Najnowsze

Najnowsze

Chiny to już nie tylko najludniejsze państwo na świecie i najszybciej rozwijająca gospodarka - od dziś to także kraj, z którego pochodzi najpiękniejsza kobieta. 23-letnia Zhang Zi Lin zdobyła w sobotę tytuł Miss World.

Dwie osoby zginęły, a jedna została poważnie ranna w wypadku na krajowej "dwójce". Zawinił kierowca, który usiłował wyprzedzić na trzeciego. Trasa była przez wiele godzin zablokowana.

Czek na kwotę 150 tys. zł i statuetkę otrzymał zdobywca Literackiej Nagrody Europy Środkowej, Martin Pollack. Austriak został uhonorowany "Angelusem" za książkę "Śmierć w bunkrze - opowieść o moim ojcu". Nagrodę odebrał w sobotę we Wrocławiu.

Choć obecnie wizerunek medialny rządu jest bardzo dobry, może to być wynikiem tego, że ludzie zazwyczaj mają dobrą opinię o rządzie, który jest nowy - twierdzą specjaliści od public relations. Dyskutowali o tym w studiu "Magazynu 24 godziny".

Dwa ogniska groźnego wirusa ptasiej grypy H5N1 wykryto na dwóch fermach w miejscowościach Unijewo i Myśliborzyce w gminie Brudzeń pod Płockiem (woj. mazowieckie). Zdecydowano o uboju i utylizacji 4 tys. 200 indyków z obu ferm.

Polityczne spadki kadrowe, "upychanie" znajomych na tzw. ciepłych posadkach oraz wątpliwości, czy ludzie z odchodzących ekip rządowych mogą gdziekolwiek pracować były jednym z gorętszych momentów dyskusji w "Magazynie 24 godziny".

Straż pożarna przetoczyła cysternę, z której wyciekał chlorowodór, poza granice Inowrocławia. - Cysterna znajduje się w szczerym polu i nie zagraża mieszkańcom miasta - zapewnił Marek Namysłowski z inowrocławskiej straży pożarnej.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel skrytykowała organizację niedzielnych wyborów parlamentarnych w Rosji, szczególnie fakt ograniczenia działalności zagranicznych obserwatorów w trakcie głosowania.

Za 330 tys. dolarów (223 tys. euro) została sprzedana biała trufla o rekordowej wadze półtora kilograma. Trufla ma unikalny aromat, niepowtarzalny smak i niespotykane rozmiary. Samo jej odkopywanie zajęło ponad godzinę.

Janusz Kamiński, wybitny polski operator, zdobył główną nagrodę - Złotą Żabę - za zdjęcia do filmu "Motyl i skafander" na zakończonym w Łodzi 15. Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage 2007. Nagrodę za całokształt twórczości odebrali Roman Polański i Jerzy Stuhr.

Choć minister rolnictwa Marek Sawicki podpisał rozporządzenie zakazujące organizacji targów ptaków, w Bydgoszczy trwa wystawa gołębi i drobiu ozdobnego. Ministerstwo Rolnictwa nie podejmie kroków prawnych.

Oj, popełniłem faul. I to nie na byle kim, bo na wicepremierze i to od gospodarki. To znaczy – na czym polega ów faul, nie wiem do tej pory i – używając języka komentatorów piłkarskich – ja tu bym z sędzią dyskutował. Na szczęście można obejrzeć zapis wideo.

Na sklepowych wystawach świąteczne dekoracje świecą się już od dawna. Od dziś o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia będzie przypominać także światło wielkiej choinki na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Ta najwyższa (25 m) w kraju choinka do stolicy przyjechała z Wisły.

Super rozczochraniec czy superrozczochraniec? Kim jest Helka - pół-Rosjanka z abchaską prababką spod Baku? I co ma do tego konterfekt Nietzschego odzianego w poncho? Wszystko łączy jedno - tekst ogólnopolskiego dyktanda, które odbyło się w sobotę w Katowicach.

Hiszpański policjant zginął w ataku separatystów baskijskich z ETA na południowym zachodzie Francji - podała francuska policja. Drugi funkcjonariusz jest poważnie ranny.

- Nie wyobrażam sobie skutecznego prowadzenia polityki zagranicznej i obronnej bez kooperacji z prezydentem - powiedział premier Donald Tusk. Ale - jak dodał - tego samego oczekuje od prezydenta. Ma również nadzieję, że komisja ds. CBA zajmie się także wątkiem Beaty Sawickiej.

Ptasia grypa jest chorobą ptaków wywoływaną przez wirusy. Groźny dla ludzi szczep wirusa ptasiej grypy jest oznaczany jako H5N1. Zachowanie podstawowych zasad higieny pozwala ludziom uniknąć zarażenia.

Nietypowe znalezisko na podwórku opuszczonego domu w Brazylii. Mieszkańcy wsi w stanie Parana natknęli się na olbrzymią anakondę. Zwierzę ma ponad 6 metrów długości i waży niemal 200 kilo.