Najnowsze

Najnowsze

Kerry: Rosjanie chcą rozmawiać o Syrii

Rosja zaproponowała Stanom Zjednoczonym rozmowy na szczeblu wojskowym w sprawie konfliktu w Syrii - poinformował sekretarz stanu USA John Kerry po rozmowie telefonicznej z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem. Sekretarz stanu USA dodał, że propozycję Ławrowa przedstawił zarówno Białemu Domowi, jak i Pentagonowi.

Nieplanowane lądowanie. Pilot chciał ratować życie psa

Podczas lotu kanadyjskich linii lotniczych z Tel-Awiwu do Toronto temperatura w luku bagażowym drastycznie spadła. Pilot postanowił nieplanowo wylądować, ponieważ w luku znajdował się pies, który mógłby nie przeżyć w takich warunkach.

Człowiek z rtęci

Niecałe pół roku temu umierał. To była głośna historia: media opisywały przypadek mężczyzny, który w pracy zatruł się rtęcią. Całkowicie sparaliżowany, w agonalnym stanie - dziś chodzi, pływa, prowadzi samochód i odzyskuje siły. Cudowne uzdrowienie i tym bardziej ciekawa historia, że zatrucia rtęcią zdarzają się dziś niezwykle rzadko, a wiedza o leczeniu tak trudnych przypadków pochodzi w dużej mierze z literatury.

Życie na przekór

Zgodnie ze wszystkimi medycznymi przesłankami powinien już nie żyć od co najmniej 30 lat. A on żyje jakby na przekór wszystkiemu i prawdopodobnie jest najdłużej żyjącym na świecie człowiekiem z taką wrodzoną wyjątkowo ciężką wadą serca. Mimo choroby i wszystkich wynikających z niej ograniczeń robi to, co lubi, a lubi nagrywać i koncertować. Z tego właśnie Adam Konkol jest dziś znany.

Pociągi wstrzymano, tłumy ruszyły na piechotę. Byle do Niemiec

Ok. 700 imigrantów, którzy w środę wyruszyli z Salzburga, przekroczyło granicę Niemiec - poinformował rzecznik niemieckiej policji, dodając, że spodziewane jest przybycie kolejnych 700 osób. Tego dnia Niemcy zawiesiły połączenia kolejowe z austriackim miastem. Setki osób koczują więc na dworcu w Salzburgu.

Talibowie uniknęli bratobójczej wojny

Afgańskim talibom udało się zażegnać grożące schizmami kłótnie o schedę po zmarłym emirze i założycielu ruchu mulle Omarze. Rywalizujące frakcje niemal bez wyjątku zgodziły się uznać za nowego przywódcę dotychczasowego zastępcę emira, mułłę Achtara Mohammeda Mansura.

Miriam Shaded: uchodźcy muszą iść do pracy, a nie dostawać pieniądze

- Przyjmowaniem uchodźców powinny zajmować się przede wszystkim organizacje pozarządowe, firmy i ludzie dobrej woli - mówiła w programie "Tak jest" Miriam Shaded, szefowa fundacji Estera i kandydatka partii KORWiN do Sejmu. Dodała, że pomóc należy przede wszystkim osobom, które uciekają przed prześladowaniami religijnymi. - Nie mogę się z tym zgodzić - odpowiedziała Wanda Nowicka, wicemarszałek Sejmu.

Francuzi też chcą kontrolować granice

Jeśli będzie to konieczne, w ciągu nadchodzących dni lub tygodni, Francja nie zawaha się przywrócić tymczasowej kontroli na granicach, jak zrobiono to na granicy z Włochami i jak właśnie uczyniły Niemcy - oświadczył w środę premier Francji Manuel Valls.

Uchodźcy dzielą posłów

Premier Ewa Kopacz apelowała w Sejmie o solidarność ws. uchodźców. Szef PiS, Jarosław Kaczyński odpowiadał, że rząd nie ma prawa bez społeczeństwa podejmować decyzji, które mogą mieć negatywny wpływ na życie w Polsce. Po informacji rządu i sejmowej debacie, o pomysłach pomocy uchodźcom rozmawiały Wanda Nowicka i Miriam Shaded, goście programu Tak Jest.

Liczą rannych po starciach i wysyłają wojsko. Węgrzy nie ustąpią

Po zamieszkach na przejściu granicznym Roeszke, Węgrzy wysłali w jego okolicę wojsko. Kilka wozów terenowych umieszczono na polach w pobliżu granicy. Na samym przejściu granicznym pomiędzy Węgrami i Serbią sytuacja uspokoiła się, a starcie pomiędzy policją a agresywnymi imigrantami wygasło. Nikomu nie udało się przerwać kordonu i wejść na terytorium Węgier.

Węgrzy się grodzą, Rumuni protestują. Płot stanie też na granicy z Chorwacją

Premier Węgier Viktor Orban planuje postawić płot w kilku punktach granicy z Chorwacją - donosi austriacki dziennik "Die Presse", któremu Orban udzielił wywiadu. Tymczasem MSZ Rumunii wezwało węgierskiego ambasadora w związku z ogrodzeniem, które Budapeszt chce zbudować na granicy oddzielającej oba państwa, by powstrzymać napływ migrantów.

Rosja: nie planujemy baz w Syrii, ale "wszystko może się zdarzyć"

- Na chwilę obecną nie ma planów budowy bazy lotniczej w Syrii, ale wszystko może się zdarzyć - oznajmił zastępca Szefa Sztabu Generalnego Nikołaj Bogdanowski. Odniósł się w ten sposób do doniesień płynących z Zachodu, że rośnie strumień rosyjskiego wsparcia dla sił rządowych. Amerykanie przyznali tymczasem, że ich program wsparcia dla walczących z reżimem rebeliantów nie idzie tak, jakby tego chcieli.

Sondaż: Rosjanie nie wyjdą na ulice

Masowe akcje przeciwko spadkowi poziomu życia w Rosji za mało prawdopodobne uważa 76 proc. jej mieszkańców - poinformowało niezależne Centrum Jurija Lewady. W kwietniu uważało tak 73 proc. ankietowanych - pisze w środę agencja Interfax.

Muzeum II Wojny Światowej otrzymało wyjątkową flagę. "To rodzinna relikwia"

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało w środę w darze polską flagę przywiezioną w 1945 roku ze Lwowa przez wysiedloną wówczas z tego miasta polską rodzinę. Eksponat znajdzie się na ekspozycji stałej placówki. - Przekazuję moją rodzinną relikwię Muzeum II Wojny Światowej, aby przypominała zwiedzającym o radzieckiej napaści na Polskę 17 września 1939 roku - powiedział profesor Gruszkowski, który ofiarował flagę.

"Przestępstwo przeciw cywilizacji". Bezcenne zabytki szabrowane

Ponad 10 tys. nieruchomych i ruchomych zabytków na zajętych przez dżihadystów obszarach Syrii jest bezpośrednio zagrożonych zniszczeniem lub przemytem - podano w środę na konferencji UNESCO w Sofii poświęconej zagrożeniom dla syryjskiego dziedzictwa.