Najnowsze

Najnowsze

Święto tatuażu w Katowicach. "To ozdoba i małe uzależnienie"

Po raz trzeci ogólnopolski cykl imprez Tattoo Konwent zawitał do stolicy Górnego Śląska. Wnętrze Galerii Szyb Wilson wypełniło niemal stu artystów sztuki tatuażu. Miłośnicy malunków na ciele mieli okazję spotkać się z najlepszymi tatuatorami w kraju. - Dla mnie to forma ozdoby, czuję się ładniejsza. To już także małe uzależnienie, bo na jednym się nie kończy – mówi Patrycja, uczestniczka Tattoo Konwent.

W tym muzeum broń można wziąć do ręki

Na wrocławskich Osobowicach przy ul. Pełczyńskiej otwarte zostało Mobilne Muzeum Militarne. Ma być ono "żywym" miejscem pokazu eksponatów - broń można wziąć do ręki, - Chcemy aby młodzież miała tu lekcje z przysposobienia obronnego. Nauczyła się musztry, rozbicia obozu, namiotu czy rzucania granatem - podkreśla Marek Łaciak z Fundacji Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych "Jedynka".

Główne przejście węgiersko-serbskie znów otwarte

Węgry otworzyły w niedzielę dla ruchu samochodowego główne przejście na granicy z Serbią - Roeszke-Horgosz. Pięć dni temu zostało ono zamknięte, by zapobiec przedostawaniu się fali migrantów na terytorium węgierskie.

Szydło: rząd nie ma spójnego stanowiska ws. uchodźców

Pani premier wprowadza ogromny chaos w przekazie informacyjnym - mówiła w niedzielę Beata Szydło, która odwiedziła Zakopane. Kandydatka PiS krytykowała w ten sposób poszczególne zapowiedzi Ewy Kopacz dotyczące liczby uchodźców, jakich miałaby przyjąć Polska.

Ponton z migrantami zderzył się z promem. Kilkanaście ofiar

Co najmniej 13 migrantów zginęło w niedzielę, kiedy ich ponton zderzył się z promem u wybrzeży Turcji - poinformowała turecka straż przybrzeżna. Do wypadku doszło w pobliżu tureckiego portu Canakkale. Migranci płynęli na grecką wyspę Lesbos.

Biegiem uczcili pamięć zmarłych górników

Sprzed kopalni Wujek Ruch Śląsk w Rudzie Śląskiej wyruszył bieg charytatywny poświęcony pamięci dwóch tragicznie zmarłych górników. W ten sposób po raz pierwszy uczczono pamięć ofiar najpotężniejszego wstrząsu w polskim górnictwie od ponad 30 lat, który miał miejsce w kwietniu tego roku. W czasie niedzielnego biegu zebrano również pieniądze, które zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom ofiar wypadków górniczych.

Poród na komisariacie. Nie zdążyli do szpitala

W niecodziennej akcji brali udział policjanci z podpoznańskiej Mosiny. W nocy z soboty na niedzielę do komisariatu wbiegł mężczyzna mówiąc, że w samochodzie ma rodzącą synową i nie zdoła dojechać na czas do szpitala. Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą. Wkrótce potem na świat przyszła zdrowa dziewczynka.

Trwa dogaszanie wysypiska. Mieszkańcy wciąż nie mogą wrócić do domów

Pożar wysypiska śmieci w Dąbrówce Wielkopolskiej (woj. lubuskie) jest już pod kontrolą strażaków. Dogaszanie potrwa jednak jeszcze kilka dni. Okoliczni mieszkańcy nadal nie mogą wrócić do swoich domów. Po ugaszeniu pożaru, na miejsce wkroczy specjalna komisja, która sprawdzi czy nie doszło do skażenia gleby i upraw.

Spektakle pirotechniczne nad Katowicami

Sześć tysięcy sztuk ładunków wybuchowych rozświetliło niebo nad Katowicami. Już po raz drugi na lotnisku Muchowiec odbyły się Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne. Widzów zachwyciły cztery niesamowite spektakle przygotowane przez najlepsze zespoły z Polski, Słowacji i Włoch. A wszystko w połączeniu z tysiącami barw, muzyką i choreografią.

