Najnowsze

Najnowsze

Auta z duszą, właściciele z pasją. Motoryzacyjne klasyki w Gdańsku

- U znajomego garbus stał od 5 lat na podwórku, chciał się go tylko pozbyć. Odkupiłem go od niego za symboliczną kwotę, przez 4 lata próbowałem znów tchnąć w niego życie - opowiada Alan Stachurski, jeden z uczestników zlotu starych aut. W sobotę takich historii można było usłyszeć więcej. Przed gdańskim stadionem PGE Arena pojawiło się ponad 400 pasjonatów z klasycznymi modelami samochodów z lat 70., 80. i 90.

Wybory w ukraińskim bastionie w Donbasie odwołane

Wybory samorządowe w Mariupolu zostały odwołane, ponieważ komisja wyborcza w tym mieście nie dostarczyła kart do głosowania - oświadczyła doniecka administracja obwodowa. Wcześniej w zakładzie, należącym do koncernu miliardera Rinata Achmetowa, gdzie karty były drukowane, doszło do incydentu z udziałem ukraińskich aktywistów, którzy probowali nie dopuścić do fałszerstw wyborczych.

Czeski prezydent: imigranci robią z dzieci "żywe tarcze"

Czeski prezydent Milosz Zeman, który już kilkakrotnie przestrzegał przed migrantami ekonomicznymi napływającymi do Europy na skalę niespotykaną od II wojny światowej, oskarżył ich o wykorzystywanie dzieci w charakterze "żywych tarcz".

Przez imigrantów partia Merkel wciąż traci poparcie wyborców

Partiom chadeckim CDU/CSU stanowiącym trzon koalicyjnego rządu Angeli Merkel nie udało się zahamować spadku poparcia będącego skutkiem kryzysu migracyjnego. W sondażu dla "Bilda" chadecy dostali 36 proc. głosów, co jest ich najgorszym wynikiem od 2012 r.

Przemycali płynną amfetaminę do Polski. Zatrzymała ich policja

Pomorscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za przemyt płynnej amfetaminy. Razem ze swoim wspólnikiem sprowadzili do Polski łącznie 7,5 litra substancji. Jak twierdzą śledczy, z takiej ilości narkotyku można było przygotować 105 tys. porcji amfetaminy. Jej czarnorynkowa wartość to ponad 300 tys. zł. Obaj trafili już do aresztu. Grożą im co najmniej 3 lata pozbawienia wolności.

Amerykański sen Polaków w Hamtramck

Muzeum Emigracji w Gdyni na tropie losów kolejnych polskich emigrantów i ich rodzin. Tym razem placówka organizuje wystawę o życiu Polonii w Hamtramck. Niewiele osób wie, że w tym niewielkim amerykańskim mieście koło Detroit 90 proc. mieszkańców stanowili właśnie Polacy.

Święte miejsca pod okiem kamer. Izrael jest za

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zadeklarował w niedzielę, że 24-godzinny monitoring wideo na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie jest "w interesie" jego kraju. Takie rozwiązanie zaproponowała Jordania, aby zapobiec eskalacji napięcia pomiędzy Żydami a Palestyńczykami, którzy z powodu sporu o dostęp do świętych dla siebie miejsc znaleźli się blisko otwartego konfliktu.

W Zakopanem jeleń odwiedził stację benzynową

Kierowcy tankujący na jednej ze stacji paliw w Zakopanem mogli podziwiać niecodzienny widok. Na pobliskiej trawie pasł się jeleń. To nie pierwszy przypadek, gdy rogacz spaceruje ulicami stolicy polskich Tatr.

Wieżowiec znika z centrum Katowic

Jeszcze kilka tygodni i budynek dawnej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych całkowicie zniknie z centrum Katowic. Dobiegają końca prace przy rozbiórce niegdyś 18-piętrowego wieżowca znajdującego się nieopodal Spodka.

Wybory w cieniu wojny: nie otwarto ponad 230 lokali wyborczych

W trwających w niedzielę na Ukrainie wyborach samorządowych nie otwarto 237 spośród prawie 30 tysięcy lokali wyborczych, co oznacza, że w kilku miejscowościach głosowanie zostało zerwane. Najtrudniejsza sytuacja panuje w Mariupolu nad Morzem Azowskim.

Narkotyki i arsenał broni. Duża akcja krakowskich policjantów

Konopie indyjskie, broń, amunicja i troje zatrzymanych – to bilans ostatniej akcji policjantów z krakowskiego CBŚ. Mundurowi wkroczyli na posesję, gdzie podejrzani produkowali narkotyki, a w specjalnych skrytkach przechowywali broń. Jeden z zatrzymanych mężczyzn jest policji dobrze znany – wcześniej został zatrzymany z 60 kilogramami narkotyków.

Muzeum Auschwitz planuje wymianę stałej ekspozycji polskiej

Muzeum Auschwitz chce stworzyć nową stałą wystawę polską. W styczniu 2016 r. wznowione zostaną zawieszone parę lat temu prace nad nią. - Nowa ekspozycja zastąpi dotychczasową, już bardzo anachroniczną, która istnieje od 1985 r. – informuje Muzeum.

