Najnowsze

Najnowsze

Wygrał policjant ze staruszkiem na plecach. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Uczynny policjant niosący staruszka na plecach zwyciężył w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 55 procent głosów. Na drugim miejscu znalazł się premier Holandii sprzątający rozlaną kawę, na którego oddano 29 procent głosów. Trzecie miejsce zajął zawodnik trafiający piłką wprost do kufla w z piwem, który zebrał 4 procent głosów.

Pożar w magazynie z urnami wyborczymi. Po tym, jak nakazano przeliczyć głosy

W magazynie, w którym przechowywano połowę urn wyborczych z majowych wyborów parlamentarnych w Iraku, wybuchł pożar. Kilka dni wcześniej parlament nakazał ręczne przeliczenie wyników głosowania z powodu domniemanych nieprawidłowości. Nie jest na razie jasne, w jakim stopniu pożar wpłynie na przeliczanie głosów.

Loża prasowa 10.06.2018

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli publicyści: Agnieszka Romaszewska -Guzy, Tomasz Wołek, Andrzej Stankiewicz (Onet.pl) i Piotr Stasiński ("Gazeta Wyborcza"). Na początku dziennikarze rozmawiali o karze nałożonej na Sławomira Nitrasa. Poseł Platformy Obywatelskiej po raz kolejny został ukarany przez prezydium sejmu obcięciem pensji - tym razem za przerywanie środowego wystąpienia premiera Morawieckiego. Następnie goście rozmawiali o wypowiedzi premiera, który powiedział że "nadchodzące wybory w roku 2019 i 2020 są historycznie ważne, nie mniej ważne niż w roku 1989." Kolejnym tematem był raport ONZ na temat polskiego wymiaru sprawiedliwości. Skrytykowane zostały w nim zmiany w sądownictwie wprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość. Na koniec dziennikarze krótko skomentowali nową opłatę paliwową.

Ramię w ramię z Trudeau po krytyce ze strony USA

Od konserwatystów po zielonych - politycy wszystkich głównych partii kanadyjskich wyrazili w niedzielę swoje poparcie dla premiera Justina Trudeau, skrytykowanego po zakończeniu szczytu G7 przez prezydenta USA Donalda Trumpa i jego doradców.

Szef włoskiego MSZ: konieczne zaangażowanie NATO na południu

NATO musi angażować się na południowej flance w związku z wyzwaniami, jakie płyną z tamtej strony - powiedział szef włoskiej dyplomacji Enzo Moavero Milanesi podczas spotkania z sekretarzem generalnym Sojuszu Jensem Stoltenbergiem w Rzymie. Wśród wyzwań, jakie wymienił Milanesi, jest "terroryzm".

Premier Czech o słowach Merkel: kwoty migracyjne są passe

Musimy powstrzymać falę uchodźców poza Europą, tak aby już nie wypływały statki z migrantami. Jednocześnie musimy odsyłać z powrotem do domu tych, którzy nie dostali azylu - podkreślił premier Czech Andrej Babisz w niedzielę. Dodał jednocześnie, że kwoty migracyjne w Unii Europejskiej należą do przeszłości.

"Niedojrzałość", "zadał nam cios w plecy". Amerykanie krytykują Trudeau

Doradca ekonomiczny Białego Domu Larry Kudlow, odnosząc się do politycznych tarć między prezydentem USA a premierem Kanady po szczycie G7, oskarżył Ottawę o "polaryzujące" oświadczenia na temat polityki handlowej Stanów Zjednoczonych. Skrytykował premiera Kanady Justina Trudeau, mówiąc wprost: - Zadał nam cios w plecy.

Amerykanie podzieleni po wolcie Trumpa. "Międzynarodowy wybuch dziecięcej złości"

Część amerykańskich polityków uważa, że wolta Donalda Trumpa, który na szczycie G7 w Kanadzie poparł końcową deklarację G7, a następnie wycofał swoje poparcie dla tego oświadczenia, zwiększyła izolację USA na świecie. "Washington Post" ocenił to jako "międzynarodowy wybuch dziecięcej złości", prezydenta USA bronił z kolei doradca ekonomiczny Białego Domu.

Merkel: Unia Europejska podejmie działania przeciwko cłom USA

Unia Europejska podejmie przeciwdziałania w reakcji na wprowadzone przez USA cła na stal i aluminium - oświadczyła w niedzielę kanclerz Niemiec Angela Merkel. Komentując decyzję amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa o wycofaniu poparcia dla komunikatu końcowego po szczycie G7, powiedziała, że było to "rozczarowujące i trochę przygnębiające".

"Macierewicz podejmował sto sprzecznych decyzji dziennie, a Błaszczak jest niewidoczny"

Odziedziczył resort w bardzo trudnej sytuacji i ograniczył się do wyczyszczenia ludzi Macierewicza, jest bardzo mało aktywny - mówił w "Faktach po Faktach" Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej z Platformy Obywatelskiej o działalności obecnego szefa tego resortu. Ocenił też, że minister Mariusz Błaszczak "ostentacyjnie lekceważy parlament", nie pojawiając się na posiedzeniach sejmowej komisji obrony narodowej. Gośćmi drugiej części programu byli doktor Mirosław Oczkoś i docent Ewa Pietrzyk-Zieniewicz.

