Najnowsze

Najnowsze

Wybory w Wenezueli. Rewolucja wjedzie na nowe tory?

Dziś odbędą się wybory parlamentarne w Wenezueli. Według sondaży po raz pierwszy od 16 lat faworytem jest opozycja wobec prezydenta kraju Nicolasa Maduro. Lokale wyborcze będą otwarte w godz. 11.30-23.30 czasu polskiego.

Hollande na COP21: zdarzyć się może najlepsze i najgorsze

- To jest dzień, w którym możemy wywrzeć presję i zaapelować o porozumienie - powiedział w sobotę na zakończenie "Action Day" na COP21 w Paryżu prezydent Francji Francois Hollande. Weszliśmy w fazę rozmów, w której najlepsze i najgorsze może się zdarzyć - dodał.

Ziobro o wyroku TK: to my bronimy demokracji

Oni śmią teraz mówić, że bronią demokracji, kiedy chcieli tę demokrację ukraść? To my bronimy demokracji - powiedział w sobotę Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do słów opozycji po czwartkowym wyroku TK, który zbadał ustawę przegłosowaną przez PO i PSL, na podstawie której Sejm poprzedniej kadencji wybrał pięciu nowych sędziów Trybunału.

Jakubiak: największą winę za sytuację wokół TK ponosi Rzepliński

- Uczestnictwo prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego w przygotowaniu ustawy, która była praprzyczyną kryzysu jest bezsprzeczne. Chciał być gwarantem obecności jednej z partii politycznych - powiedziała w "Faktach po Faktach" Elzbieta Jakubiak, była szefowa gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Inne zdanie na temat sporu ma Andrzej Celiński (Partia Demokratyczna).

Kaczyński: nie byłoby tego zwycięstwa bez ojca Rydzyka i Radia Maryja

To zwycięstwo jest także potwierdzeniem jeszcze jednej prawdy, że fundamentem polskości jest Kościół i jego nauka i że nie może być Polski bez Kościoła - powiedział w sobotę w Toruniu Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wziął udział w obchodach 24. rocznicy powstania rozgłośni. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda napisał list, w którym podkreślił, że radio to "żywa wspólnota", która aktywizuje ludzi do czynienia dobra.

Jakubiak: największą winę za sytuację wokół TK ponosi Rzepliński

- Uczestnictwo prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego w przygotowaniu ustawy, która była praprzyczyną kryzysu jest bezsprzeczne. Chciał być gwarantem obecności jednej z partii politycznych - powiedziała w "Faktach po Faktach" Elżbieta Jakubiak, była szefowa gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Inne zdanie na temat sporu ma Andrzej Celiński (Partia Demokratyczna).

Ambasador Turcji na dywaniku w MSZ Iraku

Turecki ambasador został w sobotę wezwany do irackiego MSZ, gdzie przekazano mu żądanie władz w Bagdadzie natychmiastowego wycofania z północnego Iraku kilkuset przysłanych tam w ostatnich dniach tureckich żołnierzy.

Krzysztof Rutkowski zatrzymany. Były detektyw: to spisek

Były detektyw i były poseł Krzysztof Rutkowski został zatrzymany w piątek wieczorem - dowiedział się portal tvn24.pl. Policja podejrzewa, że razem ze swoimi detektywami fabrykował dowody w sprawie zaginionej Ewy Tylman. Sam były detektyw - który został puszczony przez policjantów - twierdzi, że materiały przeciwko niemu i jego ludziom zostały "spreparowane".

Trzy samobójcze ataki na jeziorze Czad, wielu zabitych

Co najmniej 27 osób zginęło, a ponad 80 zostało rannych w sobotę w wyniku trzech skoordynowanych samobójczych zamachów dokonanych na zatłoczonym rynku na jednej z wysp na jeziorze Czad, należącej do kraju o tej samej nazwie.

Brytyjczycy zbombardowali pola naftowe dżihadystów

Samoloty Tornado i Typhoon startujące z brytyjskiej bazy Akrotiri na Cyprze przeprowadziły w piątek wieczorem osiem nalotów na pola naftowe we wschodniej Syrii, kontrolowane przez tzw. Państwo Islamskie (IS) - poinformował w sobotę resort obrony Wielkiej Brytanii.

Schwan: Niemcy powinny krytykować polski rząd i wspierać opozycję

Należy teraz zaczekać, jak daleko PiS będzie mógł się posunąć. Jestem właściwie całkowicie pewna, że oni sami rozłożą się na części - powiedziała w sobotę "Berliner Zeitung" niemiecka politolog Gesine Schwan. Jej zdaniem, rząd jak i społeczeństwo obywatelskie w Niemczech powinny wspierać siły opozycyjne wobec PiS.

Zawodnik paintballa wzięty za terrorystę

Mężczyzna w kamuflażowym kombinezonie, z kaburą pistoletu u boku wystraszył w sobotę w Monachium pasażerów autobusu i spowodował wielką akcję policyjną. Na szczęście alarm okazał się fałszywy - mężczyzna jechał na zawody paintballa.

Europoseł komunista zatrzymany. Chciał wyłudzić 350 mln euro

Szwajcarska policja zatrzymała czeskiego europosła z frakcji komunistycznej Miloslava Ransdorfa oraz 3 obywateli Słowacji za próbę wyłudzenia z jednego ze szwajcarskich banków 350 mln euro - podał w sobotę Reuters, powołując się na czeskie i słowackie władze.

Mikołaje w Krakowie. Przyjechały tramwajem, pobiły rekord na Rynku

W przeddzień mikołajek czerwono-białe czapki i kubraczki opanowały Kraków. 140 Mikołajów przyjechało do miasta tramwajem, by uczcić 140-lecie krakowskiej komunikacji miejskiej. Później, już w większym gronie, Mikołaje zebrały się na krakowskim Rynku. Było ich ponad dwa tysiące, i w ten sposób pobiły Polski Rekord Osobliwości. Ten należał wcześniej do Chrzanowa.

Relacje między prezydentem a Prawem i Sprawiedliwością z Trybunałem w tle

Po braku odniesienia się prezydenta Andrzeja Dudy do czwartkowego orzecznia Trybunału Konstytucyjnego i wyrażeniu przez niego poparcia dla decyzji Prawa i Sprawiedlwiości o powołaniu nowych sędziów do sądu konstytucyjnego - specjaliści zastanawiają się nad relacjami między rządzącą partią a prezydentem. Dotyczy to m.in. Dyskutowali o tym m.in. goście Andrzej Morozowskiego w programie Tak Jest - Konrad Piasecki i Grzegorz Żukowski.

Turysta spadł ze szlaku pod Rysami

Turysta spadł ze szlaku wiodącego na Rysy. Na ratunek ruszył śmigłowiec TOPR. Poszkodowany został już przetransportowany do szpitala w Zakopanem. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pożar na platformie wiertniczej. Nie żyją 32 osoby

32 robotników zginęło, a 42 zostało uratowanych z płonącej platformy wiertniczej do wydobycia ropy naftowej na Morzu Kaspijskim - poinformował Reuters powołując się na niezależnie źródła w Azerbejdżanie.

Suwnicowe, monterki, kadrowe... Kobiety ze Stoczni Gdańskiej opowiedzą o swojej pracy

- Podziel się swoją historią - zachęca Stowarzyszenia Arteria, które chce nagrać rozmowy z kobietami, pracującymi w Stoczni Gdańskiej. Na podstawie zgromadzonych materiałów powstaną m.in. słuchowiska. Każda osoba, która zgodzi się podzielić wspomnieniami, otrzyma nagranie na płycie. Gotowe publikacje trafią również do cyfrowego archiwum.