Najnowsze

Najnowsze

Loża prasowa 13.08.2017

Andrzej Morozowski gościł w Loży Prasowej: Ewę Siedlecką ("Polityka"), Magdalenę Rigamonti ("Dziennik Gazeta Prawna"), Piotra Semkę ("Do rzeczy") i Andrzeja Stankiewicza (Onet.pl). Na początku dziennikarze skomentowali słowa Jarosława Kaczyńskiego, który podczas 88 miesięcznicy smoleńskiej wyraził nadzieję, że - jak to określił - godne upamiętnienie ofiar nastąpi przed ósmą rocznicą tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. Zapowiedział też, że wtedy, po 96 marszach, comiesięczne pochody będą mogły się skończyć. Kolejnym tematem był konflikt między prezydentem Andrzejem Dudą a ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem. Następnie publicyści rozmawiali o reakcjach Ministerstwa Spraw Zagranicznych na uwagi Komisji Europejskiej. Witold Waszczykowski skrytykował Komisję Europejską i zarzucił jej brak woli prowadzenia dialogu o charakterze prawnym. Była to reakcja na odpowiedź wiceszefa Komisji Fransa Timmermansa na ostatni list szefa polskiej dyplomacji dotyczący zaleceń Komisji w sprawie ochrony praworządności.

"W sposób nieprawdopodobny zwiększa się rola ministra sprawiedliwości"

- Miejmy nadzieję, że jeżeli elektroniczny system losowania sędziów wejdzie w październiku, to będzie systemem komplementarnym - mówiła we "Wstajesz i wiesz" Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, wicedziekan okręgowej rady adwokackiej w Warszawie o nowelizacji ustawy o sądach powszechnych, która weszła w życie w sobotę. System elektroniczny, który miał pomagać w losowym wybieraniu sędziów do spraw, nadal nie działa.

Krajobraz po burzy. Gniezno sprząta i liczy straty

Rozrzucone fragmenty zniszczonych dachów, powalone drzewa, zakazy wstępu do miejskich parków - tak wygląda krajobraz po nawałnicy, która kilka dni temu przeszła nad Gnieznem (woj. wielkopolskie). Jak informuje reporter TVN24 mieszkańcy miasta nie powinni mieć już problemów z dostawami prądu.

Lokomotywa zgubiła pociąg. Pasażerowie utknęli

Od pociągu pospiesznego jadącego do Bratysławy odłączyła się w niedzielę lokomotywa i sama pojechała dalej - poinformował rzecznik słowackich kolei. Pasażerom nic się nie stało, trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Wenezuela aresztuje zbuntowanych wojskowych. "Akt terroru"

Władze Wenezueli poinformowały w niedzielę o aresztowaniu 18 osób, wojskowych i cywilów, w związku z atakiem z 6 sierpnia na bazę wojskową w Valencii, w północnej części kraju. Trwają poszukiwania kolejnych 23 podejrzanych.

Iran przeznaczy 260 mln dolarów na program rakietowy

Parlament w Iranie w niedzielnym głosowaniu poparł projekt ustawy zwiększającej środki na irański program rakietowy i elitarne jednostki Strażników Rewolucji. To odpowiedź na najnowsze sankcje nałożone na Iran przez USA - poinformowały państwowe media.

Klapa na aukcji w Janowie. Sprzedano jedynie sześć koni z 25

Sześć koni za łączną kwotę 410 tysięcy euro sprzedano w niedzielę na 48. aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim. Najwyższą cenę, 150 tysięcy euro, uzyskano za klacz Prunella, którą wylicytował nabywca z Czech. 3-letnia siwa Prunella, ubiegłoroczna czempionka Polski klaczy młodszych, wyhodowana została w Janowie.

Atak na restaurację. 17 osób nie żyje, kilku rannych

Co najmniej 17 osób zginęło, a osiem zostało rannych, w niedzielnym ataku na restaurację w stolicy Burkina Faso, Wagadugu. Napastnicy to prawdopodobnie dżihadyści - poinformował w poniedziałek nad ranem minister łączności tego kraju Remis Dandjino.

"Macierewicz szkodzi polskiej armii". "To banały i ogólniki"

- W tym układzie minister Macierewicz-prezydent Duda nic nie będzie grało. Póki Macierewicz będzie ministrem obrony narodowej będzie problem - ocenił w "Faktach po Faktach" TVN24 były wiceszef MON Czesław Mroczek (PO). - Śmieszą mnie takie banały. Naprawdę dużo bardzo pozytywnych rzeczy dzieje się w polskim wojsku - ripostował Arkadiusz Mularczyk (PiS). W drugiej części programu gośćmi byli Mirosław Żukowski i Robert Korzeniowski.

W szpitalu zmarło 60 dzieci. Przez długi odcięto w nim dostawy tlenu

Co najmniej 60 dzieci w ciągu kilku dni zmarło w szpitalu w północnej części Indii. Według lokalnych mediów doszło do tego, ponieważ w budynku z powodu zaległości w płaceniu rachunków odcięte zostały dostawy tlenu dla pacjentów. Lokalne władze zaprzeczają tym zarzutom, wskazując na falę zachorowań na zapalenie mózgu.

"Macierewicz szkodzi polskiej armii". "To banały i ogólniki"

- W tym układzie minister Macierewicz-prezydent Duda nic nie będzie grało. Póki Macierewicz będzie ministrem obrony narodowej będzie problem - ocenił w "Faktach po Faktach" TVN24 były wiceszef MON Czesław Mroczek (PO). - Jestem przekonany, że Kancelaria Prezydenta i Ministerstwo Obrony Narodowej dojdą do porozumienia - ripostował Arkadiusz Mularczyk (PiS).

Groźny wyciek w byłej rafinerii

Strażacy od 1 w nocy walczyli z wyciekiem kwasu siarkowego w byłej rafinerii w Gorlicach, woj. małopolskie. W niedzielę po południu zebrał się w tej sprawie sztab kryzysowy.

Zobacz, jak potężna nawałnica przechodziła nad Gnieznem

Kilkunastu minut potrzeba było, aby w piątkowy wieczór Gniezno zmieniło się nie do poznania. Potężna nawałnica wyrządziła ogromne szkody. Wiatr połamał drzewa, ulice zamieniły się w potoki. Dotarliśmy do nagrania z kamery monitoringu, zamontowanej nieopodal dworca kolejowego, która nagrała niszczycielską siłę żywiołu.

Jest śledztwo w sprawie tragedii na obozie harcerskim

Prokuratura Rejonowa w Chojnicach wszczęła w niedzielę śledztwo, w którym będą badane przyczyny tragedii, do jakiej doszło na obozie harcerskim w Suszku (Pomorskie). W efekcie nawałnicy, która powalała drzewa, zginęły dwie nastolatki, a 38 innych uczestników obozu odniosło obrażenia.