Najnowsze

Najnowsze

"Problemy psychiczne" i skrócona odsiadka. Co się działo z Adrianem M. przed porwaniem Mai

Jedną z pierwszych akcji poszukiwawczych w tym roku niemal na bieżąco relacjonowaliśmy na naszej antenie w ubiegłym tygodniu. Chodziło o dziesięcioletnią Maję, porwaną sprzed swojego domu. Reporterce magazynu "Czarno na białym" udało się ustalić nowe fakty w tej sprawie, między innymi co porywacz robił w ostatnich miesiącach i dniach przed uprowadzeniem dziewczynki. Okoliczności porwania, przebieg poszukiwań i ich szczęśliwe zakończenie w jej relacji.

Rzym świętuje 2768 urodziny. Zamiast tortu nowe oświetlenie

Inauguracja oświetlenia słynnej rzymskiej alei Fori Imperiali autorstwa trzykrotnego laureata Oskara, operatora filmowego Vittorio Storaro, uświetniła przypadające we wtorek 2768. urodziny Wiecznego Miasta. Iluminacja zrobiła ogromne wrażenie na rzymianach.

Porządki

Dziwne, że Janusz Palikot nie zrobił tych porządków przez ostatnie 4 lata...

Twitterowy spór o Airbusa. "Przetarg ustawiono pod Francuzów"

"Moim skromnym zdaniem, przetarg ustawiono pod Francuzów" - napisał na Twitterze Jarosław Gowin (Polska Razem). Na zarzut szybko odpowiedział minister obrony Tomasz Siemoniak, który w obliczu takich zarzutów zalecił politykowi złożenie donosu w prokuraturze. W internecie rozgorzała dyskusja o maszynę Airbusa, która jako jedyna przeszła do kolejnego etapu w przetargu na śmigłowce dla polskiego wojska.

Trujące tabletki

Dramatyczny apel matki młodej Brytyjki, która zmarła po zażyciu nielegalnych tabletek na odchudzanie. Dziewczyna kupiła je w Internecie. Miały pomoc w zrzuceniu kilogramów, a doprowadziły do przegrzania organizmu, niewydolności oddechowej i udaru mózgu, bo był to środek chwastobójczy.

Policjanci od tortur

Wymuszanie zeznań, bicie, kopanie i używanie paralizatorów wobec przesłuchiwanych. Z tych i innych zarzutów będą się tłumaczyć olsztyńscy policjanci. Do komendy wkracza prokurator i rozpoczyna śledztwo, a jej szef przeprasza i podaje się do dymisji.

Cena trzeźwości

Alkohol może od przyszłego roku zdrożeć i to sporo - prawie dwukrotnie. Za to cel szczytny - mamy mniej pić. Na taki pomysł wpadła UE. Polska to popiera i już pracuje nad zmianami. Tych jest całkiem sporo, bo nie tylko cena musi odstraszyć. Jak zachować trzeźwość Polaka?

UE i nielegalni imigranci

W magazynie "Polska i Świat" wracamy do tragedii na Morzu Śródziemnym. Liczba jest przerażająca, bo niedaleko Włoch utonęło ponad ośmiuset imigrantów z Afryki. UE szykuje plan - chce stworzyć system przejmowania nielegalnych przybyszy. Wtóruje jej w tym Polska - bo minister spraw zagranicznych już mówi, że musimy być gotowi do udziału w tej akcji. Jak ten problem widzą kandydaci na prezydenta?

Airbus dla armii

MON wybiera śmigłowce od Airbusa i zestawy Patriot od USA. Na razie tylko do testów, bo negocjacje cały czas trwają. Niebawem mają się skończyć, a polska armia ma podpisać kolejne, duże kontrakty. Kiedy zapadną decyzje i jak bardzo nowy sprzęt wart miliony wpłynie na modernizację w polskiej armii?

"Dwie prawdy" o polskich zbrojeniach i podwyżce cen alkoholu

We wtorkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali na temat ogłoszonego przez prezydenta Komorowskiego planu zakupów uzbrojenia dla polskiej armii. W drugiej części programu publicyści dyskutowali na temat pomysłu ustanowienia minimalnych cen za alkohol.

Wałęsa: jestem gotów promować w USA polską historię

- To jest domena państwa, a ja jestem na emeryturze. Ale oczywiście się nie uchylam, jestem gotów - powiedział w "Faktach po Faktach" Lech Wałęsa, zapytany o to, czy nie chciałby użyć autorytetu, jakim cieszy się poza granicami kraju do promowania polskiej historii. - Powinniśmy częściej mówić tu i ówdzie o własnej historii - dodał, komentując w ten sposób słowa dyrektora FBI o roli Polski w Holokauście.

