Najnowsze

Najnowsze

Luftwaffe wsparło ataki na cele dżihadystów w Syrii

Niemieckie siły powietrzne rozpoczęły operacje wspierające ataki lotnicze międzynarodowej koalicji na cele tzw. Państwa Islamskiego (IS) w Syrii - poinformowała w nocy z wtorku na środę agencja dpa, powołując się na dowództwo Bundeswehry.

Skrzyżowania pod specjalnym nadzorem

Kierowcy jeszcze baczniej obserwowani. Za przejazd na czerwonym świetle można słono zapłacić nawet tam, gdzie nie ma fotoradarów. Wykroczenia rejestrują specjalne kamery umieszczone nad skrzyżowaniami. Trudno je namierzyć, bo przed światłami nie ma znaków ostrzegawczych, że możemy być monitorowani.

Bilet na Euro 2016 tylko z kartą kibica?

Zamieszanie z biletami na Euro 2016. PZPN najpierw ogłosił, że posiadacze kart kibica nie będą uprzywilejowani, ale potem zdanie zmienił. Kibice są wściekli, bo złamano zasady gry. Polski Związek Piłki Nożnej teraz próbuje sprawę naprawić, a kibice z niecierpliwością czekają na efekty tych działań, bo kupno biletu na mecze Polaków graniczy teraz z cudem.

500 zł na opiekę nad dzieckiem

Władze Szczecina chcą skrócić kolejki do publicznych żłobków i proponują rodzicom bon opiekuńczy. To 500 złotych miesięcznie dla rodziców, którzy poślą dziecko do żłobka prywatnego lub wynajmą nianię. Program zacznie działać od nowego roku, ale wnioski można składać już teraz.

Matka i jej synowie zginęli od ciosów noża

Tragedia w Rudzie Śląskiej. Od ciosów noża zginęli 13-latek i 6-latek oraz ich matka. W mieszkaniu znaleziono też ojca, który miał rany kłute, ale żył. Przewieziono go do szpitala. Jest w stanie krytycznym. Co mogło się wydarzyć w tej rodzinie?

Kto zapłaci za podatek bankowy?

Gorąco wokół podatku bankowego. PiS podtrzymuje, że go wprowadzi, ekonomiści mówią, że ucierpią na tym klienci. Podatek nie wszystkie banki obejmie. Spokojne mogą być SKOK-i i banki spółdzielcze.

Opozycja chce, by Gowin zabrał głos ws. Trybunału

Emocje nie gasną, przeciwnie - opozycja nie daje za wygraną i domaga się, by głos w sprawie Trybunału zabrał były minister sprawiedliwości w rządzie PO i obecny minister nauki w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Gowin odpowiadać nie chce. Milczy, a i jego koledzy tłumaczą go natłokiem nowych obowiązków.

Spór o słowa i Trybunał

Burzliwe posiedzenie Sejmu i nowa zapowiedź. Opozycja domaga się przerw, zmian w regulaminie i żąda przeprosin od Jarosława Kaczyńskiego za słowa „najgorszy sort Polaków”. Do akcji wkracza premier Szydło i w ostrych słowach odpowiada opozycji dodając, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego zostanie opublikowane w terminie. Będzie też ustawa naprawcza, czyli kolejna nowelizacja dotycząca Trybunału.

"Trzęsienie ziemi" w Komendzie Głównej Policji. Porządki nowego komendanta

Zmiany w Komendzie Głównej Policji. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak odwołał zastępcę komendanta głównego Mirosława Schosslera. Rezygnację złożył też drugi zastępca - Wojciech Olbryś, ale nie została ona jeszcze przyjęta. Z kolei po raz pierwszy w historii szefem Biura Spraw Wewnętrznych, czyli "policji w policji", została osoba spoza tej komórki.

Książę Konstanty

Zaczynamy od nowego ministra zdrowia, który - jak żaden jego poprzednik - może powiedzieć, że w resorcie czuje się jak w domu. Pałac Radziwiłłów, który jest siedzibą ministerstwa - należał kiedyś do jednego z licznych książąt rodu, z którego wywodzi się Konstanty Radziwiłł. Choć na pewno nie z tego powodu trudno odmówić mu znajomości służby zdrowia. Ale to, że zna się na niej lepiej niż na polityce - wcale nie musi być jego atutem. Przemysław Wenerski.

Cała wstecz

PiS chce zlikwidować Narodowy Fundusz Zdrowia - za leczenie ma płacić budżet państwa. Czyli - podobnie jak w edukacji - czeka nas powrót do tego, co było kilkanaście lat temu. Co ciekawe - to odwracanie reformy służby zdrowia będą przeprowadzać ludzie, którzy w tamtym czasie firmowali tamtą reformę, a obecny minister był wtedy nawet jej reklamową twarzą. Skąd ten zasadniczy zwrot i co w praktyce oznacza on dla pacjentów? O tym Dariusz Kubik.

Naznaczeni

To, co już wiadomo na pewno - to koniec finansowania przez państwo in vitro. Za pół roku minister Radziwiłł zamyka ten rządowy program swoich poprzedników. Choć twierdzi, że robi to nie z powodów ideologicznych, a finansowych - trudno do końca w to uwierzyć - jeśli w zamian minister proponuje Narodowy Program Prokreacji oparty na naprotechnologii, której oficjalnie medycyna nie uznaje za metodę leczenia niepłodności. Nie o tym jednak będzie kolejny reportaż - a o skutkach fatalnie prowadzonej publicznie debaty o in vitro. Te polityczne spory i awantury, do których dołącza niezwykle ostry głos polskiego Kościoła - sprawia, że rośnie presja na dzieci z in vitro i ich rodziców. Presja, która jak mówią oni sami, staje się rodzajem stygmatyzacji.

Czas publikacji

Mija 13. dzień od wyroku w sprawie prezydenckiej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym - orzeczenie jednak nadal nie doczekało się publikacji w Dzienniku Ustaw. Zdaniem Agnieszki Pomaski z PO, konflikt pomiędzy Trybunałem a Kancelarią Prezesa Rady Ministrów jest "gorszący". "To próba podważenia trójpodziału władzy" mówiła posłanka. Wiceminister kultury Jarosław Sellin zapewniał, że wyrok zostanie opublikowany, ale nie zmienia to nic w kwestii obsady Trybunału. "Jest piętnastu sędziów, innych nie ma" uważa polityk PiS.