Najnowsze

Najnowsze

"Profesorów uczyć historii elementarnej". 93-letni profesor wyszedł po przemówieniu Morawieckiego

Profesor Ryszard Krasnodębski, były żołnierz AK i uczestnik wydarzeń Marca '68 miał zostać odznaczony medalem "Wrocław z Wdzięcznością" w trakcie uroczystości na Politechnice Wrocławskiej. Po wystąpieniu premiera Morawieckiego nie zaczekał na przyznanie medalu, wyszedł z sali i skrytykował słowa szefa rządu. - Premier nadużył swojej władzy. Nie miał prawa mówić tutaj godzinę, profesorów uczyć historii elementarnej. Nie rozumie, co mówi - powiedział wzburzony.

"Zdecydowana zmiana w zachowaniu" Irańczyków

Irańskie siły morskie najwyraźniej wstrzymały prowokacje w Zatoce Perskiej wobec okrętów marynarki wojennej USA - ocenił rzecznik Amerykańskiego Centralnego Dowództwa Sił Morskich (NAVCENT) William Urban.

Partia Razem legalna. Zandberg: prokuratura stwierdziła rzecz oczywistą

Nie ma podstaw do delegalizacji partii Razem – uznała Prokuratura Krajowa. Tym samym odmówiła rozpoczęcia postępowania, które miałoby stwierdzić niezgodność z konstytucją statutowej działalności tej partii. Prokuratura zauważyła też, że materiały partii Razem zawierają "potępienie i dezaprobatę dla działań reżimów totalitarnych".

Rosja: planujemy kroki odwetowe, zarzuty Londynu są chore

Środki odwetowe wobec Londynu są przygotowywane i zostaną przyjęte w najbliższym czasie - powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. Określiła jako "chore" zarzuty udziału Rosji w użyciu broni chemicznej w Wielkiej Brytanii.

Ojciec premiera o zmianach w rządzie: moim zdaniem to jest troszkę pod publiczkę

Myślę, że jego doświadczenia korporacyjne przydają się w oszczędnym zarządzaniu państwem - mówił w internetowej dogrywce w "Jeden na jeden" Kornel Morawiecki, poseł Wolnych i Solidarnych. W ten sposób skomentował zmniejszenie liczby wiceministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Ojciec szefa rządu ocenił, że jego syn jest dobrym premierem, bo "czuje Polskę".

Wizyta szefa tureckiej dyplomacji w USA przełożona

Planowana na 19 marca wizyta w Waszyngtonie ministra spraw zagranicznych Turcji Mevluta Cavusoglu została przełożona - poinformował rzecznik tureckiego resortu dyplomacji Hami Aksoy, nie podając powodów tej decyzji.

Kilka patroli ścigało auto, za kierownicą policjant

Dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym policjancie za kierownicą audi. Kierowcę zatrzymano do kontroli drogowej, jednak ten wykorzystał moment nieuwagi i zaczął uciekać. Złapano go dopiero po pościgu - informuje policja z Lubaczowa.

"Podział majątku służył relacjom rodzinnym premiera"

Sprawa z majątkiem premiera to przykład szukania dziury w całym - ocenił w "Jeden na jeden" w TVN24 jego ojciec Kornel Morawiecki, komentując doniesienia "Newsweeka". - Mateusz moim zdaniem za dużo zarabiał, jak był prezesem banku i ja to mu mówiłem - dodał. Pytany, czy podział majątku służył ukryciu czegoś, odparł: - Podział majątku służył jego relacjom rodzinnym. Myślę, że to był główny powód.

"Pompeo jest ideologicznie bliższy Trumpowi niż Tillerson"

- O ile Tillerson miał moderujący wpływ na Trumpa, to z Pompeo jako sekretarzem stanu możemy mieć w polityce zagranicznej jeszcze większy nacisk na America First - uważa były asystent sekretarza stanu ds. Europy i Rosji za rządów prezydenta Baracka Obamy, Charles Kupchan.

Najpierw Pekin, potem Sztokholm. Celem rozmowy z USA

Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Jong Ho przybył do Pekinu i zamierza udać się do Szwecji, która reprezentuje interesy dyplomatyczne USA w Pjongjangu - podała japońska agencja Kyodo, powołując się na źródło zaznajomione ze sprawą. Sztokholm potwierdził wizytę.

Ojciec premiera o zmianach w rządzie: moim zdaniem to jest troszkę pod publiczkę

Myślę, że jego doświadczenia korporacyjne przydają się w oszczędnym zarządzaniu państwem - mówił w internetowej dogrywce w "Jeden na jeden" Kornel Morawiecki, poseł Wolnych i Solidarnych. W ten sposób skomentował zmniejszenie liczby wiceministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Ojciec szefa rządu ocenił, że jego syn jest dobrym premierem, bo "czuje Polskę".

Ostatnia droga Ewy Tylman. W sądzie odtworzą nagrania z monitoringu

Półtorej godziny kompilacji nagrań z kamer monitoringu, pokazujących nocną drogę Ewy Tylman, zostanie dziś odtworzonych w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Komentować będą je czterej policjanci. Tak wyglądać ma czwartkowa rozprawa w procesie, w którym oskarżonym o zabójstwo dziewczyny jest Adam Z.

Brutalnie skatował psa. "Widok nie do opisania”

Powybijane zęby, zbity rdzeń kręgowy, krwiaki, złamane żebra i paraliż. To obrażenia psa o imieniu Fijo. Szczeniaka miał skatować jego właściciel. Dzisiaj hejt w internecie dotknął całą jego rodzinę. Materiał "Uwagi!" TVN

Różnią się w "wielu kwestiach". W tym w sprawie Iranu

Odwołanie sekretarza stanu Rexa Tillersona przez prezydenta USA Donalda Trumpa pokazuje, że Stany Zjednoczone "poważnie rozważają wyjście z porozumienia atomowego" - oświadczył w środę wiceminister spraw zagranicznych Iranu Abbas Aragczi.

Polska potępiła "bezprecedensowy atak" w Wielkiej Brytanii

Ambasador RP przy Organizacji Narodów Zjednoczonych Joanna Wronecka, występując w środę podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, "potępiła bezprecedensowy atak z użyciem środka paralityczno-drgawkowego" dokonany na terytorium Zjednoczonego Królestwa. Wyraziła także "pełną solidarność ze społeczeństwem i władzami Wielkiej Brytanii".

Zmiany w prawie łowieckim

Myśliwi dopięli swego. Chcieli, by w polowaniu mogli uczestniczyć niepełnoletni i od senatorów komisji Rolnictwa i Środowiska dostali zielone światło. Organizacje broniące praw zwierząt takiej zmianie mówią zdecydowanie nie, popiera ich w tym rzecznik praw dziecka. Na tym jednak nie koniec - zmian jest więcej.

"Rosja wyremontuje bułgarskie samoloty"

Rosja będzie remontować i serwisować 15 bułgarskich myśliwców MiG-29 - poinformowały w środę źródła w bułgarskim resorcie obrony. Porozumienie między Bułgarią a Rosją zostało już osiągnięte i jest w fazie ostatecznego uzgodnienia.

Przełom w sprawie zabójstwa Jaroszewiczów

Przełom w śledztwie w sprawie zabójstwa byłego premiera w PRL Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji Solskiej-Jaroszewicz. Zarzuty usłyszały trzy osoby. Śledczy trafili na trop sprawców, prowadząc sprawę porwania 10-letniego Kamila w Krakowie. Materiał programu "Uwaga!" TVN.