Najnowsze

Najnowsze

Ćwiczenia z ambasadorem USA

Pracownicy amerykańskiej ambasady w Polsce wstali od biurek i ruszyli do ćwiczeń. Tempo dyktował sam ambasador, który zorganizował w placówce Dzień Sportu.

Szersza autostrada do stolicy

Autostrada Stryków-Konotopa będzie miała dodatkowy trzeci pas ruchu. Powodem są remonty dwóch ekspresówek i tworzące się korki. Kierowcy pytają dlaczego nie można było tak od razu.

Sprawa przetargu na samoloty dla VIP-ów przed sądem

Sąd w Warszawie wyznaczył termin rozpatrzenia skargi dotyczącej zakupu samolotów dla VIP-ów. Chodzi o to, że ministerstwo obrony wzięło po uwagę tylko Boeinga. Inspektorat Uzbrojenia MON miał naruszyć przepisy o uczciwej konkurencji.

Przedstawiciel Trybunału Konstytucyjnego czy rządu?

Prezes Trybunału Julia Przyłębska mówi, że sprawa Lecha Morawskiego jest zamknięta. Jednak to nie ucina wątpliwości dotyczących roli sędziego Morawskiego w Trybunale Konstytucyjnym. Marek Osiecimski rozmawiał z dziekanem wydziału prawa Uniwersytetu Oksfordzkiego, który prowadził słyną już dyskusję. To na niej Lech Morawski mocno krytykował polską konstytucję i mówił, że jest przedstawicielem rządu, co może podważać jego niezawisłość.

Trybunał Konstytucyjny wyznaczył termin rozpatrzenia sprawy wyboru sędziów

Trybunał Konstytucyjny zdecyduje o losie trzech swoich sędziów i prezes Sądu Najwyższego. Informacja ta pojawia się na dzień przed rozpoczynającym się kongresem prawników. To będzie pierwsze w historii, wspólne spotkanie sędziów, adwokatów i radców prawnych, którzy głośno mówią "nie" tak zwanej "dobrej zmianie" w sądownictwie.

Kaczyński: Smoleńsk musi być pamięcią wspólną

- Smoleńsk musi być elementem budowy naszej wspólnoty, budowy wspólnoty Polaków - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w piątek, w Łodzi podczas uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika ofiar katastrofy w Smoleńsku.

Dzieci ulicy

Gdy zostały zamknięte w ośrodku dla dziewczyn w podwarszawskiej Falenicy, miały po kilkanaście lat, a na swoim koncie pobicia, rozboje, kradzieże i ucieczki. Zdemoralizowane i agresywne, ale też , co w poprawczaku widać już bardzo dobrze, pogubione i samotne. Same z problemami, które najczęściej zaczynają się w domu. W rodzinie, w której jest alkohol i przemoc, a nie ma czasu i uwagi dla dzieci. Smutne historie, trudne rozmowy i wnioski, po których to dorośli powinni się mocno uderzyć w piersi - Magdalena Raczkowska-Kazek.

Czarnecki: usiłują nam przypiąć łatkę islamofobów, a my przyjmowaliśmy muzułmanów

Polskie władze miały rację, że nie chcą przyjąć imigrantów głównie spoza Europy i islamskich. Prawie 80 procent Polaków tego nie chce - powiedział eurodeputowany PiS i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki. - Finlandia przyjęła w 1990 roku stu Somalijczyków. Po ćwierć wieku tych Somalijczyków jest 18 tysięcy, czyli 180 razy więcej - wyjaśniał.

Czarnecki: usiłują nam przypiąć łatkę islamofobów, a my przyjmowaliśmy muzułmanów

Polskie władze miały rację, że nie chcą przyjąć imigrantów głównie spoza Europy i islamskich. Prawie 80 procent Polaków tego nie chce - powiedział eurodeputowany PiS i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki. - Finlandia przyjęła w 1990 roku stu Somalijczyków. Po ćwierć wieku tych Somalijczyków jest 18 tysięcy, czyli 180 razy więcej - wyjaśnił.

Węgierski minister: będziemy stawać w obronie Polski

- Dopóki Polska jest po naszej stronie, nie obawiamy się uruchomienia wobec Węgier artykułu 7. unijnego traktatu. W zamian proponujemy to samo: jeśli wobec Polski kiedykolwiek zamierzano by użyć artykułu 7., będziemy stawać w jej obronie - oświadczył minister zasobów ludzkich Węgier Zoltan Balog.

Przedstawiciel ministra sprawiedliwości pojawi się na Kongresie Prawników Polskich.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik zapowiedział w programie Tak Jest, że na kongresie Prawników Polskich pojawi się przedstawiciel resortu. Kongres to pierwsze w historii spotkanie sędziów, adwokatów i radców prawnych. W sumie dwa tysiące osób obradować będą nad forsowanymi przez rząd zmianami w wymiarze sprawiedliwości. Prawnicy chcą by ich zdanie zostało wzięte pod uwagę przez rząd, który cały czas zapewnia, że nie wycofa się z planowanych zmian.

Ważą się losy trzech sędziów Trybunału i prezes Sądu Najwyższego. Jest termin rozprawy

Wiadomo już, kiedy Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy dwie sprawy budzące wiele komentarzy politycznych i prawniczych. Chodzi o wniosek podważający legalność wyboru pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf z 2014 roku oraz wniosek o zbadanie zgodności z konstytucją wyboru trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego z 2010 roku - Marka Zubika, Stanisława Rymara i Piotra Tulei.

Wyszła na spacer, wpadła do studzienki i zmarła. Jest wyrok

Dwa lata temu w Augustowie 59-letnia kobieta wyszła na spacer z psem i wpadła do niezabezpieczonej studzienki kanalizacyjnej. Kilka godzin później zastała odnaleziona martwa. 66-letni właściciel firmy budowlanej został oskarżony w tej sprawie o nieumyślne spowodowanie śmierci kobiety. W piątek usłyszał wyrok.