Najnowsze

Najnowsze

Izraelski parlament rozwiązany

W następstwie kryzysu rządowego parlament Izraela zadecydował w poniedziałek znaczną większością głosów o swym rozwiązaniu, co otworzyło drogę do przeprowadzenia 17 marca przedterminowych wyborów.

Ponad rok spędziła w stajni. Kto za to odpowiada?

Mieszkała w stajni bez prądu i bez wody. Przez kilkanaście miesięcy była traktowana jak zwierzę. Od końca dramatu 25-letniej Anety minął rok, dziewczyna wciąż dochodzi do siebie w domu pomocy społecznej w Bochni (woj. małopolskie). Na nowo musi się uczyć chodzić i mówić. W domu pomocy społecznej spędzi najprawdopodobniej resztę życia. Materiał magazynu "Blisko ludzi" TTV.

Konflikt NFZ z lekarzami zatrzaśnie drzwi przed pacjentami?

Czy 1 stycznia gabinety lekarskie będą czynne? Sytuacja jest napięta, bo lekarze rodzinni nie mogą się porozumieć z NFZ. Ci pierwsi grożą zamknięciem gabinetów, drudzy w negocjacjach są nieugięci. Poszło o pakiet onkologiczny, który ma obowiązywać od przyszłego roku. Materiał magazynu "Polska i Świat"

Drugie życie Łukasza. "W momencie dostarczania do karetki był... martwy"

Przypadek szczęśliwie uratowanego Adasia jest szczególny, bo ekstremalny, ale do czego zdolny jest ludzki organizm pokazała też historia Łukasza z Poznania. Prawie trzy lata temu też mówiono, że to cud. Chłopak uległ wypadkowi na zamarzniętym stawie, spędził pod lodowatą wodą kilkadziesiąt minut, ale lekarzom udało się go uratować. Materiał magazynu "Czarno na Białym".

W raporcie o torturach CIA nazwy państw utajnione?

Senat USA ma we wtorek opublikować streszczenie swego raportu na temat brutalnych przesłuchań, które CIA prowadziła w tajnych ośrodkach poza granicami kraju. Według różnych źródeł, w tym rozmówcy z Human Rights Watch, nazwy lokalizacji pozostaną utajnione.

Giertych: Kaczyński rzuca koło ratunkowe Hofmanowi. Bo wie za dużo

- Mam wrażenie, że trwa akcja oczyszczania pana Hofmana - mówił w "Kropcie nad i" Roman Giertych. Odniósł się w ten sposób do wywiadu prasowego, w którym były rzecznik PiS dowodził, że jest niewinny. - Za tym wywiadem stoi Kaczyński. Zdecydował, żeby rzucić panu Hofmanowi koło ratunkowe. Bo go lubi. Bo Hofman dużo wie i Kaczyński nie chce, by dzielił się tą wiedzą - ocenił Giertych.

We wtorek raport o torturach CIA

Po miesiącach opóźnień Senat USA ma we wtorek opublikować streszczenie swojego raportu na temat brutalnych przesłuchań, które CIA prowadziła w tajnych ośrodkach za czasów prezydenta George'a W. Busha - potwierdził w poniedziałek Biały Dom.

Gwiazda opery z flagą separatystów. "Mam w Doniecku wielu przyjaciół"

Rosyjska śpiewaczka operowa Anna Netrebko ogłosiła, że zamierza wesprzeć finansowo doniecki teatr operowy. Czek przekazała na ręce Olega Ciarowa, "przewodniczącego" samozwańczego parlamentu Noworosji. Zdjęcie sopranistki u boku Ciarowa i z flagą Noworosji obiegło w poniedziałek media społecznościowe. Wzbudziło wiele kontrowersji.

"Czy polski rząd to przedsiębiorstwo taksówkowe?" Spór o podróże Neumanna

- Jeżeli ktoś jest urzędującym ministrem, to nie jest w stanie poświęcić tyle czasu na jeżdżenie - powiedział w "Faktach po Faktach" Bartosz Kownacki z PiS. Skomentował w ten sposób doniesienia o zaliczkach, jakie Sławomir Neumann (PO) miał pobrać z Sejmu na służbowe podróże. - Każdy minister, który jest posłem, tak pracuje, jedziemy do swoich okręgów - przekonywał Neumann.

ONZ chce 16 mld dolarów. "Co rok prosimy o więcej"

ONZ zaapelowała w poniedziałek w imieniu 455 organizacji o 16,4 miliarda dolarów koniecznych, by - jak przekonuje - nieść pomoc ponad 57 milionom najbardziej potrzebujących ludzi w różnych częściach świata.

"Kreml chce wepchnąć separatystyczne republiki z powrotem do Ukrainy"

Kreml zmienił swoją politykę wobec "Noworosji" i nie dąży już do oderwania tego terytorium od Ukrainy - pisze w poniedziałek niezależna rosyjska "Nowaja Gazieta", powołując się na źródła w administracji prezydenta, rządzie i władzach separatystycznych "republik" na wchodzie Ukrainy.

W domu tylko po niemiecku? Merkel: znajomość języka "kluczowa" dla integracji

Angela Merkel delikatnie zdystansowała się w poniedziałek od propozycji bawarskich konserwatystów, którzy chcieliby decydować o tym, w jakim języku rozmawiają w domu imigranci. Kanclerz podkreśliła jednak zdecydowanie, że dobra znajomość języka niemieckiego jest podstawą udanej integracji. Zgodnie z pomysłem CSU osoby zamierzające pozostać w Niemczech na stałe miałyby być "zachęcane do mówienia po niemiecku zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w gronie rodzinnym".