Najnowsze

Najnowsze

O włos od katastrofy. Pęknięta lina, ranni i samolot muskający fale

Ośmiu marynarzy zostało rannych, w tym jeden bardzo ciężko, dwóch pilotów samolotu E-2C Hawkeye przeżyło najcięższe sekundy swojego życia - to efekt wypadku na amerykańskim lotniskowcu atomowym USS Eisenhower. Doszło do niego w marcu, ale dopiero teraz wiadomo, co właściwe się stało i opublikowano nagranie.

Więzienie za dopalacze. Pierwszy taki wyrok

We Wrocławiu zapadł właśnie pierwszy prawomocny wyrok skazujący na bezwzględne więzienie handlarza dopalaczami. Doprowadził do tego miejscowy prokurator Maciej Nitra, który postanowił skarżyć dilerów z innego artykułu, niż dotąd robili to śledczy. Czy to początek końca dopalaczy na polskim rynku? Materiał programu "UWAGA!" TVN.

Policja: kierowcy jeżdżą za wolno. Wszystko przez odcinkowe pomiary

Większość kierowców jeździ za wolno - to opinia policji. Chodzi o tych, którzy pokonują trasę z odcinkowym pomiarem prędkości. Kierowcy boją się mandatu i zwalniają. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie jeździli dwukrotnie wolniej, niż można. Tamując przy okazji ruch. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Wystrzelili pocisk z okrętu podwodnego. Próba się nie udała

Korea Północna wystrzeliła w sobotę ze swojego okrętu podwodnego pocisk balistyczny. Test przeprowadzono na wodach morskich po wschodniej stronie Półwyspu Koreańskiego. Próba nie powiodła się – wynika z oświadczenia południowokoreańskiego Sztabu Generalnego.

Dane i liczby: jaki jest potencjał wojskowy Rosji, a jaki NATO?

Porównanie sił obu stron potencjalnego konfliktu zbrojnego. Rosjanie mają więcej głowic jądrowych, ale jeśli spojrzeć na cały potencjał wojskowy, to przewaga NATO jest miażdżąca. Oprócz liczby czołgów, rakiet, samolotów czy okrętów, liczą się jednak także szybkość reakcji i sposób dowodzenia. Materiał "Faktów" TVN.

Za kulisami szczytu

Do Warszawy zjechali nie tylko ważni politycy, ale i dwa tysiące dziennikarzy z całego świata. Na Stadionie Narodowym słychać niemal każdy język. Każdy dziennikarz jak najszybciej chce przekazać wiążące dla NATO i UE ustalenia. Jak wygląda centrum dziennikarskiego przekazu pokazuje reporter programu "Polska i Świat".

Ważne decyzje

Szczyt zakończy się w sobotę, ale już w piątek zapadły ważne i wiążące decyzje. Zdecydowano o wzmocnieniu wschodniej flanki i rozmieszczenia sił bojowych w Polsce. Dlaczego NATO się na to decyduje?

Sprzedali całą wieś

Próbowali tego od kilku lat, aż wreszcie się udało. Za ponad 12 mln złotych sprzedano całą wieś na Dolnym Śląsku. Wieś ma nowego właściciela - a jakie ten ma plany - na razie nie wiadomo.

Pierwszy dzień szczytu

Pierwszy dzień szczytu i rozmowa w cztery oczy Baracka Obamy i Andrzeja Dudy. Potem wspólne wystąpienie. Prezydent Stanów Zjednoczonych nie szczędził komplementów pod adresem Polski, składał gwarancje bezpieczeństwa, ale i punktował. Za Trybunał Konstytucyjny. O tym wątku rozmowy Polski prezydent wolałby zapomnieć, ale został wywołany do tablicy.

Policja: kierowcy jeżdżą za wolno

Większość kierowców jeździ za wolno - to opinia policji. Chodzi o tych, którzy pokonują trasę z odcinkowym pomiarem prędkości. Kierowcy boją się mandatu i zwalniają. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie jeździli o połowę wolniej, niż można. Tamując przy okazji ruch.

Obama skraca wizytę w Europie. Przez strzelaninę w Dallas

Prezydent Barack Obama postanowił skrócić swoją europejską podróż o jeden dzień, aby na początku tygodnia odwiedzić Dallas, gdzie doszło do zastrzelenia pięciu policjantów – poinformował Biały Dom. Obama wyleci do USA w niedzielę. Nie odwiedzi Sewilli w Hiszpanii.

Faks Waszczykowskiego

Może gdyby nie refleks obecnego ministra spraw zagranicznych w obsłudze faksu to Polska nie weszłaby w 1999 roku do NATO.

Konkret

Minister Obrony Narodowej w krótkich żołnierskich słowach o tym gdzie rozlokowane zostaną siły NATO.

Wspomnienie Marii

Podczas festiwalu Media i Sztuka w Darłowie nie mogło zabraknąć wspomnienia Marii Czubaszek ze strony ludzi którzy znali ją najlepiej.

"Nie może być mowy o członkostwach a la carte"

W sprawach bezpieczeństwa widzę możliwość szczególnego partnerstwa UE z Londynem po Brexicie - powiedziała podczas piątkowego wystąpienia w Warszawie szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.

W Austrii o unijnym referendum. "Niebezpieczna zabawa z ogniem"

Były przywódca austriackich Zielonych Alexander Van der Bellen ostrzegł w piątek, że jego rywal w wyborach prezydenckich Norbert Hofer, kandydat Austriackiej Partii Wolności (FPOe), igra z ogniem wypowiedziami o możliwości referendum na temat członkostwa w UE.

Albright: to nie jest stulecie, w którym kraje napadają na siebie. Tragedią jest to, że Putin żyje w innym stuleciu

– To, co się dzieje w tym momencie w Rosji, określiłabym jako „kryzys tożsamości” – oceniła Madeleine Albright w rozmowie z Jackiem Stawiskim w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS. – To oznacza, że potrzebują wroga, aby mieć w ogóle jakiekolwiek strefy wpływów – dodała. Była amerykańska sekretarz stanu mówiła też, że żyjemy obecnie w czasach, kiedy państwa narodowe w dalszym ciągu są ważne, ale „nie jest to stulecie, w którym kraje napadają na siebie, w którym odbierają sobie terytoria”. – Uważam, że to, co ma miejsce i co jest tragedią, to że Putin żyje w innym stuleciu – zauważyła.