Najnowsze

Najnowsze

Światowa premiera nowej technologii w Polsce

Światowa premiera nowego systemu implantów ucha środkowego w Polsce. Na sympozjum odbywającym się w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach wszczepiono nowy rodzaj urządzenia poprawiającego słuch, który pozwala na znacznie bardziej efektywne wykorzystanie dostępnych narzędzi, które dotychczas u pacjentów nie mogły mieć zastosowania z powodu chorób wrodzonych i nabytych. O przełomowym dokonaniu opowiadał we "Wstajesz i wiesz" profesor Henryk Skarżyński, dyrektor Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.

Brazylijczycy na ulicach. "Rozgrzewka" przed strajkiem generalnym

Dziesiątki tysięcy Brazylijczyków wyszły w piątek na ulice Rio de Janeiro, Sao Paulo i innych miast aby zaprotestować przeciwko posunięciom oszczędnościowym rządu. Związki zawodowe przygotowują się do strajku generalnego przewidzianego na koniec kwietnia.

Samochody toną w asfalcie. To przez falę upałów

Amerykański stan Teksas zmaga się z falą upałów. Od kilku dni temperatura w cieniu przekracza tam nawet czterdzieści stopni Celsjusza. Palące słońce tak rozgrzało nawierzchnię autostrady w Kemah, w pobliżu Houston, że kilkadziesiąt samochodów po prostu utknęło w gorącym asfalcie.

1600 km w temperaturze do -40 stopni. Codziennie rano sprawdzał, czy czuje nogi

Trasa ultramaratonu Michała Kiełbasińskiego to 1600 km przez mroźny Yukon i Alaskę. - Taki był cel, żeby pokonać jako pierwszy człowiek w historii trasę dawnych poszukiwaczy złota - mówił biegacz w TVN24. Dziś jest to szlak wyścigu psich zaprzęgów. - Za każdy kilometr, który przebiegałem, ludzie mogli i mogą zaoferować grosik. Te pieniądze będą przeznaczone na psy ze schronisk - wyjaśnił. Przyznaje, że podczas biegu miał wiele momentów zwątpienia.

Codziennie około 60 zabójstw. W Wenezueli rośnie przemoc

W ubiegłym roku w Wenezueli codziennie popełnianych było około 60 zabójstw, w porównaniu z 45 w roku 2015 - poinformował w piątek urząd prokuratora generalnego. Analitycy wiążą ten wzrost z pogłębiającym się kryzysem ekonomicznym i politycznym w tym kraju.

Anulowali uchwałę o integracji imigrantów

Tymczasowy rząd Bułgarii unieważnił kontrowersyjną uchwałę z sierpnia 2016 roku o osiedlaniu i integracji migrantów, która przewidywała między innymi przyznawanie im mieszkań i świadczeń. Decyzję podjęto w piątek na nadzwyczajnym posiedzeniu rządu.

"Zasady państwa prawa mogą być zagrożone". Gersdorf i Łętowska o zmianach Ziobry

Zasady państwa prawa mogą być zagrożone, jeśli zrealizowane będą wszystkie postulaty ministra Zbigniewa Ziobry - mówiła podczas X Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Naukowych Prawa Konstytucyjnego na Uniwersytecie Warszawskim profesor Małgorzata Gersdorf, I Prezes Sądu Najwyższego. Zmiany w prawie krytykowała też podczas zjazdu sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku profesor Ewa Łętowska.

Tatrzański park ostrzega przed niszczeniem krokusów

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego ostrzegają przed niszczeniem krokusów rosnących pod Tatrami. Służby proszą m.in. o to, by nie siadać i nie kłaść się na roślinach pozując do zdjęć. Co roku fioletowe kwiaty ściągają rzesze turystów.

Media ujawniają majątek "pierwszej córki" i jej męża

Majątek Ivanki Trump, córki prezydenta Trumpa, i jej męża Jareda Kushnera wynosi 741 mln dolarów, czyli około 2,9 miliarda złotych – poinformowały amerykańskie media. Komentatorzy mówią o możliwym konflikcie interesów. Oboje małżonkowie są zatrudnieni w Białym Domu.

Amerykanie zadowoleni z polskiej decyzji w sprawie systemu Patriot

Stany Zjednoczone cieszą się polskiej decyzji o zainwestowaniu w system obrony rakietowej Patriot - oświadczył ambasador USA w Polsce Paul Jones. W piątek Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o wysłaniu zaktualizowanego zapytania ofertowego w sprawie zestawów obrony powietrznej.

Operator Biełsatu wyszedł z aresztu. Zarzut chuligaństwa

Operator Biełsatu Aleś Lubianczuk, zatrzymany w piątek podczas przeszukania w biurze redakcji, został wypuszczony z aresztu. Wcześniej informował, że pozostanie w areszcie do poniedziałku. Milicja zarzuciła mu "drobne chuligaństwo", twierdząc, że przeklinał.

