Najnowsze

Najnowsze

Zawieszenie wszelkiej działalności "Armii Mahdiego" rozkazał lider radykałów szyickich w Iraku Muktada as-Sadr. Jego ludzie mają przez pół roku zaniechać ataków, w tym także na stacjonujące w Iraku siły wielonarodowe.

- Żyjemy w państwie i świecie orwellowskim, gdzie każdy może być podsłuchiwany. Ale ja nie mam wiedzy, by i mnie podsłuchowano - w ten sposób b. premier Kazimierz Marcinkiewicz łagodzi swoje wypowiedzi, z których mogło wynikać, że był podsłuchiwany. Dodaje, że atmosferę niepotrzebnie podgrzewają politycy i media.

Minister spraw zagranicznych zaprosiła do Polski dzieci pochodzące z najbardziej dotkniętych pożarami regionów Grecji. Tymczasem strażacy informują, że ogień nareszcie słabnie. Eksperci UE alarmują jednak: po pożarach Grecji mogą grozić... klęska powodzi.

Pan Jeszcze-Nie-Kretyn uważa, że moje skromne wpisy to polemika z kretynami. Ależ skąd Szanowny Panie! Szkoda czasu i wysiłku! Jeżeli poświęcam kretynom czas, to po to, by dodać odwagi nie-kretynom, by nie czuli się osamotnieni w świecie, w chwili, gdy kretyn wydaje się triumfować na wszystkich frontach. Odwagi!

- Nigdy prokuratura pod moim kierownictwem nie prowadziła nielegalnych działań wobec kogokolwiek - zapewnia Zbigniew Ziobro. - Nie mogłem bez niczyjej wiedzy zlecić podsłuchiwania Andrzeja Leppera - podkreśla minister sprawiedliwości.

Dyrektorka Centrum Kultury na Bemowie Izabella P. została zatrzymana przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w ramach śledztwa, dotyczącego "ustawiania" przetargów publicznych.

Czy pośladki w samych stringach to już pornografia? Według Skandynawów, tak. Producent bielizny Sloggi musiał zrezygnować z kampanii pod hasłem "Szukamy najzgrabniejszej pupy świata" w Danii, Szwecji i Norwegii.

Tokijska kafejka internetowa Comic Plaza działa przez całą dobę, jednak dopiero wieczorem zjawiają się w niej prawdziwi stali bywalcy. Nie są zainteresowani buszowaniem w sieci, lecz przetrwaniem nocy.

To przykre, że były premier opowiada jakieś bajki i bzdury, bo wiele zawdzięcza PiS - w ten sposób premier Jarosław Kaczyński skomentował rewelacje swojego poprzednika, że mógł być podsłuchiwany. PO domaga się wyjaśnienia sprawy w trybie natychmiastowym.

Premier Jarosław Kaczyński oczekuje od Donalda Tuska publiczniej deklaracji, że PO chce wyborów, a nie powołania rządu technicznego po to, by wykończyć PiS poprzez komisje śledcze. Bez gwarancji, że nie zostanie powołany nowy gabinet, nie poda się do dymisji.

Stężenie fosforu w miejscu katastrofy pociągu z żółtym fosforem w pobliżu Lwowa nie przekracza norm - wynika z badań polskich ekspertów.

Minister edukacji w ostatniej chwili zmienia program nauczania języka polskiego i matematyki, choć podręczniki do tych przedmiotów już są wydrukowane. - Istnieją jeszcze inne pomoce naukowe - replikuje sekretarz MEN Andrzej Waśko.

Steven Spielberg umie robić filmy. Ale umie też je zbierać - i to drugie jest nawet ciekawsze. Odwiedziłem internetowe archiwum firmowane jego nazwiskiem. Siedzę w nim kolejną godzinę a przede mną na pewno jeszcze kilka.

2 proc. składki na ubezpieczenie pielęgnacyjne, które płaciliby wszyscy Polacy objęci ubezpieczeniem zdrowotnym wraz z rolnikami indywidualnymi, zakłada przedstawiony przez ministra zdrowia Zbigniewa Religę projekt ustawy o społecznym ubezpieczeniu pielęgnacyjnym.

Lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie porozumieli się z dyrekcją i podpisali krótkoterminowe umowy. Oznacza to, że nie będzie ewakuacji noworodków z oddziału neonatologii.