Najnowsze

Najnowsze

Przegląd prasy. Sędzia Tuleya "zastraszany"

Sędzia warszawskiego sądu okręgowego Igor Tuleya będzie musiał wytłumaczyć się na piśmie z postanowienia dotyczącego sejmowego posiedzenia w sali kolumnowej sprzed roku - informuje Ewa Siedlecka w "Polityce". Jak dodaje, "można to potraktować jako nacisk psychologiczny, próbę zastraszenia, przywołania do porządku".

Putin zapewnił Asada, że będzie chronił Syrię

Prezydent Rosji Władimir Putin, składając życzenia noworoczne swemu syryjskiemu odpowiednikowi, Baszarowi el-Asadowi, zapewnił go, że Rosja będzie nadal wspierać wysiłki Syrii, by bronić suwerenności kraju - poinformował w sobotę Kreml.

Protesty w Palestynie nie ustają. Kolejna ofiara

Młody Palestyńczyk zmarł w sobotę na skutek obrażeń odniesionych w piątek podczas starć z izraelskimi żołnierzami przy granicy między Strefą Gazy a Izraelem - poinformował rzecznik palestyńskich służb ratunkowych Aszraf al-Kudra.

Brak lekarzy, brak perspektyw. Szpitale zamykają oddziały

Na Opolszczyźnie brakuje lekarzy. Niepokojące informacje płyną ze szpitala w Oleśnie, gdzie z tego powodu zawieszono oddział wewnętrzny. Trwają negocjacje, ale próżno upatrywać porozumienia z władzami placówki. Część pacjentów trafiła do szpitala w Kluczborku, który boryka się z podobnymi problemami.

Izrael potwierdza: występujemy z UNESCO

Izrael zawiadomił w piątek dyrektor generalną UNESCO Audrey Azoulay, że przestanie być członkiem tej organizacji 1 stycznia 2019 roku, jak to już zakomunikował w październiku jednocześnie z USA. Oba kraje oskarżają UNESCO o antyizraelską postawę.

Zrezygnował z gwiazdki Michelin. "To wyraz rozpaczy"

Francuski restaurator Jérôme Brochot zrezygnował z najważniejszego wyróżnienia w gastronomii, czyli z gwiazdki Michelin. Powód? Restauratora nie stać na utrzymanie lokalu w środkowej Francji, gdzie bezrobocie sięga 20 procent. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Europejskie stolice szykują się na powitanie Nowego Roku

Betonowe bariery, zwiększone siły policji, kontrole, apele o czujność - ataki terrorystyczne, do których doszło w ostatnich latach w Europie, sprawiły, że tegoroczne zabawy sylwestrowe w wielu krajach będą odbywały się przy wzmocnionych środkach bezpieczeństwa.

Trump potępił atak na kościół w Kairze

W rozmowie telefonicznej z prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem es-Sisim prezydent USA Donald Trump potępił piątkowe zamachy na koptyjski kościół i należący do chrześcijanina sklep na przedmieściach Kairu - poinformował w komunikacie Biały Dom.

Restaurator zrezygnował z gwiazdki Michelin

Większość szefów kuchni marzy o ich posiadaniu. Zdarzają się jednak tacy, dla których gwiazdki przyznawane przez Michelin są raczej utrapieniem, bo względy ekonomiczne biorą górę nad prestiżem. Do ich grona ostatnio dołączył Francuz. To już kolejny szef kuchni, który z gwiazdką chce się pożegnać, bo go na nią nie stać.

W Teheranie nie będą karać za brak hidżabu

Trudno być kobietą w Iranie. Jest wiele zakazów i surowych kar. Kobiety się jednak nie poddają i konsekwentnie, małymi krokami walczą o swoje prawa. Ostatnio mogą nawet pochwalić się swoim zwycięstwem, policja nie będzie ich aresztować za brak hidżabu.

2017 rok na polskich drogach

W 2017 roku na polskich drogach było lepiej niż w 2016, ale liczby nadal przerażają. Przyczyn jest wiele - od brawury po alkohol. Jak wypadliśmy w tym roku i co możne pomóc nam w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze?

"Można ogłosić koniec III Rzeczypospolitej"

Na naszych oczach dokonuje się zmiana systemu politycznego - powiedział w "Piaskiem po oczach" w TVN24 profesor Paweł Śpiewak. - Jedna partia ze swoją grupą przywódczą przejmuje kontrolę nad większością instytucji państwowych, mając ze sobą legitymację wyborów parlamentarnych - wyjaśnił. - Z tego co było III RP zostało już bardzo niewiele - dodał doktor Paweł Kowal.

Żandarmeria Wojskowa wzywa dziennikarzy, żeby o niej nie pisali

Pismo trafiło do dziennikarki z Onetu, która upubliczniła przypadki molestowania seksualnego i mobbingu kobiet w żandarmerii. W sieci zawrzało, dziennikarze powołują się na swoje prawa, opozycja takie praktyki przyrównuje do krajów totalitarnych. W końcu głos zabiera Żandarmeria Wojskowa twierdząc, że korespondencja została zinterpretowana niezgodnie z zamysłem nadawcy.