Najnowsze

Najnowsze

Superpociąg szykuje się do drogi

Jeszcze dwa i pół tygodnia i polscy pasażerowie kolei będą się mogli poczuć jak w Europie. 14 grudnia na tory ruszą składy Pendolino - pociągi o klasę lepsze niż to co do tej pory oferuje PKP. Ale niestety - na razie nie rozwiną pełnej szybkości, bo za nowoczesnością na torach nie nadążyły - same tory- w efekcie nowe pociągi będą tylko nieco szybsze niż stare.

Nie tylko Hans Kloss

W czwartek rano odszedł Stanisław Mikulski - aktor pokoleń, idol dzieciństwa i ulubieniec kobiet. Grał wiele ról, w teatrze, filmie, ale najbardziej zapamiętamy go jako Hansa Klossa ze "Stawki większej niż życie". Ta rola związana była z nim nierozerwalnie. Miał 85 lat. Jaki był i jak go zapamiętamy?

Instrukcja PiS

Polityczne emocje sięgają zenitu - kampania wyborcza jest na ostatniej prostej. Posłowie przerzucają sie oskarżeniami, a PiS, by wzmocnić swój przekaz, wysyła do swoich posłów instrukcję, jak, co i gdzie należy mówić. Przekaz dnia jest jasny - wybory samorządowe zostały sfałszowane. Problem w tym, że instrukcja, która miała być wewnętrzna, stała sie ogólnodostępną, bo wyciekła do mediów.

Stanisław Mikulski 1929-2014

Dla niego najważniejszą rolą był Makbet w teatrze, ale i tak dla widzów zawsze pozostanie Hansem Klossem. Ta legenda nigdy nie umrze - umarł Stanisław Mikulski. W czwartek nad ranem. Aktor miał 85 lat. Klossa znali i uwielbiali wszyscy, a on nie mógł się od niego uwolnić, co często powtarzał w wywiadach. Ta rola była dla Mikulskiego i szczęściem (dała mu niebywałą popularność, nie tylko w Polsce) i przekleństwem. Aktor uważał, że z tego powodu nie dostał wielu interesujących ról. Sam marzył o filmowej roli "tego złego". Taką rolę poniekąd przypisano mu w latach 80-tych, choć nie do końca miało to związek z aktorstwem. Ci, którzy znali go osobiście mówią, że był wyjątkowo ciepłym, pogodnym i optymistycznym człowiekiem.

Kłopotliwy zegarek

Zegarek okazał sie za drogi - tak uznaje sąd i wymierza karę Sławomirowi Nowakowi. Były minister transportu za zafałszowanie oświadczeń majątkowych musi zapłacić 20 tysięcy grzywny i pokryć koszty procesowe - ale to nie jedyna cena w tej całej sprawie. Znacznie więcej kosztuje go utarta politycznej pozycji i przymus definitywnego rozstania sie z Platformą.

Ludzki pan

Po przypadkowym wysłaniu instrukcji dla posłow przez jednego z pracowników biura prasowego, Marcin Mastalerek nie będzie wyciagał konsekwencji wobec swojego podwładnego.

Sikorski o PiS: z jednej strony patriotyczne nuty, z drugiej strony pogarda dla istniejącej Polski

Obawiam się tego, co może wydarzyć się na ulicach 13 grudnia - oświadczył w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat gość Jolanty Pieńkowskiej Radosław Sikorski, odnosząc się do planowanego na ten dzień marszu PiS ws. "ochrony polskiej demokracji". - Obawiam się, bo nastroje są podsycane. To nie jest dobrze, że opozycja ma charakter insurekcyjny - wyjaśnił marszałek Sejmu.

27.11 | "Meteo News"

W dzisiejszym programie między innymi: lokalne podtopienia po gwałtownych ulewach we Francji, w Stanach Zjednoczonych ciągle pada śnieg- podróżowanie dla wielu Amerykanów nie jest możliwe. Zajrzymy również do jednego z ogrodów na Słowacji, gdzie jeszcze króluje wiosna. Nie zabraknie ciekawostek i prognozy pogody.

Gronkiewicz-Waltz: wyborcy to nie worek z ziemniakami

- Cieszę się, że kandydaci którzy mnie poparli, mówili we własnym imieniu. Niedopuszczalne są negocjacje nad urną wyborcza i traktowanie wyborców jak worka z ziemniakami, który można przerzucać – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz odnosząc się do przekazania poparcia przez Piotra Guziała (trzeciego w wyścigu po stołeczną prezydenturę) dla Jacka Sasina.

