Najnowsze

Najnowsze

Wybuch w Kamienicy w Warszawie

W poniedziałek doszło do wybuch gazu w kamienicy w centrum Warszawy. Są ranni, duże zniszczenia, a strażacy całą noc przeszukiwali gruzy i zabezpieczali budynek.

Opóźnione pigułki "dzień po". Kiedy będzie można je kupić?

Ministerstwo Zdrowia nadal nie jest w stanie określić, dla kogo i na jakich warunkach ma być dostępna w Polsce pigułka "dzień po”, która według unijnej dyrektywy ma być dostępna bez ograniczeń i bez recepty. Przepychanka z trwa już dwa tygodnie, a pacjentki są zdezorientowane. Materiał magazynu "Polska i Świat".

26.01 | "Meteo News"

W dzisiejszym programie między innymi: nad Nowy Jork nadciąga największa burza śnieżna w historii - w niektórych rejonach może spaść prawie metr śniegu, sztormowa pogoda na Balearach oraz fala upałów w Brazylii przyczyną ogromnej suszy.

Rosja: Immunitet dla nawigatorki? Absurd

Rosja odmówiła uwolnienia nawigatorki Nadii Sawczenko, która otrzymała immunitet jako ukraiński przedstawiciel w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy (PACE). - Ciążą na niej zarzuty za poważne przestępstwa, dokonane na długo zanim została deputowaną Rady Najwyższej Ukrainy - powiedział Aleksiej Puszkow z rosyjskiej Dumy Państwowej. Sawczenko to ukraińska żołnierka pochwycona latem przez Rosjan i od temtego czasu przetrzymywana jest w Rosji.

Loża prasowa 25.01.2015

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli Piotr Skwieciński (W Sieci), Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Agata Nowakowska (Gazeta Wyborcza) i Adam Szostkiewicz (Polityka). Publicyści rozmawiali o rosyjskiej reakcji na słowa Grzegorza Schetyny, który stwierdził, że obóz w Auschwitz-Birkenau wyzwalali Ukraińcy; o zdymisjonowaniu przez premier Ewę Kopacz rzeczniczki rządu; o nowych ustaleniach prokuratury w sprawie śledztwa smoleńskiego i o granicy wolności słowa w kontekście okładki magazynu Charlie Hebdo.

Senyszyn o prezesie TK: zawsze stawał po stronie Kościoła. Niesiołowski broni: to zaszczyt nosić krzyż od Ojca Świętego

- Prof. Andrzej Rzepliński zawsze stawał po stronie Kościoła, a nigdy po stronie państwa i to jest bardzo groźne - powiedziała w "Kropce nad i" Joanna Senyszyn. Posłanka SLD krytykowała przyjęcie przez prezesa Trybunału Konstytucyjnego papieskiego odznaczenia. Sędziego bronił Stefan Niesiołowski (PO), który podkreślał, że nie ma w tym nic złego.

Senyszyn o prezesie TK: zawsze stawał po stronie Kościoła. Niesiołowski broni: to zaszczyt nosić krzyż od Ojca Świętego

- Prof. Andrzej Rzepliński zawsze stawał po stronie Kościoła, a nigdy po stronie państwa i to jest bardzo groźne - powiedziała w "Kropce nad i" Joanna Senyszyn. Posłanka SLD krytykowała przyjęcie przez prezesa Trybunału Konstytucyjnego papieskiego odznaczenia. Sędziego bronił Stefan Niesiołowski (PO), który podkreślał, że nie ma w tym nic złego.

"Daily Mail" pisze o "polskim obozie zagłady"

Określenie "polskie obozy zagłady" ponownie w mediach. Tym razem mylnego określenia używa portali brytyjskiego tabloidu "Daily Mail", opisując historię ostatniego żyjącego uciekiniera z obozu w Treblince, Samuel Willenberga.

Mały dron rozbił się w ogrodach Białego Domu. Znalazł się winny

Rzeczniczka Secret Service poinformowała w poniedziałek, że pewna osoba przyznała się do kierowania niewielkim dronem, który wleciał na teren Białego Domu i rozbił się o drzewo w południowo-wschodniej części silnie strzeżonego obszaru. Do incydentu doszło pod nieobecność prezydenta USA, który przebywa w Indiach.

"Kurdowie odzyskali Kobane". Pentagon: bitwa trwa

Kurdyjskie siły wspierane z powietrza przez naloty koalicji antydżihadystycznej odzyskały pełną kontrolę nad położonym na syryjsko-tureckiej granicy Kobane - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (SOHR), systematycznie monitorujące sytuację w tym kraju. Amerykanie nie potwierdzili tych informacji.

Prezes TK z kościelnym odznaczeniem

Prof. Andrzej Rzepliński otrzymał papieskie odznaczenie za zasługi dla Kościoła i systemu prawnego w Polsce. Prezes Trybunału Konstytucyjnego przyjął to wyróżnenie i wywołał dyskusję, czy nie naruszył w ten sposób zasady niezwisłości sędziowskiej. W tym temacie wypowiedzieli się również goście programu Tak Jest.

"PO układa termin pod kalendarz obecnego prezydenta". Spór o datę wyborów

Do 6 lutego marszałek Sejmu ma czas, by ogłosić termin wyborów prezydenckich. W grę wchodzą trzy daty: 3, 10 i 17 maja. Środkowy termin wydaje się najbardziej prawdopodobny, ale wzbudza też największe kontrowersje. Dla PiS jest to data zbyt bliska uroczystościom 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. W mediach - obawiają się politycy tej partii - będzie w związku z tym więcej Bronisława Komorowskiego niż pozostałych kandydatów.

Katastrofa greckiego F-16. 10 osób nie żyje

Grecki myśliwiec F-16 rozbił się w bazie lotniczej w Los Llanos niedaleko Albacete w południowo-wschodniej Hiszpanii. Według hiszpańskiego ministerstwa obrony zginęło 10 osób.

"Niemiec mówił, że z Auschwitz wychodzi się tylko przez komin"

- Otworzyły się drzwi wagonów i zobaczyliśmy ogromne płomienie ognia znad jakichś kominów. I niesamowity duszący smród. Nie wiedzieliśmy, że palą się ludzie - mówi w rozmowie z reporterem "Faktów po południu" Bogdan Bartnikowski, były więzień Auschwitz-Birkenau. We wtorek odbędą się uroczystości 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu.