Najnowsze

Najnowsze

W kombinezonie nad alpejskim szczytem

Geraldine Fasnacht wyskoczyła z helikoptera na wysokości 5 500 metrów i przeleciała nad szczytem Grand Combin w szwajcarskich Alpach. Wykorzystała jedynie tak zwany wingsuit, czyli kombinezon do szybowania. Dzielnie walczyła ze spadającą gęstością powietrza i ostatecznie skróciła trasę swojego lotu.

Siedem zmian wobec zmian. PiS wycofuje się z części pomysłów na wybory

Kolejna komisja kolejny raz będzie obradować nocą. Wszystko dlatego, że Prawo i Sprawiedliwość chce uchwalić nowy kodeks wyborczy jeszcze w tym tygodniu. W środę posłowie tej partii zgłosili kolejne zmiany do zmian w przepisach określających, jak Polacy będą głosować w przyszłych wyborach i w jaki sposób będą liczone głosy. W nocy komisja nadzwyczajna ma uporządkować ponad sto najnowszych poprawek i część z nich wprowadzić do projektu.

Mieli otrzymać "ważne tajne dokumenty". Dziennikarze Reutersa aresztowani w Birmie

Dwóch dziennikarzy agencji Reutera zostało we wtorek aresztowanych w największym mieście Birmy, Rangunie - przekazał w środę rzecznik birmańskiego rządu Zaw Htay. Powodem zatrzymania było przechowywanie tajnych dokumentów sił bezpieczeństwa dotyczących stanu Rakhine (Arakan), z którego uciekają członkowie muzułmańskiej mniejszości Rohindża.

Wenezuelscy opozycjoniści odebrali Nagrodę Sacharowa

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu przedstawiciele demokratycznej opozycji z Wenezueli odebrali w środę Nagrodę im. Sacharowa. Przewodniczący wenezuelskiego Zgromadzenia Narodowego Julio Borges apelował na uroczystości o pomoc humanitarną dla swego kraju.

Burmistrz Rzymu niczym gwiazda kina

Sezon w Teatro dell’Opera w Rzymie otworzył we wtorek spektakl "Potępienie Fausta" Hectora Berlioza w reżyserii Damiano Michaeletto. Całą uwagę fotoreporterów skradła jednak Virginia Raggi, burmistrz Rzymu.

Rowhani: Izrael zasiał ziarno niepokoju w regionie

Decyzja Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela pokazała, że USA nie respektują praw narodu palestyńskiego oraz że "nie są i nigdy nie będą uczciwym negocjatorem" w procesie pokojowym - napisał w środę na Twitterze prezydent Iranu Hasan Rowhani.

"Wybraliście bardzo zły czas na zabieranie Polakom wolnego sądownictwa"

Co wam Polacy uczynili, że odbieracie im prawo do sprawiedliwego zbadania ich sprawy przez niezależny sąd? - pytał senator PO Bogdan Klich w debacie nad prezydencką ustawą o Krajowej Radzie Sądownictwa. - Im dłużej słucham wystąpień kolegów z PO, tym bardziej jestem zdumiony - oświadczył Krzysztof Mróz z Prawa i Sprawiedliwości.

"Przyjmujemy część poprawek z zadowoleniem"

Państwowa Komisja Wyborcza przyjmuje część poprawek PiS do projektu zmian w ordynacji wyborczej z zadowoleniem - powiedział w środę przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński. Wskazał na utrzymanie dotychczasowego systemu podziału gmin na okręgi przez rady gmin.

Wiceszef MSZ: Tusk zauważył oczekiwanie wielu państw, w tym Polski

Stanowisko przedstawione przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska świadczy o tym, iż zauważył on oczekiwania wielu państw członkowskich dotyczące metod wyjścia z kryzysu migracyjnego - powiedział w środę wiceszef MSZ Konrad Szymański. - Chcielibyśmy, żeby inni decydenci unijni również dostrzegli to w większym stopniu niż do tej pory - dodał.

Nowy sondaż: PiS bliżej większości konstytucyjnej

50 procent wyborców popiera Prawo i Sprawiedliwość, a gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę PiS otrzymałby 285 mandatów - wynika z badania Kantar Public. Platformę Obywatelską popiera 17 procent, ruch Kukiz'15 11 procent, a Nowoczesną 9 procent ankietowanych.

"Na historycznych konfliktach między Polską a Ukrainą wygrywa Rosja"

Musimy dbać o to, żeby za wszelką cenę dążono do prawdy i by nieprawda i pomówienia nie kładły się cieniem na relacje Polski i Ukrainy - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda, który przebywa z wizytą na Ukrainie. Prezydent Petro Poroszenko podkreślił, że historia nie powinna wpływać na strategiczny charakter relacji polsko-ukraińskich. - Należy iść do przodu - zaznaczył.

MSZ: nałożenie kary na TVN to decyzja autonomicznego organu

MSZ nie komentuje sprawy kary pieniężnej nałożonej na spółkę TVN SA. To decyzja autonomicznego organu państwowego, jakim jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - poinformował w środę resort dyplomacji. MSZ zaznaczyło, że TVN "ma prawo do odwołania się od tej decyzji".