Najnowsze

Najnowsze

Prawy Sektor zwołuje zjazd nadzwyczajny. „Amnestia za strzelaninę w Mukaczewie"

Po strzelaninie w Mukaczewie, gdzie zginęło dwóch ochotników batalionu Prawy Sektor, przywódca tej radykalnej organizacji Dmytro Jarosz zapowiedział zmianę strategii. W najbliższym czasie zwoła zjazd nadzwyczajny i zorganizuje wiec na Majdanie Niepodległości w Kijowie. - Nasze postulaty pozostają bez zmian: dymisja rządu i prezydenta Petra Poroszenki - oświadczył Jarosz. Proponuje władzom w Kijowie układ: amnestię dla ukrywających się w zakarpackim lesie jego ludzi w zamian za włączenie oddziałów Prawego Sektora w struktury sił zbrojnych Ukrainy.

Drugie życie familoka. Zrobili na nim ściankę wspinaczkową

Nietypowa ścianka wspinaczkowa powstała w katowickiej dzielnicy Bogucice. Wspinać można się po ścianie jednego z tamtejszych familoków. I choć kamienica stoi tam od lat, to właśnie teraz stała się prawdziwą atrakcją. Miejsce zobowiązuje - Bogucice to rodzinna dzielnica legendy polskiego i światowego himalaizmu Jerzego Kukuczki.

SLD wystartuje osobno czy w koalicji? Trwają obrady Rady Krajowej Sojuszu

Rada Krajowa SLD zebrała się dziś przed południem w warszawskiej siedzibie Sojuszu. W trakcie posiedzenia ma zapaść decyzja, czy partia wystartuje w wyborach parlamentarnych pod własnym szyldem, czy w koalicji. Według polityków SLD głosy są podzielone. Wątpliwości budzi m.in. ewentualna rezygnacja z szyldu Sojuszu.

Czarna seria katastrof. Co się dzieje z rosyjskim lotnictwem?

Dwa bombowce strategiczne Tu-95, dwa myśliwce MiG-29, nowy bombowiec taktyczny Su-34 i starszy Su-24. Wszystkie te maszyny rozbiły się w Rosji w nieco ponad miesiąc. To wyjątkowa skala strat, nawet w tak dużym lotnictwie jak rosyjskie. Możliwe, że Rosjanie mają potężnego pecha. Nie można jednak zaprzeczyć, że ich siły lotnicze mają kilka problemów, które zwiększają ryzyko katastrof.

Gdyńskie regaty ściągnęły tysiąc żeglarzy

Przez kilkanaście dni na gdyńskim horyzoncie można podziwiać jednostki reprezentujące kilkanaście różnych klas żeglarskich podczas Volvo Gdynia Sailing Days 2015. Ponad tysiąc żeglarzy z całego świata mierzy się nie tylko ze sobą, lecz także z trudnymi wodami Zatoki Gdańskiej. - Żeglarstwo to sport który wymaga dużego zaangażowania, determinacji i pasji – przekonują trenerzy.

Strażnicy z zarzutami po ucieczce "El Chapo"

Siedmiu strażników usłyszało zarzuty w związku z ucieczką meksykańskiego barona narkotykowego Joaquina "El Chapo" Guzmana. Trwa dochodzenie wobec 15 innych osób związanych ze służbą więzienną.

Czeczeni, Ukraińcy, Gruzini. Coraz więcej wniosków uchodźczych

Ponad 4 tys. cudzoziemców - głównie Czeczenów oraz Ukraińców - złożyło w Polsce wnioski uchodźcze od początku roku. Ochronę międzynarodową otrzymało 273 osób - podkreśla Urząd do Spraw Cudzoziemców w raporcie poświęconym główny trendom migracyjnym w 2015 r.

"Zabiłam swojego ojca. Smakował doskonale". Anna - potwór z Langwaltersdorfu

120 lat temu mieszkanka maleńkiego Langwaltersdorfu (dziś dolnośląskiego Unisławia Śląskiego) zabiła swojego ojca. W jej domu policjanci znaleźli "marynowaną wieprzowinę", która okazała się przygotowanym do zjedzenia ciałem mężczyzny. Anna Jungnitsch chciała nawet poczęstować policjantów zrobioną z ojca kiełbasą. - To były piękne kiełbasy, najsmaczniejsze jakie w życiu jadłam - zeznała przed sądem

Pola Grunwaldu gotowe do bitwy. Dziś wielka inscenizacja

Ponad 1300 rycerzy pojawi się dziś na dorocznej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem. Chorągwie rycerskie przygotowują się do inscenizacji bitwy, biorąc udział w turniejach. Rycerzy i rzemieślników z sąsiadującego z obozami jarmarku obowiązują historyczne stroje i wyposażenie. Starcie wojsk polskich i litewskich z Krzyżakami rozpocznie się o godzinie 15.

„Stałem się śmiercią, niszczycielem światów”. Próba pierwszego narzędzia zagłady

- Wiedzieliśmy, że świat już nie będzie taki sam. Kilka osób się śmiało, kilka płakało. Większość patrzyła w ciszy – powiedział Robert Oppenheimer, wspominając po latach moment, gdy zobaczył oślepiający błysk i poczuł potężny podmuch pierwszej eksplozji jądrowej. 16 lipca 1945 roku test o kryptonimie „Trinity” nieodwracalnie zmienił ludzkość i historię. Człowiek zyskał broń, która prawdopodobnie zapobiegła III wojnie światowej, ale też dała mu możliwość samozagłady.

Zaatakował amerykańskie bazy. Podróże napastnika pod lupą FBI

Amerykańskie władze przypuszczają, że napastnik, który zastrzelił czterech marines podczas ataku na dwie bazy marynarki wojennej w Chattanooga (Tennessee, USA), podróżował w minionym roku do Jordanii i Jemenu. Śledczy sprawdzają jego związki z radykalnymi islamistami.

Katastrofa kolejowa w RPA. Ponad 200 osób rannych

Ponad 200 osób zostało rannych w piątek w zderzeniu pociągów w Johannesburgu. Co najmniej 90 z nich trafiło do szpitali z obrażeniami od lekkich do poważnych - wynika z informacji podanych przez służby ratownicze RPA.

Noworodek znaleziony w śmietniku. Matka bała się, że straci pracę

Historia zaledwie dwutygodniowego chłopca odnalezionego w środę w pojemniku na śmieci, poruszyła całą Hiszpanię. Życie dziecka uratował przypadkowy przechodzień, który usłyszał płacz dochodzący z kontenera i powiadomił straż miejską. W piątek aresztowano matkę chłopca. Jak przyznała, porzuciła synka, bo czuła się przytłoczona swoją sytuacją.