Najnowsze

Najnowsze

Kraków, Bydgoszcz, teraz Łódź. Buspasy otwarte dla motocyklistów

Przykład dał Kraków, który buspasy dla motocyklistów otworzył rok temu. Potem dołączyła Bydgoszcz, a o miejsce na podium stara się Łódź, która w marcu w ramach eksperymentu też na pasy autobusowe wpuści jednoślady. - Jeżeli to rozwiązanie się sprawdza się w tych miastach, to powinno się sprawdzać w całym kraju - komentuje komenda główna policji.

Kolizja w centrum Gdańska. Zderzyły się trzy samochody

Autobus, ciężarówka i samochód egzaminacyjny z Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego zderzyły się na Podwalu Przedmiejskim w centrum Gdańska. Według policji kierowca ciężarówki nie zdążył zahamować i wjechał w poprzedzające go auta. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

"Kommiersant": nagranie zabójstwa "agentów FSB" może być fałszywką

Opublikowane przez Państwo Islamskie nagranie, na którym długowłosy chłopiec zabija dwóch mężczyzn przedstawianych jako agenci FSB, jest prawdopodobnie fałszywką i powstało na potrzeby propagandy - pisze rosyjski dziennik "Kommiersant". Agenci mieli zostać straceni w Syrii za zbieranie informacji o dżihadystach i pomagać armii Baszara el-Asada.

Roman Polański: poddałem się procedurze ekstradycyjnej

- Mam zaufanie do polskiego wymiaru sprawiedliwości - powiedział Roman Polański na czwartkowej konferencji prasowej. Reżyser poinformował, że poddał się procedurze ekstradycyjnej, choć ma nadzieję, że do jego ekstradycji do USA nie dojdzie. Jest on poszukiwany przez Interpol i objęty międzynarodowym nakazem poszukiwania.

Erdogan zatwierdził transport broni dla Al-Kaidy? W Turcji zakaz pisania o sprawie

Wielu mediom, w tym mediom społecznościowym w Turcji, grozi zamknięcie po tym, jak w sieci pojawiły się informacje o niezgodnych z prawem działaniach wywiadu wojskowego. Według doniesień dziennikarzy opartych o szereg dokumentów, do jakich dotarli, z Turcji do Syrii w 2014 r. przewożono broń dla organizacji walczących z reżimem Baszara el-Asada, w tym dla tych powiązanych z Al-Kaidą. Co najmniej jeden transport osobiście zatwierdził ówczesny premier, a obecnie prezydent Recep Tayyip Erdogan.

Kim jest anonimowy świadek Poznańskiego Czerwca? IPN szuka człowieka z kamerą

W czerwcu 1956 roku w Poznaniu miał miejsce pierwszy w PRL strajk generalny. W tym samym czasie odbywały się XXV Międzynarodowe Targi Poznańskie. Tysiące wystawców, w tym wielu z państw Europy Zachodniej, a niemal tuż obok nich tysiące demonstrujących robotników. Oczywiście władza nie pozwoliła na przedostawanie się informacji o niepokojach społecznych do krajów Europy Zachodniej, a jednocześnie służby skrupulatnie wszystko dokumentowały – wynikiem tego są liczne zdjęcia. Wśród nich jedno, na którym uchwycono tajemniczego mężczyznę z kamerą. Przez ponad pół wieku nie udało się ustalić, kim jest ów anonimowy świadek wydarzeń Poznańskiego Czerwca 1956 roku. IPN stara się ustalić, czy istnieją nagrania z jego kamery, ponieważ to, co nagrał, może rzucić nowe światło na historyczne wydarzenia. Materiał Faktów Ekstra.

