Najnowsze

Najnowsze

Grecy wydali na nie miliardy euro. Zapomniane obiekty olimpijskie w ruinie

Jedenaście lat po igrzyskach olimpijskich w Atenach sportowcy mają medale, kibice wspomnienia, a miasto - pustostany. Wybudowane za miliardy euro, pochodzące głównie z greckiego budżetu, budynki niszczeją. - Smutno, że tak to się skończyło - mówi w rozmowie z "Faktami" TVN Ryszard Grabek, który pracował przy budowie obiektów olimpijskich.

Producenci dopalaczy "próbują mutować cząsteczki i zmieniać wzory chemiczne"

- Rząd PO i PSL przyzwyczaił nas do tego, że wystarczy zrobić teatr, napisać ustawę, po czym zrealizuje się ona sama - mówiła w "Faktach po Faktach" o walce z dopalaczami Anna Zalewska (PiS). Sławomir Neumann (PO) przekonywał z kolei, że celem jest "maksymalnie szerokie" objęcie dopalaczy w ustawie antynarkotykowej. Jak jednak wyjaśnił, producenci próbują ją obchodzić.

Dwaj ważni członkowie ETA postawieni w stan oskarżenia

Dwaj członkowie baskijskiej organizacji terrorystycznej ETA, aresztowani we Francji we wtorek, zostali postawieni w stan oskarżenia - podały w niedzielę francuskie źródła policyjne. Zatrzymani to członkowie ETA najbardziej poszukiwani przez hiszpańską policję.

Planeta runęła na ziemię. "To wina wiatru"

- Przechodziłam niedaleko i usłyszałam huk. Wtedy zobaczyłam, że na ziemię spadła lampa przypominajaca planetę - opowiada pani Marta. To wiatr uszkodził część wyjątkowej instalacji, która od kilku tygodni stoi w Gdańsku. Na szczęcie nikomu nic się nie stało, a i straty nie będą kosmiczne.

Poczuli bluesa. Muzyczny pociąg ruszył z Poznania

Grali i w pociągu, i na peronach. W wagonach składu "Blues Express" rozbrzmiewały ballady i rockandroll'owe utwory, a pasażerowie - muzycy konkurowali w popisach na harmonijkach i gitarach. Pociąg wyruszył ze stolicy Wielkopolski i dotarł do Zakrzewa Złotowskiego na festiwal.

"Załatwiłem sobie mundurek i bawię się w wojsko"

Miłośnicy historii mogli w ten weekend cofnąć się w czasie. Wszystko dzięki zlotowi grup rekonstrukcyjnych i pojazdów wojskowych w Podrzeczu (Wielkopolskie). - Można sprzęt zobaczyć, dotknąć, założyć mundur. To taka historia na żywo - przekonuje współorganizator. W programie imprezy znalazły się też inscenizacje walk.

Dlaczego Rosja nie lubi gejów? "Antyamerykanizm i homofobia to główne składniki koktajlu Kremla"

"Geje zdobyli Amerykę - tęczowa flaga wzniesiona nad USA" - w ten sposób jeden z regionalnych rosyjskich portali skomentował decyzję amerykańskiego Sądu Najwyższego przyznającą parom tej samej płci prawo zawierania małżeństw. Taka opinia nie jest odosobniona. Decyzje podjęte w USA wywołały bowiem w Rosji niemałą falę oburzenia, wzmożoną antyamerykańską retoryką Kremla.

Szefowa MSW zwołuje naradę w sprawie dopalaczy

Podsumowanie działań policji po serii zatruć dopalaczami na Śląsku i w Wielkopolsce. Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska spotka się w poniedziałek w tej sprawie z komendantem głównym policji i komendantami wojewódzkimi. Od wczoraj bilans osób poszkodowanych wzrósł do ponad 150.

Kolorowa i wybuchowa Ustka. Niebo rozświetliły sztuczne ognie

Piętnaście tysięcy osób wpatrywało się w Ustce w rozświetlone niebo. Festiwal Sztucznych Ogni, jak co roku, przyciągnął turystów. - To najstarsza taka impreza w Polsce, podczas której firmy pirotechniczne prezentują profesjonalne pokazy światła i muzyki. Takiego ładunku emocji nie doświadczy się nigdzie indziej - zapewnia Jacek Cegła ze słupskiego magistratu.

75 lat temu Hitler zarządził przebudowę. Ślady polskości miały zniknąć z Poznania

12 lipca 1940 r., 10 miesięcy po wkroczeniu niemieckich wojsk do Poznania, w mieście nie było już Pomnika Wdzięczności, trwała też przebudowa Zamku i budowa przy nim wojennego bunkra. Na ulicach powiewały swastyki a ulicą Święty Marcin, przemianowaną na Schlossfreiheit, maszerowali naziści. Wówczas Adolf Hitler podpisał dekret o przebudowie Poznania. Miał on mieć charakter modelowego, germańskiego miasta. Na szczęście, planu Niemcy nie zdążyli zrealizować. 23 lutego 1945 r. Poznań wrócił do Polski.