Najnowsze

Najnowsze

Kreml potwierdza: Kim Dzong Un zawita do Moskwy

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un przybędzie do Moskwy 9 maja na obchody Dnia Zwycięstwa - potwierdziły już oficjalnie rosyjskie władze. Będzie to pierwsza zagraniczna podróż Kima od objęcia od niego władzy w Pjongjangu.

Imigranci z Afryki trafią do Polski. Nie dziś, nie jutro, ale pojutrze

Niewykluczone, że nawet milion ludzi w samej tylko Libii przygotowywać się może do przeprawy przez Morze Śródziemne do bogatej i sytej Europy. Choć dzisiaj dla nas, Polaków, dramat imigrantów na Morzu Śródziemnym wydaje się bardzo odległy, pewnego dnia staniemy jako państwo i jako społeczeństwo przed pytaniem, ilu ludzi z odmiennych kultur i tradycji możemy jako Polska przyjąć i zintegrować w naszym kraju.

WHO alarmuje: wciąż co piąte dziecko nie otrzymuje obowiązkowych szczepień

Przed rozpoczynającym się w piątek 24 kwietnia Światowym Tygodniem Szczepień Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że postępy w tej kwestii są wciąż dalekie od założeń. Wciąż jedno na pięcioro dzieci nie otrzymuje rutynowych szczepień, co powoduje rocznie 1,5 mln zgonów, których można było uniknąć.

Morskie cmentarzysko u wrót twierdzy Europa. Co robi UE, by pomóc imigrantom?

W czwartek w Brukseli zbiorą się przywódcy państw Unii Europejskiej, by rozmawiać o tragedii imigrantów na Morzu Śródziemnym. Choć wszyscy oczekują konkretnego planu działania, trudno się zdobyć na optymizm. Rozwiązanie problemu zakłada bowiem połączenie dwóch perspektyw, których do tej pory nie udało się skutecznie pogodzić: ochrony granic i walki z nieuregulowaną imigracją oraz zapewnienia bezpieczeństwa i dostępu do procedury ubiegania się o azyl tym, którzy zrobią wszystko, by uciec z własnych krajów.

Kluby sejmowe za zniesieniem 9 maja jako Święta Zwycięstwa

Kluby sejmowe PO, PiS, SLD, PSL, RP i ZP wyraziły poparcie dla projektu zniesienia 9 maja jako Święta Zwycięstwa i Wolności. Według projektu ustawy, czytanej w środę w Sejmie, ustanowiony zostanie Narodowy Dzień Zwycięstwa, obchodzony 8 maja.

Skradziony materiał radioaktywny w rękach policji

Meksykańska policja zabezpieczyła na południowym wschodzie kraju materiał radioaktywny, który skradziono w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowały w środę władze, iryd-192 znaleziono w pobliżu miasta Cardenas w stanie Tabasco.

Sekretarz obrony USA: Europa wydaje za mało na swoją obronę

Stany Zjednoczone znów wypominają krajom europejskim, że nie przeznaczają co najmniej 2 procent PKB na obronę. Tym razem zwrócił na to uwagę nowy szef Pentagonu, Ashton Carter. Wskazał przy tym na pogorszenie się sytuacji bezpieczeństwa w Europie - m. in. z powodu agresji rosyjskiej wobec Ukrainy.

Austriacy o ludobójstwie Ormian. Turcja wzywa ambasadora

Turcja odwołała na konsultacje do Ankary swego ambasadora w Wiedniu. To reakcja na deklarację austriackiego parlamentu, w której znalazł się termin "ludobójstwo" na określenie masakry Ormian sprzed 100 lat na terenie imperium osmańskiego.

Pokazała ciało po ciąży. Zablokowali jej konto za promowanie "nagości i przemocy"

20-letnia mama bliźniaczek udostępniła zdjęcie swojego ciała z widocznymi rozstępami w serwisie Instagram. Chciała tym samym przekonać inne panie, że choć ciało po porodzie się zmienia, to każda kobieta powinna czuć się dobrze i pewnie. Inaczej uznał serwis, który zablokował konto kobiety, twierdząc, że promuje ona "nagość i przemoc".

Prawie jak debata. Zobacz, jak "dyskutowali" kandydaci

Najpierw Grzegorz Kajdanowicz przepytał Andrzeja Dudę, a kilkanaście minut później Monika Olejnik - Bronisława Komorowskiego. Choć do spotkania kandydatów twarzą w twarz nie doszło, środowy wieczór w TVN24 był przedsmakiem tego, jak mogłaby wyglądać debata przed drugą turą wyborów prezydenckich. Bronisław Komorowski nie wyklucza bowiem, że jeśli do niej dojdzie, ze swoim przeciwnikiem zasiądzie przy jednym stole.

Szympans też człowiek? Z własnym prawnikiem i "dużymi szansami w sądzie"

Dzięki decyzji nowojorskiego sądu szympansy Herkules i Leo otrzymały prawa, które dotychczas zarezerwowane były tylko dla ludzi. Prawnicy walczą o ich uwolnienie z ośrodka, w którym poddawane były testom, a teraz - zdaniem obrońców praw zwierząt - są przetrzymywane bezpodstawnie. Czy sądy powinny szykować się na kolejne "małpie batalie"? Materiał programu "Polska i Świat".

