Najnowsze

Najnowsze

Fiskus masowo rozlicza PIT. Ministerstwo podaje najnowsze dane

Ponad 500 tysięcy rozliczeń złożono za pośrednictwem usługi Twój e-PIT - poinformowała we wtorek minister finansów profesor Teresa Czerwińska. Towarzyszy temu wyraźny wzrost liczby profili zaufanych. Ministerstwo Cyfryzacji podało, że tylko w ciągu czterech dni przybyło ich ponad 90 tysięcy.

Radni z Gdańska zawiadamiają policję o szkalowaniu LGBT

Klub gdańskich radnych Koalicji Obywatelskiej zawiadomił policję o możliwości złamania prawa przez osoby, które przeprowadziły w mieście akcję uderzającą w środowisko LGBT. W ubiegłym tygodniu po Gdańsku jeździło auto oklejone wyposażone w megafony, z których emitowano hasła szkalujące osoby homoseksualne.

25 osób zmarło z powodu grypy w ostatnim tygodniu

W drugim tygodniu lutego z powodu grypy lub powikłań pogrypowych zmarło 25 osób - wynika z najnowszych danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. W ubiegłym roku, w analogicznym okresie zmarły 4 osoby. W sezonie grypowym 2018/2019 zanotowano do tej pory 48 zgonów.

Myśliwy oskarżony o zastrzelenie lisa w okresie ochronnym. Przyłapał go fotograf

Jeden chciał sfotografować lisa, drugi zastrzelić. Ten pierwszy twierdzi, że myśliwy z premedytacją celował w kierunku nory. Myśliwy broni się, że strzelił do lisa, bo ten miał zaatakować sarnę. Ale śledczy wyciągają własne wnioski. Efekt jest taki, że 37-letni Piotr Z. będzie miał kłopoty. Właśnie został oskarżony o polowanie i zastrzelenie lisa w okresie ochronnym.

Sprawdzają, czy podpisy Tomasza Komendy nie zostały sfałszowane

Przesłuchali już kilkudziesięciu świadków, ale na ich liście są kolejni. Prokuratorzy czekają na opinię grafologa i wkrótce zlecą taką, która ma pozwolić na ocenę tego, czy ustalenia biegłych w sprawie przeciwko Tomaszowi Komendzie były rzetelne. Wszystko po to, by wyjaśnić, czy w śledztwie sprzed lat nie doszło do przekroczenia uprawnień.

Gliński pisze do Dulkiewicz w sprawie ECS. "Oczekuję przedstawienia projektu konkretnych rozwiązań"

Oczekuję przedstawienia projektu konkretnych rozwiązań pozwalających na nowo wskrzesić misję Europejskiego Centrum Solidarności - napisał szef ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński w liście do władz Gdańska i samorządu województwa pomorskiego. Dodał, że być może podjęcie nowych działań przez ECS wymagać będzie zmiany organizacyjnej. To kolejny odcinek sporu o przyszłość centrum.

Zatrzymano byłego prezesa i członków zarządu PKP Cargo

Policjanci zatrzymali we wtorek byłego prezesa zarządu PKP Cargo Adama P. oraz dwóch jego zastępców - dowiedział się tvn24.pl. Chodzi o śledztwo, w którym badane są kulisy przejęcia przez polską spółkę czeskiego przewoźnika Advanced World Transport (AWT).

Premier Pakistanu ostrzega: jeśli Indie nas zaatakują, z pewnością odpowiemy

Premier Pakistanu Imran Khan oświadczył, że jego kraj nie ma nic wspólnego z ubiegłotygodniowym atakiem w spornym Kaszmirze, w którym zginęło 44 członków indyjskich sił paramilitarnych. Podkreślił, że napięcia można złagodzić tylko poprzez dialog, ale ostrzegł, że jego kraj odpowie, jeśli zostanie zaatakowany przez Indie.

Przełożeni zakonów o pedofilii: pochylamy głowę ze wstydu

"To historia, która trwa od dziesięcioleci, historia niosąca ogromny ból tych, którzy doznali nadużyć" - napisali przełożeni generalni zakonów żeńskich i męskich przed rozpoczynającym się w czwartek w Watykanie szczytem na temat walki z pedofilią i ochrony nieletnich w Kościele. "Pochylamy głowę ze wstydu" - oświadczyli pisząc o pedofilii w Kościele.

Płaca i zatrudnienie rosną. Średnia płaca niższa niż w grudniu

Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w styczniu 2019 roku było wyższe o 2,9 procent, a wynagrodzenie podskoczyło o 7,5 procenta w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego - podał Główny Urząd Statystyczny. Zdaniem ekonomistów może to wskazywać na to, że popyt na pracę w Polsce nie spadnie gwałtownie mimo wejścia gospodarki w fazę spowolnienia.

Brak Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej "na pewno nam się jeszcze odbije czkawką"

Może się wydawać, że to jest wygodniejsze dla polskiego rządu, że Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej nie ma i że się nie wypowiada na różne tematy, ale jej brak na pewno nam się jeszcze odbije czkawką - oceniła w internetowej dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl Agnieszka Magdziak-Miszewska, wieloletnia członkini Rady i była ambasador RP w Izraelu.

"Ja tutaj coś chciałbym nabyć". Premier, kawa i jagodzianki

Wypił kawę na stacji benzynowej, ale karty lojalnościowej wyrobić sobie nie chciał. W cukierni wybrał jagodzianki, ale dał się namówić również na ciastko francuskie z jabłkiem. W kwiaciarni nabył natomiast "trochę wiosny" w postaci bukietu z tulipanami, a potem porozmawiał z rodziną wielodzietną. Mateusz Morawiecki odwiedził w poniedziałek sześć miejscowości.

Magdziak-Miszewska: polski antysemityzm silniejszy niż izraelski antypolonizm

Polska przez 30 lat zrobiła wiele dla dialogu z Żydami. Ale może narastać przekonanie, że to, co się działo w tym okresie, dotyczy tylko wąskiej grupy elit, a polski antysemityzm istniał cały czas - wskazywała w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl Agnieszka Magdziak-Miszewska, była ambasador RP w Izraelu. Podkreśliła, że wypowiedź szefa izraelskiej dyplomacji jest "prostacka", ale i w Polsce nie brakuje podobnych.