Najnowsze

Najnowsze

Zamachowców z Hiszpanii mogło być więcej. Wyniki badań DNA

Grupa dżihadystów, która dokonała w czwartek i piątek zamachów w Katalonii mogła być większa, niż przypuszczano - podają media w Hiszpanii, powołując się na źródła policyjne. W skład związanej z tak zwanym Państwem Islamskim komórki mogło wchodzić nawet 15 osób.

Neonaziści maszerowali w Berlinie w rocznicę śmierci Hessa

Ulicami berlińskiej dzielnicy Spandau przeszło w sobotę kilkuset neonazistów, którzy w ten sposób uczcili 30. rocznicę samobójczej śmierci w tamtejszym więzieniu Rudolfa Hessa, jednego z przywódców Trzeciej Rzeszy. Przeciwko marszowi demonstrowali antyfaszyści.

"Olbrzymie drzewa, prawda?". Mariusz Błaszczak u strażaków w Suszku

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak w sobotę spotkał się ze strażakami usuwającymi powalone drzewa z drogi, która łączy Suszek z miejscowością Białe Błota na Pomorzu. W działaniach uczestniczy ponad 40 strażaków. Miejsce, w którym pracują, znajduje się w sąsiedztwie obozu harcerskiego zniszczonego w zeszłym tygodniu przez nawałnicę.

"Ława polityków" o działaniach rządu po nawałnicach

Podsumowanie działań rządu po nawałnicach, które przed tygodniem przeszły nad Polską, konflikt na linii prezydent-szef MON, zamachy w Katalonii i nowy kandydat na sędziego Trybunału Konstytucyjnego - to główne tematy najbliższego wydania "Ławy polityków". Gośćmi Piotra Marciniaka będą: Michał Dworczyk (PiS, wiceszef MON), Cezary Tomczyk (PO), Adrian Zandberg (Razem), Stanisław Tyszka (Kukiz'15, wicemarszałek Sejmu), Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) i Janusz Piechociński (PSL, były wicepremier i minister gospodarki). "Ława polityków" w TVN24 o 10:45.

Pociąg wykoleił się i uderzył w budynek. Są ofiary

Co najmniej 23 osoby zginęły, a 64 odniosły obrażenia w sobotę w wyniku wykolejenia się pociągu ekspresowego w stanie Uttar Pradesh na północy Indii - przekazały władze, podając nowy bilans ofiar. Przyczyny katastrofy nie są znane, trwa dochodzenie.

"Okropnie trudno mi o tym mówić, no ale już się pozbieram za chwilę"

Janusz był człowiekiem, który miał surowy osąd moralny. Był wyczulony na świństwo, na właściwe słowo, na język - wspominał w TVN24 Janusza Głowackiego publicysta Maciej Wierzyński. - Jego niezwykłość polegała na tym, że miał niesłychane poczucie ironii, tragizmu - dodał. Słynny pisarz i dramaturg Janusz Głowacki zmarł w sobotę w 79. roku życia.

Pomoc wojska przyszła za późno? Macierewicz odrzuca zarzuty

Wchodzimy do działania wtedy, kiedy władze cywilne nie dają sobie rady - stwierdził w sobotę szef MON Antoni Macierewicz, komentując udział w wojska w usuwaniu skutków nawałnic na Pomorzu. Pytany, czy wojsko nie przyszło z pomocą za późno, stwierdził, że nie ma zamiaru słuchać zarzutów opozycji i osób, które nie były na miejscu.

"Sopot jest idealnym miejscem do mówienia o literaturze"

Wydawało nam się, że Sopot jest idealnym miejscem do mówienia o literaturze, bo ludzie czytają w wakacje. Mają więcej czasu i mają też czas na myślenie - przekonuje wiceprezydent tego miasta Anna Cichocka-Gula. Program "Xięgarnia" w tym tygodniu gości na szóstej edycji festiwalu "Literacki Sopot", a w programie goście specjalni.