Najnowsze

Najnowsze

Surykatki lubią baraszkować. Dostały więc "suchy" basen

Małe, drapieżne, za to bardzo socjalne ssaki w śląskim ogrodzie zoologicznym dostały dziwny prezent. Akwarium z kolorowymi, plastikowymi kulkami, tzw. "suchy" basen. - Surykatki zimą się nudzą, bo nie mają dostępu do wybiegu, gdzie lubią baraszkować w piasku - wyjaśnia Jolanta Kopiec, dyrektor zoo. Pierwszy film z suchym basenem zyskał dużą popularność w sieci. Rodzi napięcie. Wskoczą, czy nie wskoczą? Wirtualni goście zoo domagają się dalszej relacji z figlowania surykatek w piłkach. - Postaramy się nakręcić drugi film - obiecuje Kopiec.

Szymański: nigdy nie byliśmy bliżej rozpadu strefy Schengen

Musimy mieć możliwości hamowania fali migracyjnej na lądzie - podkreślił w programie "Jeden na jeden" Konrad Szymański. - Bez tego strefa Schengen nie przetrwa, bez tego kraje środka Unii Europejskiej, w tym Niemcy, będą wstrząsane politycznymi niepokojami. Myślę, że powinniśmy się zastanowić nad tym, co możemy zrobić, a nie szukać dziury w całym i wskazywać palcem na Grupę Wyszehradzką - tłumaczył wiceminister spraw zagranicznych.

Policyjni antyterroryści nie wejdą w skład CBŚP

Biuro Operacji Antyterrorystycznych (BOA) pozostanie w strukturach Komendy Głównej Policji, nie zostanie włączone do CBŚP – mówi wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, nadzorujący m.in. policję.

Nie żyje komendant Lassard z "Akademii Policyjnej"

Zagrał w 89 filmach i serialach telewizyjnych, jego kariera trwała prawie 50 lat, jednak widzowie zapamiętali go przede wszystkim z projektów tworzonych pod szyldem "Akademii Policyjnej". W wieku 98 lat zmarł George Gaynes, czyli słynny komendant Lassard.

Izrael "zaatakował pod Damaszkiem"

Izraelskie lotnictwo przeprowadziło trzy ataki rakietowe na pozycje syryjskiej armii w pobliżu Damaszku - poinformowało w środę późnym wieczorem Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Zapobiec Brexitowi. Dwa dni szansy w Brukseli

Porozumienie w sprawie warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w UE, które pomoże zatrzymać ten kraj we Wspólnocie, to główny temat unijnego szczytu w czwartek i piątek. Jedną z najbardziej spornych spraw może być ograniczenie "eksportu" zasiłków na dzieci.

Tak wyglądały dwa tygodnie poszukiwań Kajetana P.

Odnalezione ciało w mieszkaniu, ustalona tożsamość podejrzanego, wysłany list gończy, fałszywe alarmy - przez dwa tygodnie trwały intensywne poszukiwania Kajetana P. podejrzanego o zabójstwo nauczycielki języka włoskiego. W końcu 27-letniego mężczyznę udało się zatrzymać na Malcie. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Spotkanie "koalicji woli" odwołane przez zamach

Z powodu zamachu w Ankarze, w którym w środę zginęło 28 osób, a 61 zostało rannych, odwołano zaplanowany na czwartek miniszczyt 11 krajów UE, nazwany spotkaniem "koalicji woli" - poinformowały w środę wieczorem źródła dyplomatyczne.

Znajomy Kajetana P.: należał do naszej paczki, był absolutnie normalny

Kajetan P. brał udział w imprezach i zajęciach pozauczelnianych, ale też nie dał się w stu procentach poznać - mówiła w TVN24 znajoma 27-latka podejrzanego o zabójstwo. Koleżanka ze studiów dziennikarskich dodała, że mężczyzna zaczął zmieniać się pod ich koniec. Zdaniem kolegi Kajetana P. wydawał się on normalną osobą i jest zaskoczony tym, co się stało.