Była więźniarka obozu podała rękę "buchalterowi Auschwitz"

Była więźniarka niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, Eva Kor, podała rękę oskarżonemu esesmanowi Oskarowi Groeningowi w czasie jego procesu przed sądem w Lueneburgu. 93-letni były strażnik odpowiada za pomocnictwo w zamordowaniu 300 tys. osób.

Szympansy przed sądem

Szympansy stają przed nowojorskim sądem i będą walczyły o swoje prawa. Przełomowa w tej sprawie była decyzje jednego z sędziów, który stwierdził, że sąd powinien wysłuchać ich argumentów. Jak zamierzają przekonać do swoich racji? O co będą walczyć? I czy to dopiero początek małpiej batalii?

Miejskie rowery nie dla otyłych

Miejski rower Veturilo nie dla osób powyżej 120 kilogramów. Takie ogranicznie zapisano w regulaminie i tym samym wywołano burzę. Protestują osoby otyłe, bo czują sie dyskryminowane. Oczekują wyjaśnień i podkreślają, że dla osób z nadwagą aktywność ruchowa w każdej formie jest ważnym elementem leczenia i rehabilitacji.

Niebezpieczna bakteria w szpitalu

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria w szpitalu wojewódzkim we Włocławku. Dwie osoby nie żyją, a kolejna jest nią zarażona. Oddział Ortopedii i Traumatologii pacjentów już nie przyjmuje, ordynator podał sie do dymisji, a lekarze robią robią, by bakteria się nie rozprzestrzeniała. Jest bowiem wyjątkowo groźna, wywołuje zgorzel gazową.

Zakupy dla wojska w ogniu krytyki

Zagraniczne zakupy dla wojska pod ostrzałem krytyki. Nie podoba się nie tylko amerykański i francuski dostawca, ale też i to, że temat sprzętu za grube miliony wrócił w czasie kampanii wyborczej. My sprawdzamy, jak zagraniczne zakupy wpłyną na polską gospodarkę i polske zakłady - i czy rząd wybrał dobre oferty.

Strażnik czasu

Marszałek sejmu musi pilnować spokoju i procedur podczas posiedzenia sejmu. W czasie obrad również czas jest w ręku marszałka sejmu.

Ważny spór

Gdzie we Francji podpisano akt kapitulacji Niemiec? Posłowie nawet o to potrafią się sperać!

Bruksela kontra Gazprom

Bruksela stawia zarzuty Gazpromowi. Rosyjski gigant łamał przepisy unijne i nadużywał pozycji na europejskim rynku. Miał zawyżać ceny gazu, m.in dla Polski. Spółka od zarzutów się odcina, zapowiada, że będzie się bronić, bo - jak twierdzi - działa zgodnie z prawem. Na razie broni się KE i zaprzecza, że raport to sprawa polityczna.

Starcie kandydatów w TVN24

Jeden walczy o reelekcję, drugi o zajęcie jego miejsca. Kampania jest zacięta, bo - według sondaży - to Bronisław Komorowski i Andrzej Duda mają największe szanse by objąć fotel prezydenta. Do współnej debaty sztaby wyborcze nie doprowadziły, ale udało się dwóch kandydatów zaprosić do dwóch programów TVN24. Jak wyglądał ten "pojedynek"?

Gra na emocjach

Pojawi się, czy nie - to nieistotne, bo wystarczyła sama zapowiedź przejazdu nocnych wilków przez Polskę żeby rozpoczęła się pewna gra. Gra na emocjach i śledząc prowokacyjne wypowiedzi lidera grupy rosyjskich motocyklistów, trudno nie odnieść wrażenia, że o nią w tym wszystkim głównie chodzi. A gdyby przy okazji doszło do wydarzeń pozwalających przykleić Polakom łatkę rusofobów, to niewielka grupa motocyklistów odniosłaby sukces.

Kim są Nocne Wilki?

Chcą przejechać przez Polskę w "braterskim rajdzie przyjaźni". Ich podróż powinna rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu, a w poniedziałek Nocne Wilki powinny wjechać do Polski. My nie powinniśmy ich wpuszczać - z sondażu przygotowanego dla "Faktów" TVN wynika, że uważa tak ponad połowa Polaków. Kim są Nocne Wilki?

Prezydent: byłoby nieodpowiedzialne rozwiązywać sprawę szefa FBI wojną z USA

- Kroki prawne wobec szefa FBI można rozpatrywać tylko na gruncie prawa amerykańskiego. Negatywne stereotypy na temat Polski można rozbijać na salach sądowych, ale lepiej szukać rozwiązania, które przyniosłoby Polsce korzyść - przekonywał w "Kropce nad i" prezydent Bronisław Komorowski. Odniósł się w ten sposób do sugestii Andrzeja Dudy, który powiedział w "Faktach po Faktach", że rozważyłby pozwanie Jamesa Comeya.

Wybuchy na pokładzie tupolewa? Duda: to nie jest kwestia wiary, ale dowodów

- To nie jest kwestia wiary, ale dowodów i opinii ekspertów - stwierdził w "Faktach po Faktach" kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda, zapytany czy wierzy, że na pokładzie prezydenckiego tupolewa doszło do wybuchów. Stwierdził, że warunkiem niezbędnym do ustalenia przyczyn katastrofy jest odzyskanie wraku Tu-154M oraz czarnych skrzynek, które znajdują się w Rosji.