Broniła dziecka przed sforą psów. Grozi jej amputacja nogi

Mieszkanka podwłocławskiej Nowej Wsi z groźnymi ranami trafiła do szpitala po tym, jak została pogryziona przez psy. Kobieta próbowała bronić przed agresywnymi zwierzętami swoje dziecko. Meżczyzna, który prawdopodobnie jest właścicielem zwierząt, usłyszał już zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Trójmiejska SKM podnosi ceny biletów

Trójmiejska Szybka Kolej Miejska zmienia ofertę biletową. Od 1 lutego podrożeją bilety jednorazowe, miesięczne i kwartalne. Ceny wzrosną w zależności od długości trasy i taryfy od ok. 5 do 7 procent. Podwyżkę SKM tłumaczy kosztami związanymi z nowymi inwestycjami.

Podhalańskie dudy na prestiżowej liście UNESCO

Wytwarzanie dud podhalańskich i praktyka gry na tym instrumencie znalazły się na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego – taką decyzję podjęła minister kultury Małgorzata Omilanowska.

Szanse "Idy"? Duże, ale "statystyki są przeciwko"

Jest duża szansa na to, by "Ida" znalazła się w finałowej piątce - mówił we "Wstajesz i wiesz" Łukasz Muszyński z Filmweb, komentując szanse filmu Pawła Pawlikowskiego na nominację do Oscarów. Jego zdaniem najpoważniejszym konkurentem "Idy" jest "Lewiatan". - W ciągu ostatnich pięciu lat filmy, które otrzymywały Złoty Glob, dostawały też Oscara w kategorii: najlepszy film nieanglojęzyczny - powiedział Muszyński.

Miller: nie zakazałem mówić pani Ogórek

- Pani Ogórek uznała, że wygłosi krótkie oświadczenie, a spotka się z dziennikarzami już po pogrzebie Józefa Oleksego - tak Leszek Miller tłumaczył, dlaczego kandydatka SLD na prezydenta nie odpowiadała na pytania dziennikarzy podczas swojej pierwszej konferencji prasowej. Dodał, że wcale nie zakazał jej rozmowy z mediami.

Do Estonii po 10 latach w Guantanamo

Czterech Jemeńczyków przetrzymywanych przez ponad 10 lat w więzieniu w Guantanamo na Kubie zostało przetransportowanych do Omanu i Estonii - podał w czwartek Pentagon. Coraz częstsze w ostatnim czasie transfery więźniów budzą sprzeciw republikanów w Kongresie.

Poznań buduje zamek. Otwarcie znów opóźnione

Nie 29 czerwca a najwcześniej późną jesienią zostanie otwarty dla zwiedzających Zamek Przemysła w Poznaniu. W jego pomieszczeniach funkcjonować będzie Muzeum Sztuk Użytkowych. Na wieży zamkowej znajdzie się taras widokowy.

Premier Turcji: nie możemy zaakceptować zniewag skierowanych wobec proroka Mahometa

Wolność słowa nie oznacza wolności obrażania - oświadczył szef konserwatywnego rządu Turcji Ahmet Davutoglu i potępił publikację nowej karykatury Mahometa przez francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo". Przetłumaczone wersje francuskich rysunków opublikowała także turecka gazeta "Cumhuriyet", przeciwko czemu w środę wieczorem protestowały dziesiątki tureckich konserwatystów.

Oscary 2015: Dziś poznamy nominacje. "Ida" wciąż faworytem w swojej kategorii

Dziś około 14.30 czasu polskiego poznamy listę nominowanych do statuetek w 24 kategoriach. "Boyhood", nagrodzony Złotym Globem za najlepszy film dramatyczny oraz pominięty w finale tych nagród "Birdman", to faworyci krytyków i bukmacherów w kategorii najlepszy film. Oprócz niemal pewnej nominacji dla "Idy" szanse na nie mają także dwa polskie dokumenty krótkometrażowe - "Joanna" i "Nasza klątwa".

Właściciel hiszpańskiego klubu poszukiwany przez ABW

Polskie służby poszukują na całym świecie Josepa Delgado Herrerę, właściciela hiszpańskiego klubu piłkarskiego FC Girona - dowiedział się portal tvn24.pl. Szanowany w Katalonii biznesmen, w Polsce podejrzany jest o wyłudzenie z budżetu 120 milionów złotych.