Najnowsze

Najnowsze

Seks nastoletni

Tłumaczenia i teoria to jedno, a praktyka to drugie. Co raz więcej dziewcząt i chłopców rozpoczyna współżycie w wieku 15 lat. Takie są dane z Polski Światowej Organizacji Zdrowia. Co ciekawe - poziom wiedzy nastolatków po szkolnej edukacji seksualnej jest taki, że uprawiając seks często myślą, że to jeszcze nie seks. Nie jest natomiast zaskoczeniem to, że rolę edukacyjną w tym zakresie bardziej pełni internet niż szkoła. O tym jaki jest dziś seks najmłodszych.

Dzieci ich dzieci

Teoria z podręczników kontra rzeczywistość, czyli dzieci, które urodziły dzieci. Jedna z bohaterek reportażu Małgorzaty Roman miała 13 lat, druga 15, gdy zaszły w ciążę. Obie twierdzą, że wiedziały o takim ryzyku zaczynając współżycie, które - jak twierdzą - jest raczej w tym wieku normą. Wiedziały, że jest ryzyko, ale uznały, że ich to nie spotka. A to, że jednak spotkało jedna z nich uświadomiła sobie dopiero w 6 miesiącu.

W rocznicę samobójstwa Hitlera rusza muzeum dokumentacji nazizmu

W Monachium, mieście uważanym za kolebkę i bastion narodowego socjalizmu w III Rzeszy, otwarto centrum dokumentacji nazizmu. Budynek muzeum, którego otwarcie było czterokrotnie przekładane, stoi w miejscu dawnej kwatery głównej Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP).

Ku dorosłości?

Ginekolog to nie dentysta, dziewczynki nie powinny do niego zbyt często chodzić, prezerwatywy słabą chronią przed ciążą, a strój może zachęcać do gwałtu - to tylko przykłady informacji ze szkolnych podręczników do edukacji seksualnej. Dziś w programie o mitach i stereotypach, jakie szkoła przekazuje dzieciom i młodzieży oraz o tam, jak te teorie mają się do rzeczywistości. Na początek zaglądamy do najbardziej popularnego podręcznika z "wychowania do życia w rodzinie" i czytając ze zdumieniem zawarte w nim treści - sprawdzamy - kto stoi za edukacją seksualną młodych Polaków? Kto - jeśli sama minister edukacji mówi, że swoich dzieciom tej książki by nie dała.

Oszust z lotnisk wpadł po dekadzie. Przemierzył Europę na koszt bogatych kobiet

42-letni Brytyjczyk został skazany przez niemiecki sąd na dziesięć miesięcy więzienia i deportację za oszustwa. Mężczyzna usłyszał wyrok tylko za jedno przestępstwo, ale podobne miał popełniać przez ponad dekadę. Uczynił z nich swój styl życia i jako „wolny duch” podróżował po Europie. Teraz stwierdził, że „jest już na to za stary” i wraca w rodzinne strony.

Milion na kampanię, o którym nie wie kandydatka

Magdalena Ogórek zaprzecza, że otrzymała milion złotych na kampanię prezydencką. Władze Sojuszu Lewicy Demokratycznej twierdzą jednak, że jej komitet wyborczy takie środki otrzymał. Te rozbieżne oceny budżetu zdaniem Tomasza Kality, który wraz z Andrzejem Rozenkiem był gościem programu Tak Jest, wynikają z tego, że Magdalena Ogórek mówi o kwocie rozdysponowanej, a do końca kampanii jest jeszcze trochę czasu.

Pierwsza generał w policji. Komendant z Opola dostanie nominację

Pierwsza kobieta w historii polskiej policji otrzyma nominację generalską - dowiedział się portal tvn24.pl. Chodzi o aktualną komendant wojewódzką policji w Opolu Irenę Doroszkiewicz. Specjalnie dla niej nowelizowane jest rozporządzenie o umundurowaniu, które odtąd będzie zawierać "wzór spódnicy z lampasami".

Słowacja też wybrała nowe śmigłowce. Inne niż Polacy

Słowackie wojsko wzbogaci się o dziewięć amerykańskich śmigłowców UH-60M Blackhawk. Maszyny warte niemal pół miliarda dolarów mają zastąpić zbliżające się do końca swojego istnienia poradzieckie Mi-17. Słowacy stali przed identycznym problemem jak Polacy, ale wybrali inne rozwiązanie.

Grabarczyk rozmawiał z policjantem. Poszlaki, a nie dowody na korupcję

Prokuratura w Olsztynie umorzyła śledztwo, w którym sprawdzała, dlaczego znany łódzki prokurator nie wystąpił do sądu o zgodę, by nagrana rozmowa Cezarego Grabarczyka mogła być dowodem w postępowaniu dotyczącym m.in. egzaminów na broń. Z tłumaczenia olsztyńskiej prokuratury wynika, że w przypadku tej rozmowy istniały poszlaki, ale nie było dowodu wskazującego na to, że mogło dojść do korupcji.

Zadłużeni Rosjanie mogą zapomnieć o tropikach. Zakaz wyjazdu

Rosjanie, którzy chcieliby wyjechać na majówkę za granicę, ale mają przeterminowane długi przekraczające 10 tys. rubli (ok. 800 zł), zostaną zawróceni z lotniska, dworca i granicy kraju - informuje w przededniu hucznie obchodzonego w Rosji Święta Pracy gazeta "Izwiestia". Federalna Służba Komornicza informuje, że na liście osób, które nie spłacają kredytów na czas i nie będą mogły wyjechać z Rosji, figuruje ok. 700 tys. obywateli.

Baskijskie granie w centrum Wrocławia. "Tamborrada z czasów Napoleona"

Kilkaset dzieci zebrało się na wrocławskim placu, by zagrać na bębnach. Wszystko w ramach przygotowań najmłodszych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do rozpoczęcia Europejskiej Stolicy Kultury. Najmłodsi wrocławianie wzięli w dłoń bębny, pałki i wiaderka, by wygrać na nich rytm marszu San Sebastian, które za rok także będzie nosić miano ESK.

Przeżył, bo jadł ciało zmarłej właścicielki. "Amstaff Albiś może znaleźć nowy dom"

Przez kilkadziesiąt dni był zamknięty w mieszkaniu ze zmarłą właścicielką. Przeżył, bo żywił się jej ciałem. - Ten pies w niczym nie zawinił, nie jest agresywny - mówią przedstawiciele fundacji SOS Amstaff, którzy chcą go przygotować do tego, żeby "pies-ludojad" znalazł nowy dom. Żeby nie budzić "niezdrowej sensacji" w fundacji nie chcą mówić, gdzie obecnie przebywa.