Najnowsze

Najnowsze

Afera podsłuchowa to prowokacja obcych służb? "Nie lekceważyłbym tego wątku"

- Jak ustali się sprzęt, będzie wiadomo, kto mógł podsłuch założyć - zauważa Piotr Niemczyk, ekspert ds. służb specjalnych. Drugi gość "Faktów po Faktach" Andrzej Barcikowski sugeruje, by ocenie zostały poddane trzy wątki sprawy: działalność komercyjna, zorganizowana działalność przestępcza oraz prowokacja służb obcych. - Nie lekceważyłbym go - mówi o ewentualnym udziale obcych służb Barcikowski, były szef ABW, dziś dyrektor Departamentu Ochrony Narodowego Banku Polskiego.

Gol w ostatniej akcji! Szwajcaria wydarła zwycięstwo

Wreszcie Europa się odgryzła! Dotychczas drużyny ze Starego Kontynentu przegrywały pojedynki z reprezentacjami Ameryki Płd., ale honor uratowali Szwajcarzy. I to w ostatnich sekundach meczu! Dla Ekwadoru była to wstrząsająca końcówka. Prowadząc 1:0, ostatecznie przegrali 1:2.

"Głowa ministra Sienkiewicza leży już na talerzu", ale "to nie koniec Platformy"

- Będzie niesmacznie, amoralnie. Będziemy mówili o kryzysie państwa, ale po dwóch-trzech miesiącach ta afera minie. To nie jest żaden koniec Platformy - ocenia Norbert Maliszewski. Ekspert od marketingu politycznego w rozmowie dla TVN24 stwierdza, że podczas zapowiedzianej na poniedziałek konferencji "Donald Tusk będzie chciał się zachować, jak dobry car i pokarać złych bojarów." - Głowa ministra Sienkiewicza leży już na talerzu - dodał.

50 separatystów zginęło w obwodzie donieckim

50 prorosyjskich bojowników zginęło, a 150 zostało rannych w wyniku uderzenia lotnictwa na pozycje separatystów w Kramatorsku i Drużkiwce w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy – poinformowało w niedzielę ukraińskie ministerstwo obrony.

Tańczyli zumbę dla podopiecznych domów dziecka

Zatańczyli zumbę dla dzieci z domów dziecka. Na imprezę przed gliwicką Europę Centralną zjechały tłumy. Cel przedsięwzięcia był bardzo szczytny - pieniądze ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla podopiecznych fundacji „Biegamy z sercem”.

Amerykańscy żołnierze ćwiczą survival w polskich górach

64 podchorążych i kadetów ze Stanów Zjednoczonych, Austrii, Ukrainy, Czech, Łotwy, Węgier i Polski bierze udział w międzynarodowym szkoleniu górskim. W trakcie ćwiczeń mundurowi uczą się m.in. technik survivalowych, ratownictwa wysokościowego i wspinaczki skałkowej. Kadeci z Armii Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy szkolą się w Polsce. Organizatorem przedsięwzięcia jest Sekcja Szkoleń Wysokogórskich Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Separatyści przyznają się do zestrzelenia samolotu w Ługańsku

Prorosyjscy separatyści z tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej przyznali w niedzielę, że to oni zestrzelili dzień wcześniej ukraiński samolot transportowy, zabijając 49 osób. Oświadczenie w tej sprawie złożył przywódca samozwańczego tworu Wałerij Bołotow. Wcześniej rosyjska agencja RIA Novosti cytowała przedstawiciela sztabu separatystów, który utrzymywał, że samolot został trafiony rakietą wystrzeloną przez ukraińskie siły zbrojne.

"Nie ujawniono tajemnicy państwowej ani informacji ze śledztwa"

Odpowiedzialność prawna za upublicznienie treści spoczywa na tym, który je publikuje - mówi b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Podkreśla jednak, że - przynajmniej na razie - nie widzi "odpowiedzialności, do której można by zastosować przepisy kodeksu karnego". - Nie ma tam informacji, które mogłyby być tajemnicą państwową, nie ujawniono informacji ze śledztwa - tłumaczy.

Najprzystojniejszy polski książę napisał książkę. "List do syna, jak być dżentelmenem"

"Jeśli jest się księciem w dzisiejszym świecie, trzeba być też księciem w swoim sercu i w swoich działaniach" - powiedziała mu pewnego dnia matka. Te słowa zainspirowały Alexiego Lubomirskiego do napisania książki dla młodych czytelników, jak być dżentelmenem. I tak powstała "Notes for a Young Prince", którą dedykował synowi. - Jeśli ja sam zrobiłem wszystko, co jest w tej książce, będę dużo lepszym człowiekiem dla niego. Więc to również książka dla mnie - mówi najprzystojniejszy polski książę.

