Najnowsze

Najnowsze

Kandyduje, choć nie chce być prezydentem. "Ale sprawy są tak ważne, że trzeba"

Logika i prawda są potęgą - mówił we "Wstajesz i wiesz" Waldemar Deska, kandydat na prezydenta popierany przez Partię Libertariańską. Jak dodał, jest zwolennikiem państwa, "które jak najmniej wtrąca się w stosunki między obywatelami". - Nie chcę być politykiem i nie chcę być prezydentem, ale sprawy są tak ważne, że trzeba - przekonywał na atenie TVN24.

Wielka eksplozja w Doniecku. "Do wybuchu doszło w zakładzie chemicznym"

Potężna eksplozja wstrząsnęła Donieckiem w niedzielny wieczór - donoszą ukraińskie media i użytkownicy mediów społecznościowych. Do wybuchu doszło w zakładzie chemicznym, gdzie rebelianci wznowili produkcję broni. Przywódca Prawego Sektora Dmytro Jarosz twierdził, że eksplozję spowodował "celny strzał" ukraińskiej artylerii, ale doniesienia te dementuje dowództwo operacji antyterrorystycznej w Donbasie.

"Nie możemy winić Krymu za to, że wybrał Rosję"

Nicolas Sarkozy przemawiał w miniony weekend na kongresie swojej partii, Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP). Myślący o starcie w kolejnych wyborach prezydenckich polityk powiedział m.in, że Europa "musi znaleźć sposób na utworzenie sił pokojowych, które będą broniły rosyjskojęzycznej ludności na Ukrainie".

Marek Szczepkowski

Marek Szczepkowski - prof. nadzw. dr hab. n. med., specjalista chirurg, ordynator Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Szpitala Bielańskiego w Warszawie, który jest jednym z 22 ośrodków referencyjnych w zakresie diagnostyki i leczenia chorób jelita grubego.
Od początku aktywności zawodowej specjalizując się w chirurgii ogólnej zajmował się chirurgią kolorektalną, a zwłaszcza problemami związanymi z leczeniem raka jelita grubego, problemami stomii jelitowych oraz jakością życia pacjentów po operacjach z powodu chorób jelita grubego, a także oceną różnych metod leczenia choroby hemoroidalnej. Od kilku lat uczestniczy w pracach Europejskiej Federacji Leczenia Raka Jelita Grubego (EFR), jest członkiem 16 prestiżowych towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych, między innymi Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Klubu Koloproktologii, Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Kolorektalnych czy Europejskiego Towarzystwa Koloproktologicznego.
Od 2010 roku jest On przedstawicielem Polski w EuropeanSociety of Coloproctology.

Pytają o numer do fryzjera, informują o rozwieszonych majtkach. Telefony na 112

Plaga głupoty paraliżuje linię 112. Na 21 milionów połączeń odebranych w ubiegłym roku przez operatorów, blisko 80 proc. zgłoszeń było nieuzasadnionych. - Ludzie dzwonią, że zgubili klucze do mieszkania. Mamy dużo połączeń dotyczących zapomnienia PIN-u do karty kredytowej - wyliczał w TVN24 Paweł Superczyński z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie.

Pastwili się nad nim separatyści. Gdzie jest zaginiony "cyborg"?

Przez kilka miesięcy bronili lotniska w Doniecku, ale w końcu musieli się wycofać pod ostrzałem prorosyjskich separatystów. Kilkudziesięciu z nich trafiło do niewoli, gdzie dostali się w ręce pastwiących się nad nimi rebeliantów. Potem słuch po ukraińskich żołnierzach zaginął. Reporter "Czarno na białym" Przemysław Wenerski ruszył na Ukrainę śladem jednego z "cyborgów".

Bunt maszyn? Odkurzacz zaatakował Koreankę

Czy to początek buntu maszyn? Pewna Koreanka, która zainwestowała w "inteligentnego" robota mającego odkurzać mieszkanie, skończyła jako jego ofiara. Postanowiła bowiem uciąć sobie drzemkę, gdy ten sprzątał jej pokój. Niczego nie podejrzewając, kobieta zasnęła i nie usłyszała nawet, jak robot się do niej zbliża i chwyta ją za włosy. Skończyło się na interwencji straży pożarnej i ratowników medycznych.

