Najnowsze

Najnowsze

Jacht pułkownika Kuklińskiego po 13 latach wrócił do Polski

Po 13 latach pobytu w Chorwacji wrócił do Polski jacht pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. "Strażnik Poranka" to prezent, który Kukliński przekazał Chrześcijańskiej Szkole Pod Żaglami. - Ten jacht przypomina historię pułkownika, to ważne, aby został tutaj i służył dzieciom i młodzieży- mówi ks. prałat Andrzej Jaskuła, prezez szkoły.

Ponad 100-letni Pawilon Czterech Kopuł po remoncie

Zakończył się 2-letni remont wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO Pawilonu Czterech Kopuł we Wrocławiu. Obiekt będzie, tak jak dawniej, służył do celów wystawienniczych. W 2016 roku będzie udostępniona w nim stała ekspozycja sztuki współczesnej.

Zamek w Kożuchowie jak nowy. Teraz czas na remont wnętrz

Zakończył się kolejny etap remontu zamku w Kożuchowie (woj. lubuskie) – jednego z najcenniejszych zabytków w mieście i regionie. Wykonanie nowej elewacji, stolarki okiennej i drzwiowej kosztowało 1,3 mln zł. Wcześniej wykonano remont dachu wraz z wieżą.

Kopacz krytuje ambasadora Rosji. MSZ pisze o "zakłamaniach znanych z lat stalinowskich"

Ambasador Rosji ostatnio dużo mówi - stwierdziła w sobotę premier Ewa Kopacz zapytana o komentarz do słów Siergieja Andriejewa. W piątek w programie "Czarno na Białym" w TVN24 mówił on m.in. o tym, że Polska była "współwinna" niemieckiej agresji na nasz kraj w 1939 roku, a Związek Radziecki "tylko się bronił", atakując Rzeczpospolitą 17 września. Polskie MSZ wydało w tej sprawie oświadczenie.

Amerykanie ich wyszkolili i dali sprzęt. Wrócili do Syrii, dołączyli do Al-Kaidy

Administracja Baracka Obamy nie chciała bezpośrednio angażować się w walkę z Państwem Islamskim, ale nie podejrzewała pewnie, że szkoląc syryjskich bojowników z rzekomo umiarkowanych ugrupowań, tuż po pożegnaniu się z nimi usłyszy, że ci przeszli na stronę Al-Kaidy. Tymczasem tak właśnie się stało z pierwszą grupą przeszkolonych Syryjczyków - przyznał Pentagon.

Papież w Nowym Jorku: metropolie to bogactwo, ale i zapomnienie

W drugim dniu wizyty w Nowym Jorku papież Franciszek odprawił mszę w jednym z miejsc-symboli miasta, hali sportowo-widowiskowej Madison Square Garden. Mówił, że metropolie to bogactwo i różnorodność kultur, ale także anonimowość, ludzie bezdomni i zapomniani.

Mają zapłacić za paliwowy przekręt. Niewinni przedsiębiorcy dostali milionowe kary

Dziesięciu rodzinnym firmom z Nowego Miasta Lubawskiego zatrudniającym około 100 osób grozi bankructwo. Urząd kontroli skarbowej nałożył na nie kary, choć te prawa nie łamały. Przedsiębiorcy kupowali paliwo od dostawcy, który nie płacił należnych podatków paliwowych i akcyzy. Firmy o tym nie wiedziały i sumiennie rozliczały się z fiskusem, ale to one mają ponieść konsekwencje paliwowego przekrętu. Materiał programu "Blisko ludzi".

Kolejna odsłona kłopotów Clinton. Brakuje jej maili z jednym z generałów

Amerykański Departament Stanu poinformował, że doszukał się zbioru maili, których Hilary Clinton nie dostarczyła do rządowego archiwum. To kolejna odsłona afery e-mailowej, która uderza w notowania Clinton ubiegającej się o prezydencką nominację demokratów. Pełniąc funkcję sekretarza stanu była pierwsza dama korzystała z prywatnej skrzynki pocztowej.

