Najnowsze

Najnowsze

To skrzyżowanie przeraża nawet policję. Grozi śmiercią

Groteskowa i zarazem bardzo niebezpieczna sytuacja w Nadarzynie pod Warszawą. Na ruchliwym skrzyżowaniu, po którym często poruszają się ciężarówki, pierwszeństwo ruchu mają tam pojazdy nadjeżdżające z dwóch kolidujących ze sobą kierunków. Materiał programu "Polska i Świat".

Egzoszkielet dla chorego chłopca

Mieć takiego sąsiada to skarb. Pan Ferreira, który jest na co dzień operatorem koparki, postanowił pomóc ośmioletniemu Nicko. Chłopiec cierpi na porażenie mózgowe, więc jego sąsiad stworzył dla niego niezwykły egzoszkielet. Materiał z programu "Polska i Świat"

Agent zginął, bo wykradł dziennik Billa Clintona?

Brytyjski dziennik "The Sun on Sunday" rzuca nowe światło na sprawę śmierci pracownika brytyjskich służb wywiadowczych Garetha Williamsa, którego nagie zwłoki znaleziono w sierpniu 2010 roku w sportowej torbie. Agent miał znaleźć się w posiadaniu prywatnych materiałów, które mogłyby zaszkodzić prezydentowi USA.

Była gwiazda drogówki straciła mieszkanie

Smutna historia napisana przez życie. Kapral Elżbieta Bek była kiedyś gwiazdą warszawskiej drogówki. Dziś ma 73 lata i właśnie straciła mieszkanie. To historia, o życiu, starości i o pamięci. A właściwie braku pamięci niektórych ludzi oraz instytucji. Materiał z programu "Polska i Świat".

Prezydent Wenezueli: rząd Kolumbii planuje mnie zamordować

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oskarżył w poniedziałek kolumbijski rząd o zaaprobowanie planu, który ma doprowadzić do jego zabójstwa. Oba państwa toczą ze sobą spór, który doprowadził do zamknięcia wspólnej granicy i wezwania ambasadorów na konsultacje.

F-22 Raptor w Polsce

Są piekielnie szybkie i piekielnie niebezpieczne. W Łasku pod Łodzią wylądowały dwa amerykańskie myśliwce F-22 Raptor. To jedne z najbardziej nowoczesnych samolotów na świecie. Amerykańscy piloci będą ćwiczyć współpracę z polskimi. Materiał z programu "Polska i Świat".

Feralne skrzyżowanie

Policja i specjaliści od bezpieczeństwa na drogach przecierają oczy ze zdumienia. Mowa o remontowanym skrzyżowaniu na krajowej ósemce w Nadarzynie pod Warszawą. W tym wypadku zielona strzałka i znaki zamiast pomagać, mogą wprowadzać zagrożenie. Materiał z programu "Polska i Świat".

Burza wokół złotego pociągu

Mimo że generalny konserwator potwierdził, iż pociąg istnieje - nadal nie wiadomo, kim są odkrywcy i gdzie znajduje się skład, a spekulacje wokół znaleziska powodują ogromne zamieszanie. W dobrym kryminale nie zabrakłoby jeszcze jednego - tragicznego elementu. Ale to nie jest fikcja, więc niektórzy apelują "skończmy z tym", bo jeszcze doprowadzimy do tragedii. Materiał programu "Polska i Świat".

Rocznica, która dzieli zamiast łączyć

Na początek rocznica, która zamiast łączyć, dzieli. A dokładniej obecni liderzy "Solidarności", którzy na obchody zaprosili prezydenta Andrzeja Dudę i działaczy PiS, a nie zaprosili premier Ewy Kopacz. W poniedziałek 35. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych, czyli powstania "Solidarności". Minęło tyle lat, a słowo Solidarność nie dla wszystkich znaczy to samo. Materiał programu "Polska i Świat".

76 lat od wybuchu II wojny światowej. "Nie można w imię politycznych rozgrywek obrażać własnego kraju"

76 lat temu Niemcy zaatakowały Polskę - tak rozpoczęła się II wojna światowa, będąca najkrwawszym konfliktem w dziejach ludzkości. W trakcie porannych uroczystości na Westerplatte głos zabrali m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Ewa Kopacz, która powiedziała, że "nie można w imię wewnętrznych, politycznych rozgrywek obrażać własnego kraju, obniżać jego wiarygodności".

Trzaskowski: nie chowamy głowy w piasek, będziemy pomagali uchodźcom

Będziemy pomagali uchodźcom, ale na miarę naszych możliwości. Nie na zasadzie planu narzucenia nam kwot automatycznych, nad którymi nie będziemy mieć kontroli - powiedział w "Faktach po Faktach" wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski. Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi kanclerz Niemiec, która chce sprawiedliwego podziału imigrantów.

Trzaskowski: nie chowamy głowy w piasek, będziemy pomagali uchodźcom

Będziemy pomagali uchodźcom, ale na miarę naszych możliwości. Nie na zasadzie planu narzucenia nam kwot automatycznych, nad którymi nie będziemy mieć kontroli - powiedział w "Faktach po Faktach" wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski. Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi kanclerz Niemiec, która chce sprawiedliwego podziału imigrantów między kraje członkowskie.

Solidarnościowe obchody z polityką w tle

35 lat temu podpisano słynne porozumienie gdańskie, czyli 21 postulatów, które zakończyło strajk w Stoczni Gdańskiej. Powstała Solidarność, na czele której stanął Lech Wałęsa. W stolicy Pomorza odbyły się oficjalne związkowe obchody pięknej rocznicy, na które zaproszono m.in. prezydenta, prezesa PiS-u i Beatę Szydło. Zabrakło miejsca dla niektórych związkowców, ale i premier Ewy Kopacz. Obecny przewodniczący Solidarności Piotr Duda jednym głosem z chórem polityków PiS-u podkreśla, że premier jest „antyzwiązkowa” i powinna pójść do psychologa, a on będzie zapraszał, kogo zechce. O uroczystościach w cieniu politycznych podziałów rozmawiali w programie Tak jest Stefan Niesiołowski z Platformy Obywatelskiej i poseł niezrzeszony Zbigniew Girzyński.

Kopacz: Pani poseł Szydło ciągle do mnie o coś apeluje. Nie ma potrzeby

- Przyzwyczaiłam się do tego, że pani Beata Szydło jako świetny uczeń pana prezesa Kaczyńskiego posługuje się takim językiem - tymi słowami Ewa Kopacz skomentowała dzisiejszą wypowiedź wiceprezes PiS o tym, że premier "próbuje skłócić Polaków" w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania "Solidarności".