Symboliczna msza na granicy państw. Papież zakończył pielgrzymkę do Meksyku

Papież Franciszek zakończył w nocy ze środy na czwartek wizytę w Meksyku i odleciał do Rzymu. W czasie swej pięciodniowej wizyty papież wymieniał największe problemy kraju i piętnował plagi. "Nigdy więcej śmierci i wyzysku"- apelował papież Franciszek podczas mszy na zakończenie wizyty. Odprawił ją w Ciudad Juarez przy granicy z USA. Po obu jej stronach były tysiące ludzi. Po raz pierwszy papież odprawił mszę na granicy dwóch państw.

Porzucane, torturowane, prześladowane. Winne nie tylko zabobony

Do nas dociera jedynie ułamek zdjęć już tych osób, które zdołały przetrwać - mówi afrykanista dr Błażej Popławskim. Opisuje historię dwuletniego chłopca z Nigerii posądzonego o czary i porzuconego przez rodzinę. Dzięki wolontariuszom o takich dzieciach dowiaduje się świat. Czasami udaje im się porozumieć z rodziną i zabrać porzucone dziecko. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Szczerski: część z brytyjskich propozycji nie do zaakceptowania

Biorąc pod uwagę naszą historię, trudno być eurosceptykiem. Polska zawsze cierpiała w wyniku rozgrywek europejskich sił, a zyskiwała na jedności - przekonywał w środę w Londynie prezydencki minister ds. zagranicznych Krzysztof Szczerski. Odnosząc się do negocjacji dotyczących brytyjskich planów reformy Unii Europejskiej, powiedział, że polski rząd nie zgodzi się na żadne rozwiązania o charakterze dyskryminującym lub retrospektywnym.

Historyczna podróż Obamy już w marcu

Źródła rządowe w Waszyngtonie potwierdziły, że w marcu prezydent Barack Obama pojedzie na Kubę. Wizyta w Hawanie będzie częścią podróży amerykańskiego przywódcy do Ameryki Łacińskiej.

"Szokuje bezczelność Kiszczaka"

- Historyk będzie ciekaw każdego elementu życiorysu Lecha Wałęsy, ale przecież ten element życiorysu nie zmieni całej jego biografii - ocenił prof. Tomasz Nałęcz w "Kropce nad i", który odniósł do dokumentów znalezionych w domu gen. Kiszczaka. Dr Piotr Gontarczyk stwierdził, że dzięki odnalezionym dokumentom badaczom uda się dowiedzieć znacznie więcej o sprawie TW Bolka.

Miller o dokumentach Kiszczaka: sytuacja jest dość żenująca

- Sądziłem, że tyle lat po rozpoczęciu polskich przemian ktoś taki jak gen. Kiszczak przekazał wszystkie dokumenty do odpowiednich instytucji - mówił w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Leszek Miller. Dodał, że jest "zaskoczony" sytuacją, w której wdowa po nim poinformowała IPN o posiadaniu akt Służby Bezpieczeństwa PRL rzekomo dotyczących Lecha Wałęsy.

Kilkadziesiąt ofiar zamachu w Turcji

Do co najmniej 28 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych zamachu bombowego w Ankarze. Co najmniej 61 osób zostało rannych - poinformował rzecznik tureckiego rządu. Celem ataku były autobusy przewożące wojskowych - podało źródło w Sztabie Generalnym.

"Wałęsa chronił swoje życie, zdrowie i swoją rodzinę"

- Gdyby Wałęsa był agentem, Solidarność by nie wygrała - ocenił w programie "Fakty po Faktach" prof. Andrzej Friszke. - Gdyby się okazało, że Wałęsa podpisał deklarację współpracy, a nawet donosił, a później się wycofał i stanął na czele strajku, wielkiej Solidarności, to dowód na to, że miał w sobie siłę - podkreślił Władysław Frasyniuk. IPN zajął znajdujące się w domu gen. Czesława Kiszczaka dokumenty mające dotyczyć Wałęsy. Ma się wśród nich znajdować notatka dotycząca spotkania z TW "Bolkiem" w 1974 r.