Najnowsze

Najnowsze

Julianne Moore ubrała się jak zwyciężczyni. I wygrała również na czerwonym dywanie

Film "Ida" Pawła Pawlikowskiego zdobył nagrodę Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) dla najlepszego obrazu nieanglojęzycznego. Na czerwonym dywanie odbyła się jednak inna rywalizacja: o najpiękniejszą kreację. Tu wygrały dwie aktorki: Amerykanka Julianne Moore w sukni Toma Forda i Francuzka Lea Seydoux w sukni Prady. Zobacz, kto był i jak się prezentował.

Kraków i Warszawa wśród 100 najchętniej odwiedzanych miast świata

Londyńska agencja badania rynku, Euromonitor International, opublikowała swój ranking najczęściej odwiedzanych miast świata. Są wśród nich dwa polskie: Warszawa i Kraków, które pod względem liczby turystów wyprzedziły m.in. Rio de Janeiro. Kraków odwiedziło prawie 2,5 miliona turystów, a Warszawę niemal 4 miliony.

Kukiz chce być prezydentem Polski. "To nie jest pomysł rockandrollowca"

- Sztuką jest stanąć przeciwko systemowi - deklaruje Paweł Kukiz, który właśnie ogłosił, że będzie startował w majowych wyborach na prezydenta Polski. Wcześniej będzie musiał jednak zebrać 100 tys. wymaganych podpisów pod swoją kandydaturą. - Jeśli tak się nie stanie to nie będę czuł żadnego dyskomfortu - przyznał.

Pijana wiozła 4-letnią córkę. Wylądowała w rowie

Omal nie zderzyła się z busem i wjechała do rowu. Okazało się, że prowadziła po pijanemu, a w źle zapiętym foteliku przewoziła córkę. 34-latka została już zatrzymana przez policję. Może jej grozić do 5 lat więzienia.

Ich historia poruszyła internautów. W końcu wrócili do domu

Urodzony 11 tygodni przed terminem chłopiec oraz jego rodzice wrócili do domu w Wielkiej Brytanii na pokładzie prywatnego odrzutowca - podaje "The Telegraph". Brytyjka pod koniec grudnia niepodziewanie urodziła wcześniaka w czasie wakacji w Nowym Jorku, co spowodowało, że razem z narzeczonym potrzebowali ok. 130 tys. funtów na opiekę nad synem w obcym państwie. Na pomoc ruszyli internauci.

Zdobędą Debalcewe do środy? "Polityka faktów dokonanych"

W środę w Mińsku mają się spotkać przywódcy krajów tzw. formatu normandzkiego, by rozmawiać o sposobach powstrzymania konfliktu na wschodzie Ukrainy. Zdaniem byłego szefa szwedzkiej dyplomacji do tego czasu należy oczekiwać intensyfikacji działań Rosjan i separatystów w celu zdobycia kluczowej na froncie miejscowości Debalcewe.

Kandyduje, choć nie chce być prezydentem. "Ale sprawy są tak ważne, że trzeba"

Logika i prawda są potęgą - mówił we "Wstajesz i wiesz" Waldemar Deska, kandydat na prezydenta popierany przez Partię Libertariańską. Jak dodał, jest zwolennikiem państwa, "które jak najmniej wtrąca się w stosunki między obywatelami". - Nie chcę być politykiem i nie chcę być prezydentem, ale sprawy są tak ważne, że trzeba - przekonywał na atenie TVN24.

Wielka eksplozja w Doniecku. "Do wybuchu doszło w zakładzie chemicznym"

Potężna eksplozja wstrząsnęła Donieckiem w niedzielny wieczór - donoszą ukraińskie media i użytkownicy mediów społecznościowych. Do wybuchu doszło w zakładzie chemicznym, gdzie rebelianci wznowili produkcję broni. Przywódca Prawego Sektora Dmytro Jarosz twierdził, że eksplozję spowodował "celny strzał" ukraińskiej artylerii, ale doniesienia te dementuje dowództwo operacji antyterrorystycznej w Donbasie.

"Nie możemy winić Krymu za to, że wybrał Rosję"

Nicolas Sarkozy przemawiał w miniony weekend na kongresie swojej partii, Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP). Myślący o starcie w kolejnych wyborach prezydenckich polityk powiedział m.in, że Europa "musi znaleźć sposób na utworzenie sił pokojowych, które będą broniły rosyjskojęzycznej ludności na Ukrainie".

