Najnowsze

Najnowsze

Czterech kontra Trump. Cała nadzieja w Rubio

Wtorkowe prawybory republikanów w Nevadzie, małym stanie z silną mniejszością latynoską, będą testem dla mającego kubańskie korzenie senatora Marco Rubio, który wyrasta na czołowego kandydata establishmentu GOP i alternatywę dla faworyta Donalda Trumpa.

"Efekt domina" na Bałkanach. Policja usuwa imigrantów

Grecka policja zaczęła usuwać migrantów z granicy z Macedonią - podała agencja Reutera powołując się na anonimowych świadków. Tysiące osób utknęło na grecko-macedońskiej granicy po tym jak w piątek Skopje postanowiło nie wpuszczać Afgańczyków.

Satrapowie śpią spokojnie. Rok wyborów w Afryce

Ledwie zdążono podliczyć i ogłosić wyniki wyborów w Ugandzie i Republice Środkowoafrykańskiej, a już do elekcji ruszyli mieszkańcy pustynnego Nigru i wyspiarskich Komorów. W tym roku przywódców wybierać będzie jedna trzecia afrykańskich państw.

Cenckiewicz o teczce "Bolka": nie boję się ekspertyzy grafologa

Z teczki TW "Bolka" wyłania się obraz człowieka bezwzględnego - powiedział w "Jeden na jeden" historyk dr hab. Sławomir Cenckiewicz. Dodał, że nie ma żadnych wątpliwości, że akta dotyczą współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa, dlatego "zupełnie nie boi się" ekpertyzy grafologów.

Budują radar na spornych wyspach

Zdjęcia satelitarne pokazują, że na spornym archipelagu Spratly na Morzu Południowochińskim Chiny mogą budować nowy system radarowy - ostrzega think tank Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS), na który we wtorek powołuje się agencja Kyodo.

ONZ umiarkowanie optymistycznie o szansach na rozejm

Specjalny wysłannik ONZ do Syrii Staffan de Mistura oświadczył, że porozumienie o wstrzymaniu walk w Syrii uzgodnione przez Rosję i USA może sprzyjać rychłemu wznowieniu rozmów na temat politycznego procesu prowadzącego do zakończenia wojny.

Asad wyznaczył termin wyborów

Prezydent Syrii Baszar el-Asad rozpisał wybory parlamentarne na 13 kwietnia. Jego kancelaria poinformowała o tym w wydanym w poniedziałek oświadczeniu. Poprzednie wybory parlamentarne odbyły się w Syrii w 2012 roku. Kadencja parlamentu trwa cztery lata.

Wojsko pomoże w kontroli migrantów

Parlament Słowenii zgodził się w poniedziałek późnym wieczorem na wysłanie wojska na granicę z Chorwacją. Armia pomoże policji i innym służbom w kontroli napływu migrantów - poinformował premier Miro Cerar.

Opozycja chce rozejmu, ale stawia warunki

Grupujący syryjską opozycję Wysoki Komitet Negocjacyjny (HNC) oświadczył w poniedziałek późnym wieczorem, że zgadza się "warunkowo" na zawieszenie broni w Syrii, które ma wejść w życie w nocy z piątku na sobotę.

Obama, czyli diabeł w centrum Moskwy

"Palenie zabija więcej ludzi niż Obama. Nie pal, nie bądź jak on" - to hasło z plakatu na jednym z moskiewskich przystanków autobusowych. Przykładów ukazywania amerykańskiego prezydenta jako zbrodniarza jest jednak ostatnio w Rosji coraz więcej. Materiał "Faktów z zagranicy".

Kradzież niemal doskonała. Jak planowano skok stulecia

Plan był niemal perfekcyjny, a realizacja doskonała. Fałszywy konwojent w lipcu 2015 r. zniknął z 8 milionami złotych w gotówce. Choć mężczyznę udało się złapać, pieniędzy wciąż nie odnaleziono. Dziś wiadomo już, że nie działał sam. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Schetyna: to będzie pisanie polskiej historii na nowo

Jeżeli ktoś uderza w Lecha Wałęsę, uderza w nas wszystkich, w strajki, bunt i zwycięstwo - powiedział Grzegorz Schetyna w TVN24 Biznes i Świat. Przewodniczący PO komentował w programie "Świat" udostępnione przez IPN materiały archiwalne, które dotyczą TW "Bolka".

"Wszystkie strony konfliktu próbują głodzić ludzi"

Międzynarodowe mocarstwa i kraje regionu, które oficjalnie zabiegają o pokój w Syrii, doprowadzają do "militarnej eskalacji" konfliktu, w którym zbrodnie wojenne są na porządku dziennym - podała w poniedziałek komisja śledcza ONZ ds. zbrodni wojennych w Syrii.

Jest drugi pakiet dokumentów z domu Kiszczaka

Druga partia materiałów zabranych z domu Marii Kiszczak będzie udostępniona od środy, 24 lutego - poinformowała w poniedziałek wieczorem rzeczniczka prasowa IPN Agnieszka Sopińska-Jaremczak. Będą to m.in.: dokumenty związane z protestami społecznymi z 1990 roku, zdjęcia "na których występują Czesław Kiszczak, Wojciech Jaruzelski, Adam Michnik, ks. Henryk Jankowski, Lech Wałęsa i Bronisław Geremek" czy "fragmenty wspomnień Czesława Kiszczaka".

Ukraina nie była w stanie obronić Krymu. Ujawniono stenogramy

Na początku agresji Rosji na Krym ukraińska armia miała jedynie 5 tysięcy zdolnych do walki żołnierzy w skali całego kraju. Przeciwko nim stała zgrupowana na półwyspie 20-tysięczna armia – wynika z opublikowanych w poniedziałek w Kijowie dokumentów.

Od soboty rozejm w Syrii. Ale nie ustaną ataki na dżihadystów

USA i Rosja ogłosiły w poniedziałek, że wstrzymanie walk w Syrii, z którego wyłączone mają być tzw. Państwo Islamskie oraz Front al-Nusra, zacznie obowiązywać od soboty, 27 lutego. Potwierdzono w ten sposób wcześniejsze informacje zachodnich źródeł dyplomatycznych.