Piesi z pierwszeństwem. Zmiany w kodeksie drogowym

Zmiany w kodeksie drogowym. Piesi mają mieć pierwszeństwo zarówno na przejściu, jak i przed nim. Wyjątkiem będą tramwaje. Przegłosowana w piątek w Sejmie ustawa budzi kontrowersje. Wielu jej przeciwników uważa, że kierowcy nie będą wiedzieli, jak mają się zachować. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Rosjanie ekshumują ostatniego cara. Cerkiew chce mieć pewność, że to on

Rosjanie dokonują ekshumacji ostatniego cara Mikołaja II i jego żony Aleksandry. Odbywa się to na prośbę tamtejszej cerkwi. Dwójka dzieci cara ma spocząć u jego boku za kilka tygodni, a Kościół Prawosławny chce mieć pewność, że zostaną one pochowane właśnie przy ostatnim przywódcy z dynastii Romanowów. Materiał "Faktów z zagranicy".

Cipras i Putin przy telefonie. Wraca sprawa gazociągu przez Grecję

Prezydent Rosji Władimir Putin i premier Grecji Aleksis Cipras potwierdzili zainteresowanie umocnieniem współpracy we wszystkich dziedzinach, w tym w energetyce - poinformowała w piątek służba prasowa Kremla. W czerwcu Moskwa i Ateny podpisały memorandum w sprawie budowy gazociągu przez greckie terytorium.

Łopiński: prezydent nie ponosi odpowiedzialności za ustalenia szczytu

Jeżeli będziemy traktowali państwa wyszehradzkie tak jak ostatnio, to będzie to miało złe skutki - ostrzegł sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Maciej Łopiński. Jego zdaniem prezydent nie ponosi odpowiedzialności za ustalenia Rady UE ws. podziału uchodźców, gdzie polski rząd zagłosował odmiennie niż Słowacja, Czechy i Węgry. Maciej Łopiński był gościem "Piaskiem po oczach" w TVN24.

"Premier i szefowa MSW strzeliły focha"

Rozgrywanie przez Ewę Kopacz tej sprawy medialnie na potrzeby kampanii jest zupełnie nie na miejscu - tak w "Faktach po Faktach" Beata Kempa ze Zjednoczonej Prawicy skomentowała zamieszanie wokół zaproszenia przez Andrzeja Dudę szefowej MSW oraz napięcie na linii prezydent-premier. - Nie tak prowadzi się polskie sprawy, jeśli jest się prezydentem - ocenił z kolei senator Bogdan Klich z PO.

Papież na ruinach WTC o "logice zemsty"

Podczas spotkania międzyreligijnego w miejscu zamachów z 11 września 2001 r. w Nowym Jorku papież Franciszek apelował o odrzucenie nienawiści, zemsty i niechęci. Reprezentantom innych religii mówił: "bądźmy siłami pojednania, pokoju i sprawiedliwości" na świecie.

Chiński prezydent w Białym Domu. Wizyta w cieniu napięć i oskarżeń

Drugiego dnia wizyty chińskiego prezydenta w USA doszło do spotkania Xi Jinpinga z Barackiem Obamą. Atmosfera w trakcie długiej i dawno zaplanowanej wizyty jest jednak napięta z powodu oskarżeń o ataki hakerskie pod adresem Pekinu, a także zarzuty wobec jego polityki gospodarczej oraz sporów terytorialnych w Azji Wschodniej.

Oderwali czerwone gwiazdy, zdewastowali groby żołnierzy. MSZ Rosji wzywa polską ambasador

MSZ Rosji wezwało w piątek ambasador Polski, by wyrazić oburzenie z powodu zniszczenia grobów żołnierzy radzieckich w Milejczycach. Moskwa domaga się "rzetelnego śledztwa". Rosyjskie MSZ skrytykowało Polskę w piątek także za niewpuszczenie krymskiego urzędnika, objętego unijnymi sankcjami, na teren naszego kraju. To "kolejny nieprzyjazny krok Polski" - czytamy w komunikacie.