Burmistrz kontra reforma. "Mam bardzo wielki żal, pani minister"

Samotny bunt partyjnego działacza. Chodzi o burmistrza Błaszek w województwie łódzkim, który został nawet okrzyknięty twarzą walki z polityką oświatową PiS-u. Mimo że jest z PiS-u. A ściślej to był, bo właśnie został wyrzucony z partii. Dlaczego i co nie podobało mu się w reformie minister Zalewskiej? Materiał programu "Czarno na białym".

Domagają się częściowego zakazu aresztowań imigrantów

Demokraci w Izbie Reprezentantów przedstawili propozycję ustawy, która zabraniałaby aresztowań oraz inwigilacji nielegalnych imigrantów w tak zwanych "wrażliwych lokalizacjach", między innymi w szpitalach, szkołach, kościołach i budynkach sądowych.

"Partyzantka" ćwiczy w Rosji. Chcą nowego cara i zwycięstwa nad USA

W ciągu ostatnich 20 lat Rosjanie byli zaangażowani w wiele wojen, ale tym razem nie chodzi o regularne wojska. Szkolą się zwykli ludzie, a dzieje się to w ramach grup, które same siebie nazywają religijno-patriotycznymi. Właściwie także monarchistycznymi, bo marzą o powrocie cara. A w co wierzą poza potęgą prawosławia? W to, że zbliża się czas walki z Zachodem, największym wrogiem są Stany Zjednoczone, a wojna z nimi właściwie już trwa - na wschodzie Ukrainy. Ci ludzie tak właśnie rozumieją konflikt w Donbasie. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Jewgienij Jewtuszenko hospitalizowany w USA

Rosyjski poeta Jewgienij Jewtuszenko, który na stałe mieszka w USA, został hospitalizowany, a lekarze oceniają jego stan jako ciężki - poinformowały media rosyjskie w piątek późnym wieczorem, powołując się na żonę poety Marię Nowikową.

Polska ich potrzebuje, ale urzędnicy każą im wracać na Ukrainę

Historii pani Ludmiły skończyła się szczęśliwie. Po tym jak uciekła z dziećmi z ogarniętego wojną Mariupola i przyjechała do Polski, groziła jej deportacja, do której ostatecznie nie dojdzie. Reporter programu "Polska i Świat" sprawdził, ilu uchodźców z Ukrainy przyjęła Polska i ilu z nich znalazło się w podobnej sytuacji jak pani Ludmiła. Premier Beata Szydło mówiła nawet o milionie Ukraińców i choć nie sprecyzowała swojej wypowiedzi, to i tak statystyki mówią co innego.

Tramwaj z komentarzem

Na co dzień komentuje mecze, teraz komentować będzie to, co dzieje się za oknem w Łodzi i to codziennie. Tomasz Zimoch poprowadzi mieszkańców tramwajem przez miasto. Czy równie barwnie, jak podczas meczu?

Podwójne standardy jedzenia

Węgrzy porównują jedzenie i najchętniej wybraliby produkty sprzedawane nie na wschodzie, a na zachodzie Europy, bo tam mają wyższą jakość. O problemie mówiła też polska premier, ale to co dla Beaty Szydło jest ważne, dla polskiego ministra rolnictwa już nie.

Selfie jako sztuka. Niecodzienna wystawa w Londynie

Czy selfie to już sztuka? W Wielkiej Brytanii na pewno tak. "Sweet focia" doczekała się właśnie swojej wystawy. Nie łatwo dobre selfie zrobić, o czym już dawno przekonali się ci, którzy malowali swoje autoportrety.

Prezydent zadowolony ze spotkania z Macierewiczem

Najpierw były listy, pytania i niezbyt wyczerpujące odpowiedzi, teraz doszło do spotkania - z inicjatywy prezydenta. Andrzej Duda spotkał się z Antonim Macierewiczem, a po spotkaniu z rozmowy był zadowolony. Pytanie, czy ze współpracy na linii prezydent - szef MON-u będzie też zadowolony prezes PiS. Jarosław Kaczyński podkreśla dziś, że prezydent jako zwierzchnik Sił Zbrojnych musi być informowany o podjętych decyzjach, a ekstrawagancja Antoniego Macierewicza powinna być ograniczona.

Ze statusem uchodźcy

Po szczęśliwym zakończeniu historii pani Ludmiły - która uciekła z dziećmi z ogarniętego wojną Mariupola, przyjechała do Polski, a teraz miałaby ją opuścić -  sprawdzamy, ilu uchodźców z Ukrainy przyjęła Polska. Premier Beata Szydło mówiła nawet o milionie i choć nie sprecyzowała swojej wypowiedzi, to i tak statystyki mówią co innego.