Najnowsze

Najnowsze

Austria "stopniowo" zamyka granicę. "Pomogliśmy ponad 12 tys. ludzi"

Nadszedł czas, by stopniowo wycofywać nadzwyczajne środki pozwalające na niezakłócony przepływ tysięcy imigrantów z Węgier do Austrii i Niemiec - oświadczył w niedzielę po południu kanclerz Austrii Werner Faymann. Potwierdzają się więc wcześniejsze doniesienia, że Austria zamknie granicę przed napływem kolejnych imigrantów.

Policjanci ostrzelali samochód, zatrzymanie okazało się pomyłką. Za naprawę nie chcą zapłacić

Strzałami z broni palnej w kierunku samochodu zakończyło się zatrzymanie mężczyzny z Gdańska. Policjanci myśleli, że pan Maciej jest jednym z podpalaczy, którzy podłożyli ogień w jednej z kancelarii prawnych na początku roku. To była pomyłka. Po kilku miesiącach postępowanie zakończono. Śledczy przyznali, że mężczyznę zatrzymano niesłusznie. Usłyszał jednak zarzuty napaści na policjantów, ale prokuratura umorzyła postępowanie. Za poniesione straty nie ma kto zapłacić, a naprawa ostrzelanego auta kosztowała mieszkańca Gdańska kilkanaście tysięcy złotych. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

Zmarł najniższy człowiek na świecie. Żył 75 lat

W wieku 75 lat zmarł najniższy człowiek na świecie. Pochodzący z Nepalu Chandra Dangi miał pół metra wzrostu. Zanim trzy lata temu trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, nigdy nie opuszczał swojej górskiej wioski Reemkoli, 500 km od stolicy kraju - Katmandu.

Prezydent dziękuje rolnikom: nigdy nie zawiedliście Polski

- To był bardzo trudny rok dla rolników - susza, która dotknęła Polskę, zniszczyła plony. Nie mam wątpliwości, że potrzebna jest pomoc ze strony państwa polskiego, ale też Unii Europejskiej - mówił podczas uroczystości dożynkowych na Jasnej Górze prezydent Andrzej Duda. - Rolnicy strzegą bezpieczeństwa naszej ojczyzny nie tylko w znaczeniu militarnym, ale też energetycznym i żywnościowym - podkreślił.

Oligarcha odpowiada na zarzuty gubernatora: psa, który gryzie, trzeba ukarać

Gubernator obwodu odeskiego Michail Saakaszwili wydał wojnę premierowi Arsenijowi Jaceniukowi i oligarsze z Dniepropietrowska Ihorowi Kołomojskiemu. Pierwszego oskarżył o "brak reform". Drugiego o przejęcie kontroli nad liniami lotniczymi. - Psa bez kagańca, który gryzie, należy ukarać - odpowiedział na zarzuty dniepropietrowski miliarder.

Barwny festiwal we Wrocławiu. "Żeby życie było bardziej kolorowe"

Starsi, młodsi, kobiety i mężczyźni - tłumy osób, które w sobotnie popołudnie chciały się "pokolorować" pojawiły się na wrocławskich Polach Marsowych. - Na hasło tysiące osób podrzuca w górę kolorowy proszek, a barwna chmura obsypuje wszystkich od stóp do głów - mówią organizatorzy. A uczestniczy zabawy mówią wprost: chodzi nam o dobrą zabawę i o to żebyśmy mogli pobrudzić się na "legalu".

Pościg za pijanym kierowcą w Tarnobrzegu. Padły strzały

Nie zatrzymał się do kontroli, a następnie próbował potrącić policjanta. Po zatrzymaniu okazało się, że 33-latek z Rzeszowa ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił na policyjną izbę zatrzymań, w niedzielę ma złożyć wyjaśnienia.

Australia gotowa przyjąć większą liczbę Syryjczyków

Premier Australii Tony Abbott zadeklarował, że jego kraj przyjmie więcej uchodźców syryjskich z uwagi na kryzys imigracyjny, który dotknął Europę. Nie zamierza jednak w tym roku zwiększyć liczby przyjętych imigrantów.

"Ciężko, ciemno, niebezpiecznie". Pierwszy nocny Runmageddon

Pod osłoną nocy z latarkami na głowach, pokonali 6 kilometrów z 30 przeszkodami – tak wyglądała trasa nocnego ekstremalnego Runmageddonu Rekrut w Sopocie. Na starcie pierwszego w Europie nocnego biegu stanęło około 900 zawodników. - Chodzi o to żeby coś przeżyć. Postawić sobie wyzwanie i mu sprostać. I poznać lepszą wersję siebie – powiedział Jaro Bieniecki, organizator.

Ciao, mozzarella! Rok po wprowadzeniu sankcji Rosjanie zaciskają pasa

Pod koniec lat 80. satyryk Michaił Zadornow opowiadał podczas występów o swoich podróżach do Stanów Zjednoczonych: "Wchodzę do sklepu i widzę 40 rodzajów sera. Skąd mam wiedzieć, który chcę kupić? U nas, w ZSRR, jest jeden rodzaj sera: ser!". 25 lat po upadku komunizmu historia zatacza koło - z powodu sankcji wybór produktów znacznie się skurczył. I choć część Rosjan robi dobrą minę do złej gry, wielu nie jest do śmiechu.

Gdzie są grady? Brakuje sześciu systemów rakietowych w "republice" rebeliantów

Misja OBWE, która kontroluje sytuację na wschodzie Ukrainy, alarmuje, że z terenów okupowanych przez rebeliantów w obwodzie ługańskim zniknęło sześć systemów rakietowych grad. Od 1 września w Donbasie trwa zawieszenie broni, jednak dowódcy wojsk ukraińskich informują, że separatyści nadal ostrzeliwują pozycje ich żołnierzy.

Twierdzą, że znaleźli "złoty pociąg". Zostali wykluczeni ze stowarzyszenia odkrywców

"Z oburzeniem przyjmujemy przypisanie sobie wszelkich praw do potencjalnego znaleziska przez Piotra Kopra i Andreasa Richtera" - czytamy w oświadczeniu Stowarzyszenia Dolnośląskiej Grupy Badawczej. Jej członkami byli dwaj mężczyzni, którzy twierdzą, że znają lokalizację zaginionego pod koniec II wojny światowej "złotego pociągu". Byli - bo w sobotę Polak i Niemiec zostali wykluczeni ze stowarzyszenia.