Najnowsze

Najnowsze

Oblężony dworzec. Węgry: odeślemy imigrantów ekonomicznych do domu

Węgry będą rejestrować wszystkich imigrantów, którzy przedostali się przez granicę UE, ale imigrantów ekonomicznych odeślą do kraju pochodzenia - oświadczył we wtorek węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto. Wcześniej służby wyrzuciły wszystkich imigrantów z okupowanego przez ostatnie tygodnie głównego dworca kolejowego w Budapeszcie. Na miejscu jest specjalny wysłannik TVN24 Marcin Kwaśny.

USA zadowolone z głosowania w Kijowie

Biały Dom z zadowoleniem powitał we wtorek przyjęcie poprzedniego dnia przez parlament Ukrainy w pierwszym czytaniu zmian konstytucyjnych, przyznających specjalny status wschodnim regionom kraju.

7,5 roku dla znanej dziennikarki. "Więzień sumienia"

Znana dziennikarka azerbejdżańskiej sekcji Radia Wolna Europa (Radio Azadliq) Chadidża Ismaiłowa, która pisała o korupcji, nadużyciach władzy i naruszeniach praw człowieka, została we wtorek skazana przez azerski sąd na 7,5 roku więzienia.

181 cm i pseudonim Kowalski Młot. Plotki o nowej dziewczynie Putina

Nokautowała rywalki na ringu, teraz podbiła serce Władimira Putina? W rosyjskich - i nie tylko - mediach aż huczy w ostatnich dniach od plotek o rzekomo nowej partnerce prezydenta. Co ciekawe, bokserka Natalia Ragozina jest podobno bliską przyjaciółką gimnastyczki Aliny Kabajewej, którą od wielu lat wiązano z Putinem.

W drodze do ziemi obiecanej. Przemycają ludzi w najdziwniejszych miejscach

Hiszpańskie służby zatrzymały dwóch Marokańczyków, którzy próbowali wwieźć na teren Hiszpanii dwóch imigrantów. Jeden z mężczyzn ukryty był pod klapą silnikową, a drugi za tylnymi siedzeniami. Obaj omal nie udusili się w czasie podróży. Służby w hiszpańskich eksklawach na terenie Maroka walczą z prawdziwą plagą przemytników.

Kto powinien pierwszy podać rękę? Znawca protokołu: sytuacja jest oczywista

- W czasie oficjalnych uroczystości obowiązuje określona precedencja, czyli porządek starszeństwa osób w państwie. Pierwszy powinien wyciągnąć dłoń pan prezydent - ocenił Janusz Sibora, znawca protokołu dyplomatycznego. We wtorek w czasie obchodów rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej Andrzej Duda i Ewa Kopacz nie uścisnęli sobie dłoni.

Pęka prozachodnia koalicja w Kijowie. Jedna frakcja wyszła, druga jest o krok

- Nie widzę możliwości pozostania w koalicji, która faktycznie została zniszczona rękami prezydenta Petra Poroszenki – oświadczył przywódca Partii Radykalnej Ołeh Liaszko. Polityk ogłosił o przejściu do opozycji po wczorajszym głosowaniu nad poprawkami do konstytucji w sprawie decentralizacji władzy na Ukrainie. Wcześniej eksperci w Kijowie przewidywali, że zaproponowane przez Poroszenkę zmiany do ustawy zasadniczej spowodują "pęknięcia" w prozachodniej większości.

Szydło: sprawa uchodźców wymknęła się spod kontroli

Zdaniem wiceprezes PiS Beaty Szydło sytuacja z uchodźcami, którzy napływają do krajów UE, wymknęła się spod kontroli, a podejmowane próby rozwiązania problemu są doraźne. Jak powiedziała kandydatka PiS na premiera, Ewa Kopacz bardziej ostatnio skupia się na kampanii wyborczej, niż na pełnieniu swoich obowiązków.

Nowa doktryna wojskowa Ukrainy. Po raz pierwszy wskazano wroga

W opracowanym przez rząd w Kijowie projekcie nowej doktryny wojskowej Ukrainy jako główny przeciwnik i agresor wymieniona została Rosja – oświadczył we wtorek premier Arsenij Jaceniuk. Podkreślił, że w dotychczasowych doktrynach nie było mowy o wrogich dla Ukrainy państwach.

Konwojent ukradł 8 mln złotych i "zapadł się pod ziemię". Policja: intensywnie działamy

To była perfekcyjnie przygotowana kradzież. 10 lipca w podpoznańskim Swarzędzu konwojent ukradł prawie 8 mln złotych, które miały trafić do bankomatów. Nie wiadomo nawet kim jest, bo zatrudniając się rok temu w firmie ochroniarskiej, podał dane innej osoby. Nie pozostawił też śladów - w pracy bowiem nie ściągał rękawiczek. Choć od kradzieży wkrótce uplyną dwa miesiące, wciąż nie udało się go złapać. - Cały czas intensywnie pracujemy nad tą sprawą - mówi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

"Nowe zagrożenia wymagają zmian w NATO"

Dostosowanie sojuszu do nowych wyzwań powinno być przedmiotem przyszłorocznego szczytu w Warszawie – powiedziała we wtorek minister obrony Norwegii Ine Eriksen Soereide podczas otwarcia kieleckich targów zbrojeniowych. Towarzyszący jej na targach wicepremier Siemoniak podkreślił, że Norwegię i Polskę łączy "podobna wrażliwość" na sprawy bezpieczeństwa.

Zmarł trzeci żołnierz Gwardii Narodowej ranny w zamieszkach w Kijowie

Do trzech wzrosła liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowych zamieszek przed siedzibą parlamentu Ukrainy, podczas których w ochraniających go wojskowych Gwardii Narodowej i milicjantów rzucono granat. Łącznie 141 osób zostało rannych, a w areszcie przebywa 18 uczestników zamieszek, w tym członek batalionu ochotniczego Sicz, który rzucił granat w zebrany tłum.

Kobieta zmarła, nie miał kto stwierdzić zgonu. "Byliśmy odsyłani z jednej instytucji do drugiej"

Kiedy matka pana Łukasza zmarła, na miejsce musiał przyjechać lekarz, by stwierdzić zgon. Jednak ani szpital, ani placówka zapewniająca nocną i świąteczną opiekę medyczną, nie chciały nikogo wysłać. Zgon stwierdzić powinien lekarz rodzinny. Ten jednak pracę miał zacząć dopiero 32 godziny po zgłoszeniu. Ostatecznie po 2 godzinach przyjechał jednak lekarz z SOR. Postanowiliśmy sprawdzić, jak przepisy regulują takie sytuacje.

Kopacz i Duda na Westerplatte. "Uścisk dłoni? Nie przypominam sobie"

- To nie był czas na rozmowy. Uścisk dłoni? Nie przypominam sobie - tymi słowami premier skomentowała swój udział w porannych uroczystościach na Westerplatte, na których pojawił się także prezydent Andrzej Duda. W trakcie uroczystości, ani tuż po politycy nie zdecydowali się dzisiaj by porozmawiać.