Z idylli angielskiej prowincji do Donbasu. Czeczen z Gloucestershire broni Debalcewego

Urodził się w stolicy Czeczenii Groznym, potem trafił pod opiekę jednej z brytyjskich rodzin, a teraz - po 20 latach od momentu, gdy zaczął chodzić do szkoły w idyllicznym hrabstwie Gloucester w środkowej Anglii - znalazł się na Ukrainie. W Debalcewem dowodzi od ubiegłego tygodnia oddziałami broniącymi miasta przed prorosyjskimi separatystami w najważniejszej jak dotychczas bitwie wojny toczącej się na wschodzie Ukrainy.

DudaBus ruszył w drogę. Kandydat PiS objedzie "Polskę powiatową"

DudaBusem Andrzej Duda rozpoczął w poniedziałek, w ramach kampanii przed majowymi wyborami prezydenckimi, objazd po Polsce. Ma odwiedzić miasta powiatowe. Kandydat PiS oczekuje na debatę z Bronisławem Komorowskim i zgadza się "na wszelkie warunki". - Nawet jeśli pan prezydent będzie chciał czytać z kartki - dodał.

Czołowe zderzenie pod Strzelcami Krajeńskimi. Ranna dwójka dzieci

Na drodze krajowej nr 22 pomiędzy miejscowością Brzoza a Strzelce Krajeńskie doszło do czołowego zderzenia dwóch aut. Jednym z samochodów podróżowała pięciosobowa rodzina. Kierowcę drugiego auta, który według wstępnych ustaleń był sprawcą wypadku, trzeba było wydostać z auta za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Loża prasowa 08.02.2015

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli komentatorzy: Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Jacek Czarnecki (Radio Zet), Seweryn Blumsztajn (Gazeta Wyborcza) i Jacek Żakowski (Polityka). Publicyści rozmawiali o otwarciu kampanii wyborczej w wykonaniu prezydenta Bronisława Komorowskiego i pretendenta z ramienia PiS-u Andrzeja Dudy, próbach rozwiązania konfliktu na Ukrainie i stanu relacji polsko-rosyjskich. Dziennikarze poruszyli także temat reakcji na ustawę ratyfikującą ‪Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej‬ oraz nowego zaplecza politycznego premier Ewy Kopacz.

Odczytali czarne skrzynki. Jeden silnik "stracił moc", pilot wyłączył drugi

Jeden z silników samolotu tajwańskich TransAsia Airlines uległ awarii, a drugi najprawdopodobniej został wyłączony przez pilota - takie są wstępne wnioski po odczytaniu danych z czarnych skrzynek samolotu, który w środę runął do rzeki w Tajpej. Zarząd Lotnictwa Cywilnego zarządził egzamin dla pilotów tej linii z obsługi samolotu z jednym uszkodzonym silnikiem.

Producent "Idy": ważne, że pokonaliśmy "Lewiatana"

- Jesteśmy szczęśliwi, reakcja na zwycięstwo "Idy" była fantastyczna - powiedział nam Piotr Dzięcioł, producent filmu. Chwilę wcześniej, wraz z reżyserem Pawłem Pawlikowskim, odebrał nagrodę BAFTA. - Julianne Moore dopadła na scenie Pawła Pawlikowskiego, by powiedzieć, że zrobił najpiękniejszy film, jaki widziała w ciągu ostatnich lat. Podobnie zresztą druga laureatka Patricia Arquette - opowiada Dzięcioł w rozmowie z tvn24.pl.

Wielki triumf Sama Smitha. Rozdali nagrody Grammy

22-letni brytyjski wokalista i tekściarz Sam Smith triumfował w niedzielę na 57. gali rozdania nagród Grammy, "muzycznych Oscarów". Jego "Stay With Me" zdobyło tytuł najlepszej piosenki i nagrania roku, a on sam został okrzyknięty najlepszym nowym artystą.

Premier Australii zachowa stanowisko

Premier Australii Tony Abbott zachował stanowisko po tym, jak w niedzielnym głosowaniu posłowie jego Partii Liberalnej odrzucili wniosek o wybór nowych władz ugrupowania. Poniedziałkowy sondaż pokazuje też, że Abbott ma najniższe poparcie wyborców od pięciu lat.