.

Prezydent Afganistanu "zszokowany" torturami CIA. Chce więcej informacji

Prezydent Afganistanu Aszraf Ghani oświadczył, że jest zszokowany streszczeniem raportu Senatu USA ws. więzień CIA. Tortury stosowane w tajnym więzieniu w jego kraju miały "naruszać wszelkie możliwe do zaakceptowania normy praw człowieka na świecie". Ghani domaga się dodatkowych informacji.

Ukraińscy hakerzy ujawniają: rebelianci handlują bronią z gangami z Rosji

Hakerzy z tzw. Ukraińskiej Cyberarmii włamali się w październiku na serwery rosyjskiego MSW i wykradli tysiące dokumentów dotyczących działania resortu. Ujawniają w nich m.in., że w obwodzie rostowskim pojawiło się mnóstwo broni i narkotyków, którymi separatyści handlują z rosyjskimi grupami przestępczymi.

Nie ma zgody na pomnik "zamęczonych czerwonoarmistów" w Krakowie

Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa nie zgodziła się na budowę kontrowersyjnego pomnika czerwonoarmistów na krakowskich Rakowicach. Pomysł budowy monumentu, który miał upamiętniać "zamęczonych w polskich obozach śmierci", szef MSZ Grzegorz Schetyna określił wcześniej jako "oczywistą prowokację". Rosjanie nie składają broni i zapowiadają, że będą kontynuować zbiórkę pieniędzy na pomnik.

Rosjanie nie mogą pogodzić się z tarczą

Szef sztabu generalnego rosyjskich sił zbrojnych stwierdził, że planowany potencjał amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej w Europie wielokrotnie przekracza to, co jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa regionu.

"Sprawy wywiadu nie powinny być wywlekane na zewnątrz"

Raport amerykańskiego Senatu ws. więzień CIA będzie miał takie same skutki dla amerykańskiego wywiadu i współpracy ze służbami wywiadowczymi, jak raport Antoniego Macierewicza dotyczący WSI - uważa były szef Agencji Wywiadu Zbigniew Siemiątkowski. - To totalny błąd - ocenił.

10 tys. pensji, darmowe podróże, wysokie odprawy. Zobacz, ile zarabiają posłowie

Sejm to pod względem finansowym bardzo dobry zakład pracy. Posłowie zarabiają ok. 12 tys. zł miesięcznie. Przysługuje im też wiele dodatków. Budżet państwa płaci za podróże parlamentarzystów, ich rachunki telefoniczne, a także wyposażenie biura. Do tego dochodzą bezzwrotne zapomogi, niskooprocentowane pożyczki i wysokie odprawy.

Zabójstwo w Złotym Stoku. Podejrzany na razie bez zarzutów

Mężczyzna zatrzymany w związku z zabójstwem swojego syna był pijany i miał niemal 2 promile alkoholu - ustalili śledczy. Według nich do zbrodni w Złotym Stoku (woj. dolnośląskie) mogło dojść w trakcie rodzinnej sprzeczki. - Zabezpieczyliśmy ostre narzędzie. Czekamy na sekcję zwłok - informują prokuratorzy.

Ustawiane przetargi w Marynarce Wojennej. Jest już akt oskarżenia

Dwóch wojskowych oraz dwóch cywilnych pracowników firmy ochroniarskiej, oskarżyła wojskowa prokuratura w Gdyni w związku z korupcją przy przetargach na ochronę obiektów wojskowych. Wartość postępowań, w których miało dojść do nieprawidłowości, to ponad 26 mln zł.

Siekierą w monitor. Tak chciał zatrzeć ślady włamania

Policja zatrzymała dwóch sprawców włamania do skupu złomu w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie). Wszystko dzięki kamerze monitoringu, która nagrała zajście, mimo że jeden z mężczyzn próbował zatrzymać rejestrację nagrania uderzając siekierą w… monitor komputera.

Tłumaczenia nie przekonały Błaszczaka. "Dla nas sprawa jest zamknięta"

- To ich sprawa. Bronią się tak, jak się bronią - skomentował środowe tłumaczenia usuniętych z PiS Adama Hofmana, Adama Rogackiego i Mariusza A. Kamińskiego Mariusz Błaszczak. Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że kwestia "trzech panów" z punktu widzenia partii "jest zamknięta", a termin składania odwołania od decyzji o ich usunięciu minął.