Najnowsze

Najnowsze

Robotnik skuwa dłutem unijną gwiazdę. Nowy mural Banksy'ego

Brytyjski artysta street artowy Banksy po raz kolejny umieścił w przestrzeni publicznej swój komentarz do rzeczywistości. Tym razem jego mural nawiązuje do decyzji Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej i niepewnej przyszłości Europy po Brexicie. Dzieło Banksy'ego przedstawia stojącego na drabinie robotnika, który skuwa dłutem jedną z dwunastu gwiazd zdobiących flagę Unii Europejskiej. Zdjęcia muralu pojawiły się na internetowym profilu artysty. Jego autentyczność potwierdził również menedżer nieuchwytnego Banksy’ego.

"Francusko-niemiecki silnik ruszy od października"

Prezydent Francji Emmanuel Macron będzie chciał zyskać zaufanie Niemiec i w duecie z nimi proponować reformy UE. Paryż może forsować twardy kurs wobec krajów ocenianych jako podważające wartości unijne - uważa analityk think tanku EPC Yann-Sven Rittelmeyer.

Odchodzący gubernator skazany za obrazę Koranu

Indonezyjski sąd uznał we wtorek odchodzącego ze stanowiska gubernatora Dżakarty Basukiego "Ahoka" Tjahaję Purnamę za winnego bluźnierstwa przeciwko islamowi i skazał go na dwa lata pozbawienia wolności.

Dom przywódcy sekty wystawiony na sprzedaż. Pomoże jej ofiarom?

W tym domu skazany za pedofilię i poligamię Warren Jeffs założył sektę religijną i ogłosił się jej przywódcą. Teraz wystawiona na sprzedaż posiadłość może przysłużyć się lepszej sprawie. Dom chce kupić jedna z byłych żon Jeffsa i zamienić w atrakcję turystyczną oraz schronienie dla ludzi, którym udało się opuścić sektę.

Kilku tureckich wojskowych z azylem politycznym w Niemczech

Niemieckie władze po raz pierwszy przyznały kilku tureckim oficerom azyl polityczny - potwierdziło w poniedziałek MSW w Berlinie. Z wnioskiem o azyl w Niemczech wystąpiło dotychczas 414 tureckich wojskowych i dyplomatów obawiających się represji we własnym kraju.

Trump i Macron spotkają się w maju przy okazji szczytu NATO

Prezydent USA Donald Trump i nowo wybrany prezydent Francji Emmanuel Macron uzgodnili w rozmowie telefonicznej, że spotkają się 25 maja przy okazji szczytu NATO w Brukseli - podał Biały Dom. Trump zadzwonił w poniedziałek do Macrona z gratulacjami.

Rekordzista ukrywa się od 21 lat. Kim są Polacy poszukiwani przez Interpol?

Na liście Polaków, za którymi wystawiono listy gończe na całym świecie, jest rekordzista: poszukiwany od 21 lat mieszkaniec Gogolina podejrzany o brutalne zabójstwo żony. Dla śledczych stał się niewidzialny, podobnie jak dziesięciu innych Polaków z tej listy. Kim są ci ludzie? Dlaczego ściga ich wymiar sprawiedliwości? Jak wyglądają te poszukiwania? Materiał programu "Czarno na białym" TVN24.

Trzy lata temu porwali je dżihadyści. Niektóre odmówiły powrotu do domu

O porwaniu ponad dwustu uczennic z liceum w Chibok na północnym wschodzie Nigerii było głośno na całym świecie. W sobotę osiemdziesiąt dwie z nich odzyskały wolność. Jak jednak wyjaśnia w rozmowie z Reutersem zaangażowany w negocjacje z bojownikami mediator, nie wszystkie dziewczęta zdecydowały się wrócić do domu.

Amerykańskie media: Obama ostrzegał Trumpa przed Flynnem

Media w USA podały w poniedziałek, że prezydent Barack Obama ostrzegł Donalda Trumpa przed Michaelem Flynnem, który został później doradcą prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego, a następnie musiał złożyć dymisję. Biały Dom potwierdził te informacje.

Polska krytykowana w ONZ

Ostra krytyka Polski przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Już nie eksperci, ale przedstawiciele rządów krajów z całego świata krytykują nasz kraj za reformę sądownictwa, chaos w Trybunale, brak związków partnerskich i rasizm. Sprawa jest poważna, bo to zarzuty, które zazwyczaj nie padają wobec państw demokratycznej Europy.

Uwolnione po trzech latach koszmaru

Ich koszmar nareszcie się skończył. 82 uczennice porwane trzy lata temu przez Boko Haram są wolne. Udało się to po negocjacjach między nigeryjskim rządem a terrorystami. Zakładniczki wymieniono na kilku bojowników.