Marek Szczepkowski

Marek Szczepkowski - prof. nadzw. dr hab. n. med., specjalista chirurg, ordynator Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Szpitala Bielańskiego w Warszawie, który jest jednym z 22 ośrodków referencyjnych w zakresie diagnostyki i leczenia chorób jelita grubego.
Od początku aktywności zawodowej specjalizując się w chirurgii ogólnej zajmował się chirurgią kolorektalną, a zwłaszcza problemami związanymi z leczeniem raka jelita grubego, problemami stomii jelitowych oraz jakością życia pacjentów po operacjach z powodu chorób jelita grubego, a także oceną różnych metod leczenia choroby hemoroidalnej. Od kilku lat uczestniczy w pracach Europejskiej Federacji Leczenia Raka Jelita Grubego (EFR), jest członkiem 16 prestiżowych towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych, między innymi Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Klubu Koloproktologii, Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Kolorektalnych czy Europejskiego Towarzystwa Koloproktologicznego.
Od 2010 roku jest On przedstawicielem Polski w EuropeanSociety of Coloproctology.

Pytają o numer do fryzjera, informują o rozwieszonych majtkach. Telefony na 112

Plaga głupoty paraliżuje linię 112. Na 21 milionów połączeń odebranych w ubiegłym roku przez operatorów, blisko 80 proc. zgłoszeń było nieuzasadnionych. - Ludzie dzwonią, że zgubili klucze do mieszkania. Mamy dużo połączeń dotyczących zapomnienia PIN-u do karty kredytowej - wyliczał w TVN24 Paweł Superczyński z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie.

Pastwili się nad nim separatyści. Gdzie jest zaginiony "cyborg"?

Przez kilka miesięcy bronili lotniska w Doniecku, ale w końcu musieli się wycofać pod ostrzałem prorosyjskich separatystów. Kilkudziesięciu z nich trafiło do niewoli, gdzie dostali się w ręce pastwiących się nad nimi rebeliantów. Potem słuch po ukraińskich żołnierzach zaginął. Reporter "Czarno na białym" Przemysław Wenerski ruszył na Ukrainę śladem jednego z "cyborgów".

Bunt maszyn? Odkurzacz zaatakował Koreankę

Czy to początek buntu maszyn? Pewna Koreanka, która zainwestowała w "inteligentnego" robota mającego odkurzać mieszkanie, skończyła jako jego ofiara. Postanowiła bowiem uciąć sobie drzemkę, gdy ten sprzątał jej pokój. Niczego nie podejrzewając, kobieta zasnęła i nie usłyszała nawet, jak robot się do niej zbliża i chwyta ją za włosy. Skończyło się na interwencji straży pożarnej i ratowników medycznych.

Z idylli angielskiej prowincji do Donbasu. Czeczen z Gloucestershire broni Debalcewego

Urodził się w stolicy Czeczenii Groznym, potem trafił pod opiekę jednej z brytyjskich rodzin, a teraz - po 20 latach od momentu, gdy zaczął chodzić do szkoły w idyllicznym hrabstwie Gloucester w środkowej Anglii - znalazł się na Ukrainie. W Debalcewem dowodzi od ubiegłego tygodnia oddziałami broniącymi miasta przed prorosyjskimi separatystami w najważniejszej jak dotychczas bitwie wojny toczącej się na wschodzie Ukrainy.

DudaBus ruszył w drogę. Kandydat PiS objedzie "Polskę powiatową"

DudaBusem Andrzej Duda rozpoczął w poniedziałek, w ramach kampanii przed majowymi wyborami prezydenckimi, objazd po Polsce. Ma odwiedzić miasta powiatowe. Kandydat PiS oczekuje na debatę z Bronisławem Komorowskim i zgadza się "na wszelkie warunki". - Nawet jeśli pan prezydent będzie chciał czytać z kartki - dodał.

Czołowe zderzenie pod Strzelcami Krajeńskimi. Ranna dwójka dzieci

Na drodze krajowej nr 22 pomiędzy miejscowością Brzoza a Strzelce Krajeńskie doszło do czołowego zderzenia dwóch aut. Jednym z samochodów podróżowała pięciosobowa rodzina. Kierowcę drugiego auta, który według wstępnych ustaleń był sprawcą wypadku, trzeba było wydostać z auta za pomocą specjalistycznego sprzętu.