Polskie MSZ: ukrywanie prawdy historycznej to manipulacja przeszłością

"Polska zawsze z należytą czcią i troską otaczała i otacza opieką mogiły wszystkich poległych żołnierzy, jeńców wojennych i internowanych, niezależnie od ich narodowości i okoliczności, w jakich znaleźli się na naszym terytorium" - napisano w niedzielnym komunikacie polskiego MSZ w odpowiedzi na rosyjskie protesty związane z usunięciem pomnika generała Iwana Czerniachowskiego w Pieniężnie.

"Donald Tusk zagrał jak chłopak z podwórka, cwaniacko. Oby pani Teresa dała radę"

- Oddaliśmy walkowerem jakąkolwiek dyskusję w tej sprawie. Donald Tusk zrzucił odpowiedzialność z pani premier - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Włodzimierz Czarzasty z SLD. W ten sposób skomentował fakt, że wiążące decyzje w sprawie uchodźców mogą podjąć w przyszłym tygodniu nie przywódcy państw UE, a unijni szefowie MSW. - Oby pani Teresa dała radę - mówił Joachim Brudziński z PiS, mając na myśli polską minister spraw wewnętrznych.

Brytyjski wywiad płaci muzułmanom

MI5, brytyjski wywiad, płaci muzułmańskim informatorom za krótkoterminowe zlecenia, które mają pomagać przeciwdziałać ewentualnym atakom terrorystycznym - pisze The Guardian. - Jaka jest pewność, że ktoś dla pieniędzy nie wymyśla informacji? Pieniądze korumpują - twierdzi Salman Farsi, rzecznik prasowy największego w Wielkiej Brytanii Meczetu Wschodniego Londynu.

Uzbrojona po zęby Luftwaffe na straży państw bałtyckich

Pierwszy raz od wybuchu konfliktu na Ukrainie, w patrolowaniu przestrzeni powietrznej nad państwami bałtyckimi biorą udział w pełni uzbrojone niemieckie myśliwce - pisze niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". - To środek, który służy wyrównaniu szans i działa na żołnierzy motywująco - tłumaczy główny dowódca Luftwaffe Karl Müllner.

Wypadek na krajowej "7". Sześć osób rannych

Sześć osób zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Antolka (woj. małopolskie). Wśród rannych było 3 dzieci. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitala.

Przez lata żył ze złą diagnozą. Okazało się, że nie słyszy

Lekarze przez lata przypisywali mu autyzm. Gdy Grzegorz Płonka trafił do Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach okazało się jednak, ze po prostu nie słyszy. Wszczepiono mu implant, a przed Grzegorzem otworzył się cały świat dźwięków. Teraz rozwija swój muzyczny talent. Materiał "Faktów" TVN.

Magdalena Ogórek udzieliła wywiadu rosyjskiej telewizji

Była kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek udzieliła wywiadu rosyjskiej telewizji Rossija 1. W rozmowie, która została wyemitowana w sobotę wieczorem, przekonywała, że Polacy nie są rusofobami i potrzebują normalizacji stosunków z sąsiednim krajem.

Putin chce mieć bazę lotniczą na Białorusi

Prezydent Rosji Władimir Putin polecił w sobotę Ministerstwu Obrony i Ministerstwu Spraw Zagranicznych wynegocjowanie, a następnie podpisanie porozumienia z Białorusią o utworzeniu na jej terytorium bazy Sił Powietrznych Federacji Rosyjskiej.

Trzy tysiące osób manifestowało solidarność z uchodźcami

Około 2-3 tys. osób - imigrantów i wolontariuszy, w tym Brytyjczyków - manifestowało w sobotę w Calais na północy Francji solidarność z migrantami i apelowało do krajów europejskich o prowadzenie "bardziej godnej polityki" wobec uchodźców.

Watykan nie wyklucza odszkodowań dla ofiar Wesołowskiego

Watykan zasugerował, że jest gotów zadośćuczynić ofiarom oskarżonego o pedofilię, zmarłego w sierpniu b. nuncjusza apostolskiego na Dominikanie Józefa Wesołowskiego. Zarazem wyjaśniono, że roszczenia o ewentualne odszkodowanie należy przedstawić najpierw na Dominikanie.