Kurski o orędziu Kopacz: ordynarna agitka wyborcza

- Co to za jakaś ordynarna agitka wyborcza na dwa dni przed wyborami, z ust osoby, której partia odpowiada za przebieg wyborów? - tak Jacek Kurski zareagował w "Kropce nad i" na wyemitowane chwilę wcześniej orędzie Ewy Kopacz. Premier apelowała, by Polacy wzięli w niedzielę udział w drugiej turze wyborów samorządowych.

Kurski o orędziu Kopacz: ordynarna agitka wyborcza

- Co to za jakaś ordynarna agitka wyborcza na dwa dni przed wyborami, z ust osoby, której partia odpowiada za przebieg wyborów? - tak Jacek Kurski zareagował w "Kropce nad i" na wyemitowane chwilę wcześniej orędzie Ewy Kopacz. Premier apelowała, by Polacy wzięli w niedzielę udział w drugiej turze wyborów samorządowych.

Ustąpiła sędzia z "listy Magnitskiego"

Sędzia Twerskiego Sądu Rejonowego w Moskwie Jelena Staszyna, która figuruje na amerykańskiej "liście Magnitskiego", ustąpiła ze stanowiska - poinformowała w czwartek agencja Interfax, powołując się na moskiewskie Kolegium Kwalifikacyjne Sędziów.

40 zabitych w zamachu w Nigerii. Bomba wybuchła na dworcu

Czterdziestu ludzi zabiła w czwartek bomba umieszczona przy dworcu autobusowym w pobliżu ruchliwego skrzyżowania w północno-wschodniej Nigerii - informuje Reuters, powołując się na naocznych świadków i źródło w nigeryjskich siłach bezpieczeństwa.

PO i PiS zgodnie przeciwko kandydatowi oskarżonemu o gwałt

I PO, i PiS poparły w wyborach prezydenta Olsztyna ubiegającego się o reelekcję Piotra Grzymowicza. W niedzielnej drugiej turze w szranki z nim stanie były prezydent Czesław Małkowski, oskarżony o gwałt (proces trwa), odwołany w 2008 roku w drodze referendum.

Skazany Sławomir Nowak zrzekł się mandatu posła

Sławomir Nowak - były minister transportu w rządzie Donalda Tuska, poinformował, że złożył marszałkowi sejmu oświadczenie o zrzeczeniu się mandatu posła, a szefowi klubu PO rezygnację z członkostwa w klubie parlamentarnym Platformy. Kilka godzin wcześniej warszawski sąd skazał go nieprawomocnym wyrokiem w tzw. aferze zegarkowej. - Dopóki nie zapadnie prawomocny wyrok, nie wyciągajmy pochopnych wniosków - broni Nowaka w Tak Jest, Urszula Augustyn z Platformy Obywatelskiej. - Nowak deklarował, że złoży mandat już kilka miesięcy temu. Czemu to tak długo trwało? - pyta Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski.

"Politycy narobili nam bigosu". Debata ekspertów o państwie i wyborach

Czy Polacy mają problemy z czytaniem instrukcji czy też może świadomie oddawali nieważne głosy w tegorocznych wyborach samorządowych? W jaki sposób można zreformować PKW i czy w ogóle jest taka potrzeba? M.in. na te pytania starali się znaleźć odpowiedź prof. Janusz Czapiński, dr Anna Materska - Sosnowska, prof. Antoni Dudek, dr Tomasz Żukowski, prof. Radosław Markowski i prof. Ireneusz Krzemiński w specjalnym programie w TVN24 "Czas decyzji - debata wyborcza". Przedstawiamy zapis relacji z debaty ekspertów.

Ludzie PiS w 4 na 5 komisji wyborczych. Gdzie sygnały o fałszerstwach?

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło do obwodowych komisji wyborczych ponad 21 tysięcy osób. Najwięcej ze wszystkich komitetów. Ale adnotacji o rzekomym fałszowaniu wyników w protokołach poszczególnych komisji trudno się doszukać. - To nie tak, że nie mieliśmy tych sygnałów od razu. One po prostu wymagały weryfikacji. Teraz to się dzieje, czego efektem są kolejne protesty składane do sądów - tłumaczy szef komitetu wykonawczego partii, Joachim Brudziński.

Ile zarabiają członkowie PKW? "Ja, jako szef, na rękę dostaję 5,2 tys. zł"

- Kwota bazowa wynosi 1760 zł. W moim przypadku mnożę to razy 3,5. Po potrąceniu podatku to jest na rękę około 5,2 tys. zł - zdradził tajniki swego wynagrodzenia przewodniczący PKW Stefan Jaworski. Podkreślił, że "członkowie PKW nigdy nie otrzymywali i nie otrzymują żadnych nagród, premii i odpraw, jak też żadnych innych gratyfikacji z tytułu pracy w PKW".