"Macierewicz podejmował sto sprzecznych decyzji dziennie, a Błaszczak jest niewidoczny"

Odziedziczył resort w bardzo trudnej sytuacji i ograniczył się do wyczyszczenia ludzi Macierewicza, jest bardzo mało aktywny - mówił w "Faktach po Faktach" Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej z Platformy Obywatelskiej o działalności obecnego szefa tego resortu. Ocenił też, że minister Mariusz Błaszczak "ostentacyjnie lekceważy parlament", nie pojawiając się na posiedzeniach sejmowej komisji obrony narodowej.

"Trump jednym tweetem torpeduje szczyt"

Po odrzuceniu przez prezydenta USA Donalda Trumpa wcześniej podpisanej deklaracji końcowej szczytu G7 w Kanadzie francuskie media spotkanie to nazywają "fiaskiem" i obawiają się o przyszłość sojuszu europejsko-amerykańskiego.

Ryszard Terlecki odwołał spotkanie z wyborcami

Z powodu złego stanu zdrowia wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki nie przybył na niedzielne spotkanie z mieszkańcami Ciężkowic (województwo małopolskie). Jak poinformował poseł Prawa i Sprawiedliwości Włodzimierz Bernacki, Terlecki trafił do szpitala w Krakowie, a jego stan "nie jest niedobry". Z kolei rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała później, że wicemarszałek wrócił już do domu i "z jego zdrowiem jest ok".

G7 czy G6+1? Zdjęcie, które stało się symbolem szczytu

W sobotę zakończył się szczyt przywódców państw grupy G7, który odbył się w kanadyjskim mieście La Malbaie. W mediach i internecie pojawiły się tysiące zdjęć z tego wydarzenia, jednak jedno z nich zwróciło szczególną uwagę komentatorów. Ta symboliczna fotografia zdaje się podsumowywać klimat panujący podczas rozmów światowych liderów.

Sinice w jeziorze Necko. Zakaz kąpieli

Z powodu sinic miasto Augustów na Podlasiu wprowadziło zakaz kąpieli w jeziorze Necko. Kąpiel w kwitnącej wodzie powoduje wysypkę, gorączkę i wymioty, czasem nawet drżenie mięśni i utrudnienia w oddychaniu.

"Jednej i drugiej dymisja się należała"

Widać oderwanie od rzeczywistości i pogardę dla zwykłych ludzi - oceniła w "Kawie na ławę" w TVN24 przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, odnosząc się do wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego w czasie debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło i minister Elżbiety Rafalskiej. Sławomir Neumann z PO dodawał z kolei, że "jednej i drugiej dymisja się należała". Goście niedzielnego programu komentowali między innymi przemówienie szefa rządu wygłoszone w Sejmie.

"Unia jest dzisiaj motorem dezintegracji, a nie integracji"

W pewnym momencie ludzie zaczęli się zastanawiać nad sensem demokracji. Co nie wyszło? Kto to "schrzanił"? Na koniec należy zastanowić się, jakie są alternatywy - mówił w programie "Horyzont" profesor Jan Zielonka, polsko-brytyjski politolog z University of Oxford. Jak zaznaczał, odnosząc się do przyszłości Unii Europejskiej, jest ona "dzisiaj motorem dezintegracji, a nie integracji".

Desant polsko-amerykański. Wisła pokonana

Żołnierze z 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina, biorący udział w międzynarodowych ćwiczeniach Saber Strike-18, sforsowali w niedzielę na zestawach pontonowych Wisłę w Chełmnie (Kujawsko-Pomorskie). W czasie kilkugodzinnej przeprawy z lewego na prawy brzeg rzeki przetransportowano około 50 pojazdów.

Trump wylądował w Singapurze

Prezydent USA Donald Trump oraz przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un przybyli do Singapuru. Prezydencki Air Force One wylądował w bazie wojskowej Paya Lebar w niedzielę około godziny 20.20 czasu lokalnego (około godziny 14.20 w Polsce) - podała agencja Reutera.

Szeroko komentowana nieobecność Rosji na szczycie G7

Mam nadzieję, że przyszłoroczny szczyt, który planujemy przeprowadzić w Biarritz we francuskich Pirenejach odbędzie się już z udziałem Rosji - oświadczył podczas konferencji prasowej po zakończeniu szczytu G7 w La Malbaie prezydent Francji Emmanuel Macron. Stanowisko to podziela nowy szef włoskiego rządu Giuseppe Conte. Z kolei brytyjska premier wyraziła zadowolenie, że uczestnicy spotkania zdecydowali się podtrzymać sankcję nałożone na Moskwę.