Najnowsze

Najnowsze

Szef niemieckiej dyplomacji o Polsce i "francusko-niemieckim silniku"

Jeśli dobrze przyjrzeć się debacie w polskiej polityce wewnętrznej, to duża jej część wiąże się z kwestią tego, że naród ostatecznie może przetrwać jedynie poprzez walkę, poprzez konflikt - ocenił w środę w Paryżu szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel. Jak tłumaczył, taka postawa jest przeciwieństwem przekonania, że suwerenność narodowa może być wzmacniana dzięki współpracy międzynarodowej. Minister podkreślał też, że "francusko-niemiecki silnik ożywił się".

"Kurs na zderzenie z górą lodową". Polskie spięcie z Unią Europejską

- Za rok, dwa czy trzy Polska będzie zbierać owoce tej niekompetencji, tego fałszywego, ideologicznego kursu - mówił w "Faktach po Faktach" profesor Roman Kuźniar, były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego do spraw międzynarodowych. Gośćmi drugiej części programu byli prof. Monika Płatek i prof. Marcin Matczak.

"Ta reforma tak naprawdę ratuje miejsca pracy nauczycieli"

4. września rozbrzmią pierwsze dzwonki w szkołach, które są w trakcie głębokich zmian. Związek Nauczycielstwa Polskiego alarmuje: przez trwającą reformę edukacji tysiące nauczycieli straci pracę, kolejni będą mieli ograniczone etaty, w szkołach panuje chaos, zdezorientowani są rodzicie i uczniowie, a samorządy z własnej kieszeni dokładają miliony złotych do reformy, która wedle zapewnień ministerstwa miała być "bezkosztowa". Jak na te dane i zarzuty reaguje rząd? O tym w programie Tak jest mówiła wiceminister edukacji Marzena Machałek.

Zwinogrodzka: czas na weryfikację ustawy o prowadzeniu działalności kulturalnej

Po ponad 25 latach przyszedł czas, żeby przemyśleć i ewentualnie w pewnych częściach zweryfikować ustawę o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej - powiedziała wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka. W jej ocenie nowe rozwiązania zadziałają, jeżeli będą miały "akceptację środowisk artystycznych".

Merkel i Juncker rozmawiali w Berlinie. "Treść spotkania jest poufna"

Kanclerz Angela Merkel i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker spotkali się w środę, aby rozmawiać między innymi o kwestii praworządności w Polsce. Szefowa niemieckiego rządu powiedziała we wtorek, że traktuje "bardzo poważnie" stanowisko Komisji Europejskiej w tej sprawie i "nie może trzymać języka za zębami".

Na Lido dokonała się zmiana. Rusza wenecki festiwal

Tegoroczny, 74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy na weneckiej Lido zdominowały wielkie nazwiska i gwiazdy. Organizatorzy wyraźnie sterują w stronę Cannes. Począwszy od nowych filmów George'a Clooneya i Guillermo del Toro, aż po produkcje Darrena Aronofsky'ego i Alexandra Payne'a, w filmach głównego konkursu aż roi się od hollywoodzkich gwiazd. Nawet nagrody za całokształt twórczości przypadną również im - Jane Fondzie i Robertowi Redfordowi.

Kolejna próba balistyczna Korei Północnej

Korea Północna straszy. Japonia stawia kraj i armię w stan gotowości. W miastach zawyły syreny, a na telefonach komórkowych mieszkańców pojawiły się komunikaty wzywające do ucieczki do schronów.

Trzaskowski: Polsce grożą dotkliwe sankcje

Sankcje, będące konsekwencją procedur o naruszenie przepisów między innymi w sprawie Puszczy Białowieskiej czy noweli ustawy o ustroju sądów powszechnych, mogą iść nawet w miliony euro dziennie - uważa Rafał Trzaskowski (PO).

Tak Polacy oceniają rząd. Sondaż

Zwolennicy rządu to 41 procent respondentów, przeciwnicy to 34 procent - wynika z sierpniowego sondażu CBOS. Obojętni wobec obecnego gabinetu to 24 procent badanych.

Budapeszt: Polska jest ofiarą podwójnych standardów

Rząd Węgier apeluje do Komisji Europejskiej, by zgodnie ze swoimi zadaniami była strażnikiem traktatów, nie zaś zajmowała się sprawami politycznymi - powiedział w środę rzecznik węgierskiego rządu Zoltan Kovacs. Uznał, że Polska "jest ofiarą podwójnych standardów".

Mówi, że wiedział. Siedział na tym przystanku, jakby czekał na nich. Tak zatrzymali mordercę Kai

- Mamy go u siebie, pełna gotowość - taki komunikat dostali wszyscy policjanci z Koszalina we wtorek po południu. Każdy patrol miał w radiowozie zdjęcie Artura W., ściganego od soboty za zabójstwo. Podejrzanego zatrzymał policjant z drogówki wraz z partnerką. Teraz, jak dowiedział się tvn24.pl, czeka ich nagroda - podobnie, jak czterech tak zwanych kryminalnych, którzy namierzali 29-latka.

Poszli do pracy, do celi już nie wrócili. Wśród nich morderca

W ciągu czterech ostatnich miesięcy działania programu "Praca dla więźniów" 91 osadzonych samowolnie oddaliło się z miejsca zatrudnienia. Wśród uciekinierów był jeden skazany za morderstwo. Służba Więzienna twierdzi, że tegoroczny odsetek ucieczek pracujących więźniów jest jednym z najniższych od lat. Wszystko jednak zależy od metody liczenia.