Najnowsze

Najnowsze

Kreml chce wychować rzesze patriotów. Zapłacą za to także prywatni inwestorzy

Do udziału w państwowym programie edukacji patriotycznej zostaną zaproszeni także prywatni inwestorzy – oświadczył szef agencji federalnej ds. młodzieży Rosmołodież Siergiej Pospiełow. Wcześniej premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym na wychowanie patriotyczne obywateli w okresie od 2016 do 2020 roku zostanie przeznaczonych 1,66 mld rubli (ok. 22,5 mln dolarów).

Sudan śladami Bahrajnu. Zrywa stosunki dyplomatyczne z Iranem

Sudan zerwał w poniedziałek stosunki dyplomatyczne z Iranem, a Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) odwołały swego ambasadora i obniżyły rangę stosunków z Teheranem. Stosunki dyplomatyczne z Iranem zerwały również władze Bahrajnu, a dzień wcześniej taki sam krok podjęła sąsiednia Arabia Saudyjska.

Ostrzelany ośrodek dla uchodźców na zachodzie Niemiec

W nocy z niedzieli na poniedziałek ktoś oddał strzały w okno położonego na zachodzie Niemiec ośrodka dla uchodźców. Lekko ranny został jeden z mieszkańców. Policja nie wie, kim był sprawca lub sprawcy, nie podaje również żadnych informacji na temat motywów.

Na krawędzi nowej wojny. Porównanie sił Iranu i Arabii Saudyjskiej

Ostry spór Arabii Saudyjskiej i Iranu w ostatnich dniach zwiększa ryzyko wybuchu wojny pomiędzy tymi bliskowschodnimi mocarstwami. Również zdaniem szefa polskiego MSZ Witolda Waszczykowskiego otwarty konflikt jest możliwy. W przypadku wojny stanęłyby naprzeciwko siebie dwie diametralnie odmienne siły, których potencjał trudno porównać.

Kierwiński (PO): szef MSZ powinien bardziej uważać na to, co mówi

Dożyliśmy takich czasów, gdzie minister spraw zagranicznych przynosi wstyd Polsce na arenie międzynarodowej - powiedział w poniedziałek Marcin Kierwiński z PO. Poseł skrytykował w ten sposób dwa wywiady, jakich szef MSZ Witold Waszczykowski udzielił ostatnio zagranicznym mediom. Uznał, że fakt, iż minister musi się z nich tłumaczyć, "nie najlepiej świadczy o jego profesjonalizmie".

Raport po tragedii na przejeździe kolejowym: liczne błędy urzędników kolei

Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych ustaliła, że do tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Pniewite (woj. kujawsko-pomorskie), w którym zginęło dwoje dzieci, doprowadziły liczne błędy popełnione przez pracowników kolei. Po publikacji tego raportu PKP PLK wydało oświadczenie, w którym zapowiada, że wszelkie uchybienia wskazane w raporcie są na bieżąco usuwane lub już zostały usunięte.

Dwulatka zmarła po połknięciu baterii

Dwuletnia Brianna Florer z Oklahomy przez kilka dni nie czuła się dobrze, a gdy trafiła na salę operacyjną, było już za późno. Dziewczynka zmarła tuż po Bożym Narodzeniu. Okazało się, że połknęła malutką okrągłą baterię, która doprowadziła do tragedii. Więcej na ten temat w poniedziałek w programie "Polska i świat" o godzinie 21.30 na antenie TVN24.

"Świąteczny rozejm" w Donbasie. Szyrokino i Butowka na celowniku rebeliantów

Ustalenia dotyczące rozejmu na wschodzie Ukrainy w okresie świątecznym nie obowiązują. Sztab operacji antyterrorystycznej w Donbasie (ATO) informuje o kolejnych atakach na pozycje wojsk ukraińskich. Władze Ukrainy, która od 1 stycznia została niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ, chcą wrócić do sprawy wprowadzenia międzynarodowego kontyngentu pokojowego w rejon konfliktu.