Polsko-szwedzki "Intruz" startuje w Cannes

Debiut absolwenta łódzkiej Filmówki Magnusa von Horna "Intruz", ze zdjęciami nominowanego do Oscara za "Idę" Łukasza Żala, zostanie zaprezentowany w prestiżowej, niezależnej sekcji Quinzaine des Réalisateurs tegorocznego festiwalu w Cannes. To jedyna polska pełnometrażowa produkcja zakwalifikowana do udziału w tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zostały ogłoszone filmy, które zostaną pokazane w tej sekcji.

Ktokolwiek widział...

Liczba dzieci i nastolatków, których zaginięcia zgłaszane są policji, gwałtownie rośnie. W ubiegłym roku takich przypadków było już ponad osiem tysięcy. Na szczęście zdecydowaną większość zaginionych szybko udaje się znaleźć. Z czego to wynika, co dzieje się z zaginionymi i w jakim wieku młodzi ludzie najczęściej znikają z domów? Między innymi na te pytania odpowiedzą teraz specjaliści, z którymi rozmawiał Maciej Warsiński.

Cena zaginięcia

Po zaginięciu najważniejsze jest pytanie: gdzie jest dziecko? Do dziś takiego spokoju mieć nie może ojciec zaginionego osiem lat temu Mateusza Żukowskiego. Ostatni raz widzieli go koledzy bawiący się z nim nad rzeką. Prokuratura podejrzewała więc, że chłopiec utonął. Ciała - ani w rzece, ani nigdzie indziej - jednak nie znaleziono. Od 2007 trwają dramatyczne poszukiwania, które dosłownie i w przenośni wiele rodzinę kosztowały.

Pościg

Jedną z pierwszych akcji poszukiwawczych w tym roku niemal na bieżąco relacjonowaliśmy na naszej antenie w ubiegłym tygodniu. Chodziło o dziesięcioletnią Maję porwaną sprzed swojego domu. Katarzynie Górniak udało się ustalić nowe fakty w tej sprawie. Między innymi: co porywacz robił w ostatnich miesiącach i dniach przed uprowadzeniem dziewczynki. Okoliczności porwania, przebieg poszukiwań i ich szczęśliwe zakończenie w jej relacji.

"Po co wam wybory, skoro żyjecie w kraju pozbawionym wolności?"

- Albo Andrzej Duda uczestniczy w farsie albo jesteśmy w kraju zniewolonym, pod okupacją. Wówczas, gdyby Andrzej Duda wygrał, byłby marionetką jakiegoś kondominium - powiedział w "Kropce nad i" Roman Giertych. Skomentował w ten sposób odśpiewanie przez uczestników sobotniej mszy na Wawelu pieśni "Boże, coś Polskę" z wersem proszącym o przywrócenie wolnej ojczyzny. - A pan uważa, że żyjemy w pełni wolnym i suwerennym kraju? - pytał Giertycha Adam Bielan.

Rosyjski sąd skazał neonazistowskich bojówkarzy

Sąd Obwodowy w Krasnogorsku niedaleko Moskwy skazał na kary dożywotniego pozbawienia wolności członków Bojowej Organizacji Rosyjskich Nacjonalistów (BORN) Maksima Bakłagina i Wiaczesława Isajewa, uznanych za winnych serii zabójstw z pobudek nacjonalistycznych.

"Po co wam wybory, skoro żyjecie w kraju pozbawionym wolności?"

- Jarosław Kaczyński uważa, że tylko taka Polska jest niepodległa, w której on jest premierem - powiedział w "Kropce nad i" Roman Giertych. Skomentował w ten sposób odśpiewanie przez uczestników sobotniej mszy na Wawelu pieśni "Boże, coś Polskę" z wersem proszącym o przywrócenie wolnej ojczyzny. Dyskutował z nim Adam Bielan (Polska Razem).

Wałęsa: jestem gotów promować w USA polską historię

- To jest domena państwa, a ja jestem na emeryturze. Ale oczywiście się nie uchylam, jestem gotów - powiedział w "Faktach po Faktach" Lech Wałęsa, zapytany o to, czy nie chciałby użyć autorytetu, jakim cieszy się poza granicami kraju do promowania polskiej historii. - Powinniśmy częściej mówić tu i ówdzie o własnej historii - dodał, komentując w ten sposób słowa dyrektora FBI o roli Polski w Holokauście.

"Zabójstwa były zamierzone, rozmyślne i okrutne". Pokazują Carnajewa ze środkowym palcem

W pierwszym dniu rozpoczętej we wtorek rozprawy, która ma zadecydować o wymiarze kary dla współsprawcy zamachu bombowego na uczestników maratonu bostońskiego 15 kwietnia 2013 roku Dżochara Carnajewa, prokuratura potwierdziła stawiane mu zarzuty. Prokuratura upubliczniła też zdjęcie Carnajewa pokazującego środkowy palec kamerze w celi sądowej. Zdaniem prokuratory ta zrobiona w lipcu fotografia ma świadczyć o tym, że mężczyzna nie zmienił się w więzieniu.