Pierwszy półfinał "Mam Talent". Panie górą

Czas na półfinały programu "Mam Talent". Jurorzy, Małgorzata Foremniak, Agnieszka Chylińska i Agustin Egurrola, oceniali niesamowicie uzdolnionych uczestników, którzy zaprezentowali się w pierwszym odcinku na żywo. Ostateczna decyzja należała jednak do telewidzów. To oni w głosowaniu zdecydowali o tym, kto powalczy o nagrodę główną.

Pół miliona na drogocenny lek. Sukces po materiale "Faktów TVN"

W zaledwie jedną noc diametralnie zmieniła się sytuacja samotnego ojca walczącego o zdrowie syna chorego na białaczkę. Do jego uratowania potrzeba bardzo drogiego leku. Niezbędna kuracja kosztuje pół miliona złotych. Ojciec zbierał pieniądze w sieci. Jeszcze w sobotę był bardzo odległy od celu, ale po pokazaniu jego historii w "Faktach TVN", w jedną noc zbiórka została zakończona. Błyskawicznie znalazła się konieczna kwota.

Strongman kontra czołg. Niecodzienny wyczyn Rosyjskiego Herkulesa

Ivan Savkin, strongman znany pod pseudonimem Rosyjski Herkules, pobił dość niecodzienny rekord. Mężczyzna siłą mięśni wprawił w ruch czołg T-54B, ważący ponad 33,5 tysięcy kilogramów. W ten sposób chciał uczcić 70. rocznicę ustanowienia Kraju Nadmorskiego oraz zbliżający się rosyjski Dzień Jedności Narodowej.

Strzały na gorącej granicy. Reżim grozi "katastrofą wojny"

Południowokoreańska flota oddała strzały ostrzegawcze w kierunku okrętu Korei Północnej, który miał naruszyć granicę. Po chwili intruz zawrócił. Podobne incydenty w przeszłości zdarzały się prowadzić do eskalacji i gwałtownych bitw granicznych.

Nie mają trenera, ale szykują się na igrzyska

Tak zwane free ski, czyli narciarstwo dowolne, to młoda dyscyplina olimpijska, która robi na widzach wielkie wrażenie i ma coraz więcej oddanych kibiców. Polska kadra narodowa dopiero się tworzy i choć kontuzje zdarzają się często, zawodników nic nie złamie. Właśnie ćwiczą przed otwarciem sezonu na lodowcu w Austrii. Materiał "Faktów" TVN.

Szampan, który wywołał burzę

Ta wiadomość zelektryzowała kibiców i wywołała wzburzenie, ale policja uspokaja – Robertowi Lewandowskiemu nie grozi już sąd za wypicie szampana na Stadionie Narodowym po meczu, którym reprezentacja zapewniła sobie udział w Euro 2016. Policja rzeczywiście sprawdzała, czy są podstawy do wszczęcia postępowania, bo dostała w tej sprawie zawiadomienie, ale szybko uznała, że sprawy właściwie nie ma. Materiał "Faktów" TVN.

"Fabryka" idealnych, aryjskich dzieci Hitlera. Mroczna przeszłość dolnośląskiego pałacu

"Fabryka dzieci", "wylęgarnia nadludzi", "farma rozpłodowa" - to tylko niektóre określenia nazistowskich ośrodków Lebensbornu, czyli Źródła Życia. Tam spotykali się starannie wyselekcjonowani SS-mani z młodymi Niemkami, aby płodzić idealne, blondwłose, aryjskie dzieci. Ośrodki rozsiane były po całej Europie. Czy jeden z nich mieścił się w Kunzendorfie, dzisiejszym Mokrzeszowie na Dolnym Śląsku?

Przyjaciele z Powstania Warszawskiego. Spotkali się po 70 latach

Zaskakujące spotkanie po latach dwóch przyjaciół z Powstania Warszawskiego. Walczyli ramię w ramię. Obaj byli nastolatkami, obaj zostali ranni. Minęło już ponad 70 lat od momentu, gdy się widzieli po raz ostatni. Nie mieli już żadnej nadziei na ponowne spotkanie, aż przypadkowo odnaleźli się w domu opieki w Wielkiej Brytanii. Materiał "Faktów" TVN.

Ewolucja zamiast rewolucji. "Ten synod jest ogromnym krokiem naprzód"

Jak przewidywano, synod biskupów na temat rodziny zakończył się bez przełomu w delikatnej kwestii dostępu rozwodników w nowych związkach do komunii. W klimacie polemik udało się wypracować kompromis, co już można uznać za sukces i otwarcie pierwszych drzwi. - Ten synod jest ogromnym krokiem naprzód w dyskusji o tym, na ile Kościół odczytując znaki czasów może dokonywać także pewnych zmian - ocenił ks. Kazimierz Sowa, który wraz z Jarosławem Makowskim był gościem "Faktów po Faktach".

Test poparcia dla obozu Poroszenki. Wybory samorządowe na Ukrainie

Ukraińcy w niedzielę ruszyli do lokali wyborczych, by oddać głos w wyborach samorządowych. Ekipa prezydenta Petra Poroszenki traktuje je jako sprawdzian poparcia dla swojej polityki, zaś jej przeciwnicy liczą, iż otworzą one drogę do wcześniejszych wyborów parlamentarnych.