Prorosyjscy separatyści: Ukraińcy sami zestrzelili swój samolot

Separatyści prorosyjscy uważają, że to ukraińscy wojskowi zestrzelili samolot ukraińskich sił zbrojnych - pisze rosyjska agencja RIA Novosti. Zdaniem bojówkarzy, ma na to wskazywać analiza nagrania katastrofy i przypuszczalne miejsce wystrzelenia rakiety.

"Ktoś chciał zaszkodzić dworowi wokół premiera. Tusk bez wyjścia"

- Dlaczego teraz opublikowano te informacje, a nie dwa tygodnie przed wyborami, kiedy miałyby dużo większy rezonans polityczny? - zastanawiał się na antenie TVN24 dr Sławomir Sowiński z Instytutu politologii UKSW. Postawił tezę, że za opublikowanymi rozmowami stoi ktoś z Platformy. Ktoś, kto nie chciał zaszkodzić partii, ale dworowi wokół premiera i samemu premierowi. - To musi prowadzić, co najmniej, do wniosku o wotum zaufania, a być może do skrócenia kadencji i rozpisania wyborów - stwierdził.

Wyjątkowy gość na targach. "Pamiętam pierwszą Pewukę"

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich dobiegła końca wystawa Pewuka "Konkurencyjna Polska". Zakończyło ją wkopanie w ziemię kapsuły czasu, która ma zostać odkopana za 85 lat. Jedną z osób, które tego dokonały była 97-letnia Łucja Wiciakowa, która brała udział w pierwszej wystawie w 1929 r.

Pszczyna promuje zdrowie. III Bieg Uliczny

10 km w ciągu 90 minut – z takim dystansem zmierzyli się uczestnicy III Biegu Pszczyńskiego o Puchar Carbo Asecura. Ponad 700 osób promowało w ten sposób zdrowy tryb życia.

Rozmowa Nowaka z Parafianowiczem o kontroli finansów żony byłego ministra

Tygodnik "Wprost" podał w sobotę, że jest w posiadaniu nagrań m.in. z rozmowy szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką o tym, by NBP pomógł w finansowaniu deficytu budżetowego i tym samym pomógł PO w trudnych wyborczych latach. Druga rozmowa miała mieć miejsce na początku lutego 2014 roku i brać w niej mieli udział b. minister transportu Sławomir Nowak, b. wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz oraz były szef GROM-u Dariusz Zawadka.

Do Helu dojeżdżają pociągi, ale z opóźnieniem

Podróż na trasie Reda-Hel potrwa około 20 minut dłużej niż w rozkładzie, ale całą trasę można przejechać pociągiem. W niedzielę pasażerowie musieli przesiadać się do autobusów, bo z powodu usterek pociągi nie mogły sprawnie pokonywać całej trasy. Uruchomioną po dwuletnim remoncie linię kolejową Reda-Hel pierwszy pociąg pokonał z pięciogodzinnym opóźnieniem, choć to tylko 57 kilometrów.

Zabił ojca, bo wypomniał mu brak pracy? Wpadł po obławie

28-letni mieszkaniec Pabianic (woj. łódzkie) odpowie za zabójstwo ojca. Podejrzany usłyszał w niedzielę prokuratorskie zarzuty po tym, jak kilkukrotnie uderzył 66-letniego ojca siekierą. Przed zabójstwem mężczyźni kłócili się o brak pracy 28-latka. Morderca przyznał się do winy, grozi mu dożywocie.

Czy kolejna afera podsłuchowa obali rząd?

Opozycja domaga się dymisji rządu. Czy jutro na zapowiadanej konferencji prasowej premiera możemy się spodziewać takiej decyzji? Będą o tym rozmawiać goście pierwszej części programu "Fakty po faktach": Jacek Sasin (PiS) i Andrzej Halicki (PO). Następnie o nieoficjalnych rozmowach prezesa NBP i szefa MSW Grzegorz Kajdanowicz porozmawia z Januszem Palikotem (TR).

"Po prostu buldogi wynurzyły się spod dywanu"

Po takiej kompromitacji państwo należy stworzyć od nowa - tak komentuje Janusz Korwin-Mikke taśmy opublikowane przez tygodnik "Wprost". Jego zdaniem, za przeciekiem z tajnych spotkań mają stać skłócone ze sobą służby specjalne.

Policyjny śmigłowiec używany przez TOPR miał awarię

Policyjny śmigłowiec, który od wtorku zastępuje w Tatrach helikopter TOPR, popsuł się podczas akcji. Awarią zajmą się eksperci. Do czasu naprawy maszyny zespół ratownictwa górskiego pozostał bez wsparcia lotniczego.