Najnowsze

Najnowsze

Druga armia NATO oskarżana o strzelanie do cywilów. Kurdowie uciekają przed kulami

Niezależna turecka telewizja IMC TV udostępniła nagranie mające pokazywać nagły atak tureckich żołnierzy na działaczy prokurdyjskiej, lewicowej Ludowej Partii Demokratycznej (HDP). Na nagraniu widać grupę cywilów, którzy w trakcie przechodzenia przez jedną z ulic w mieście Cizre trafiają pod ogień z karabinów maszynowych. W zdarzeniu ranny został operator i dziewięć innych osób.

Na licznikach 240 km/h, ale wszystko nagrywali. Motocykliści z 72 zarzutami

Dwaj motocykliści pędzili ulicami z prędkością ponad 200 km/godz. Praktycznie cały czas łamali przepisy. Jeden z nich nagrywał piracką jazdę kamerą przymocowaną do kasku. Na końcu szaleńczej jazdy uderzył w osobówkę. Cudem przeżył, a film z kamery posłużył policji jako dowód. Autor nagrania już w październiku usłyszał zarzuty, teraz prokuratura postawiła je drugiemu motocykliście.

Koalicja chce "zniszczyć dżihadystów w dwóch miejscach"

Minister obrony USA Ash Carter oświadczył, że koalicja walcząca z tzw. Państwem Islamskim (IS) musi odzyskać miasta Mosul i Ar-Rakka, a częścią jej strategii będzie wykorzystanie "wojsk lądowych". Z niepokojem odniósł się do programu nuklearnego Korei Płn.

Wiceprezydent USA krytykuje naciski na media

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden w czasie piątkowej wizyty w Turcji pozwolił sobie na otwartą krytykę rządu w Ankarze. Stwierdził, że wywierając presję na media, ograniczając wolność przepływu informacji w internecie i oskarżając pracowników naukowych o zdradę, Turcja nie stanowi dobrego przykładu dla regionu.

Francuzi nie chcą zrezygnować ze stanu wyjątkowego. "Dopóki istnieje zagrożenie"

Premier Francji Manuel Valls zapowiedział, że stan wyjątkowy ogłoszony w jego kraju po zamachach w Paryżu w listopadzie zeszłego roku będzie przedłużany na tak długo, jak to będzie konieczne - informuje BBC. W zamachach zginęło 130 osób. Szef Francuskiej Partii Komunistycznej (PCF) Pierre Laurent, który uczestniczył w spotkaniu z szefem państwa, oznajmił zaś, że prezydent Francji Francois Hollande zwróci się do parlamentu o przedłużenie stanu wyjątkowego o trzy miesiąca, po 26 lutego.

Kupili mieszkania, teraz muszą kupić je ponownie. "To nierealne"

16 rodzin kupiło mieszkania pod Wrocławiem, zamieszkało w nich, a teraz muszą jeszcze raz za nie zapłacić. Jeśli tego nie zrobią mogą stracić swoje upragnione lokale. Osiedle zostało porzucone przez dewelopera. Do akcji wkroczył komornik, a bank zaproponował: przystąpcie do licytacji. - To była dla nas inwestycja życia. Do licytacji nie przystąpimy, bo nas na to nie stać - mówią załamani mieszkańcy.

Ruszył Sundance Film Festival. Oto najciekawsze tegoroczne produkcje

Po raz 38. ruszył najważniejszy amerykański festiwal filmów niezależnych - Sundance Film Festival, który obywa się w dniach 21-31 stycznia w trzech miastach stanu Utah: Park City, Salt Lake City i Ogden. Opiniotwórcze magazyny ogłosiły listę najciekawszych filmów, które mają szansę powtórzyć sukces takich tytułów jak: "Mała Miss" czy "Brooklyn". Na podstawie tych zestawień wybraliśmy 10 najbardziej interesujących filmów.

Wiceminister ogłasza: "zero tolerancji dla nadużyć". I "lecą głowy" komornika i asesora

Zamiast u dłużnika, asesor z Bełchatowa przeprowadził egzekucję u... jego córki. Wiceminister sprawiedliwości zawiesił asesora z Bełchatowa, którego historię nagłośnił Piotr Czaban, reporter magazynu "Blisko Ludzi". Taką samą decyzję wiceminister podjął względem komornika z Wrocławia, z którego konta zniknęły pieniądze pochodzące z licytacji komorniczej nieruchomości.

Koniec rozmów wiceszefów MSZ Polski i Rosji. Na razie "żadnych szczegółów"

Około czterech godzin trwały w piątek w Moskwie konsultacje polityczne z udziałem wiceministrów spraw zagranicznych Polski i Rosji, Marka Ziółkowskiego i Władimira Titowa. Nie są znane szczegóły rozmowy, resorty mają wydać komunikaty po spotkaniu, które miało charakter roboczy. Spotkanie trwało znacznie dłużej niż pierwotnie zakładano - zakończyło się po ok. czterech zamiast trzech godzin.

"Die Welt": Niemcy izolowane w UE przez politykę migracyjną

Polityka imigracyjna sprawiła, że Niemcy po raz pierwszy od powstania Unii Europejskiej znalazły się w izolacji - pisze w piątek "Die Welt". Kanclerz Angela Merkel ponosi odpowiedzialność za ten stan rzeczy - krytykuje ją w "Die Welt" Jacques Schuster.

Policyjny kod "291". Ukrywają przestępstwa imigrantów?

Szwedzka policja utrzymuje w tajemnicy informacje na temat przestępczości mającej związek z uchodźcami - twierdzi gazeta "Dagens Nyheter". Policyjne materiały o przestępstwach, których sprawcami bądź ofiarami są uchodźcy, są specjalnie oznakowane.

Kwaśniewski: z Polską jak z przemocą domową, nie można nie reagować, gdy źle się dzieje

- W Davos pytają, czy demokracja jest zagrożona, pytają dlaczego większość parlamentarna zdecydowała się na takie nadzwyczajne kroki, niemalże rewolucyjne. Nie za bardzo rozumieją ten zwrot w Polsce i przyczyny tego zwrotu. Szczególnie, kiedy patrzy się na wyniki ekonomiczne, które obiektywnie są dobre - powiedział w rozmowie z TVN 24 Biznes i Świat były prezydent Aleksander Kwaśniewski, który przebywa na Forum Ekonomicznym w Davos.

"Pan Putin i jego trująca londyńska herbatka"

Brytyjskie śledztwo ws. śmierci Aleksandra Litwinienki potęguje napięcie w stosunkach z Rosją - pisze w piątek "New York Times". Jednak badanie rosyjskich zbrodni państwowych jest międzynarodowym obowiązkiem - ocenia komentator "Wall Street Journal".