Najnowsze

Najnowsze

Raport o skutkach niedzielnego zakazu. "Fundamentalne braki"

Brak szerokiego spojrzenia na handel, nieuwzględnienie analiz i głosu organizacji branżowych - to tylko niektóre z zarzutów, jakie pod adresem przygotowanego przez ministerstwo przedsiębiorczości i technologii raportu o skutkach ograniczenia handlu w niedziele formułuje firma analityczna Retail Institute.

Akcja ratowania krowy zwyciężyła. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl wybrane. Zwyciężyła widowiskowa akcja ratunkowa u wybrzeży Sardynii. Strażacy z Włoch uratowali krowę, która utknęła na skałach. Nagranie zdobyło 24 procent głosów. Na drugim miejscu znalazł się włamywacz-fajtłapa, którego wskazało 22 procent internautów biorących udział w plebiscycie. Trzecie miejsce zajął prezydent Andrzej Duda i jego urodzinowa niespodzianka dla żony. Zdobył 11 procent głosów.

"Podpisują porozumienie sami ze sobą, żeby przykryć swoją nieudolność"

Obserwując podpisywanie porozumienia rządu z Solidarnością, ciśnie się na usta tylko jedna refleksja: podpisali porozumienie sami ze sobą - powiedziała była premier Ewa Kopacz (PO) komentując niedzielne rozmowy oświatowych związkowców z przedstawicielami rządu. Była minister edukacji Krystyna Szumilas podkreśliła, że rozpoczęty w poniedziałek strajk "wymaga natychmiastowych działań rządu, propozycji dla związków zawodowych".

Solidarność podzielona. W Wielkopolsce przyłączyła się do strajku nauczycieli

W niedzielę Solidarność podpisała porozumienie z rządem. Ta decyzja podzieliła związkowców. W wielu regionach przystąpili oni do strajku nauczycieli wbrew decyzjom centrali. - Ludzie są oburzeni tym, w jaki sposób podpisane zostało porozumienie, że to się odbyło bez konsultacji - komentuje szefowa wielkopolskiej oświatowej Solidarności Izabela Lorenz-Sikorska.

"Może okazać się, że nie będzie możliwości zwołania rad pedagogicznych"

Myślę, że rząd zamierza nas w ciągu najbliższych dwóch dni sprawdzić - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 szef Branży Oświaty, Nauki i Kultury FZZ Sławomir Wittkowicz, który uczestniczył w niedzielnych rozmowach ze stroną rządową. Podkreślał, że nie chce mówić o "czarnych scenariuszach", ale przypomniał, że "rok szkolny kończy się dopiero w czerwcu" i jak dodał, "może okazać się, że nie będzie możliwości zwołania rad pedagogicznych".

"Prosimy, zrozumcie nas!". ZNP apeluje do uczniów

W poniedziałek o 8 rano rozpoczął się strajk nauczycieli organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. ZNP opublikowało plakat, na którym apeluje do uczniów o zrozumienie. "Walczymy o szkołę, w której wszyscy będziemy dobrze się czuli i dzięki której spełnicie Wasze marzenia. Potraktujcie ten czas jako lekcję, jak ubiegać się o prawa swoje i innych" - napisali związkowcy.

Moskwa "czeka na odpowiedź" Kim Dzong Una

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un może wkrótce odwiedzić Rosję, by wzmocnić dwustronne relacje po fiasku szczytu z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Hanoi – ocenił państwowy chiński dziennik "China Daily", cytując chińskich analityków.

Strajk w szkołach. Tak miasta mają pomagać rodzicom

Samorządy przygotowują się do zapewnienia dzieciom opieki na czas strajku w oświacie. Przedstawiamy plany poszczególnych miast. Według informacji przekazanych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w rozpoczynającym się w poniedziałek strajku weźmie udział blisko 80 proc. szkół i przedszkoli.

Dworczyk zapewnia: egzaminy się odbędą

Wróćcie do dzieci, tak żeby uczniowie mogli podejść do egzaminów - zaapelował do strajkujących od poniedziałku nauczycieli szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Zapewnił jednocześnie, że "rząd zrobi wszystko, żeby wszystkie dzieci w tym roku podeszły do egzaminów". - Egzaminy w tym roku odbędą się - powiedział Dworczyk.

"Te wybory są referendum na temat Bibiego"

Wtorkowe wybory do parlamentu Izraela to referendum w sprawie premiera Benjamina Netanjahu i wybór między liberalną a etnocentryczną demokracją – uważa Ofer Kenig z Izraelskiego Instytutu Demokracji (IDI).

Co mogą zrobić rodzice w trakcie strajku nauczycieli. "Trzy możliwości"

W obliczu strajku nauczycieli pracujący rodzice mają trzy możliwości - wyjaśniał na antenie TVN24 dr Artur Rycak z Kancelarii Prawa Pracy i HR. Jak tłumaczył, chodzi o urlop na żądanie, zwolnienie od pracy na opiekę nad dzieckiem oraz zasiłek opiekuńczy. Każde z rozwiązań ograniczone jest jednak pewnymi warunkami.

"Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy". Skąd pieniądze?

100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy - zapowiedział w sobotę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jak wyjaśniał europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, źródłem finansowania tych obietnic mają być środki unijne. Prezes Kaczyński rozdaje budżet, którego jeszcze nie ma - skomentował były unijny komisarz do spraw budżetu Janusz Lewandowski.

"Solidarność podpisała z rządem porozumienie, którego nikt z nas nie widział"

Uważałam, że rząd jednak przyniesie jakieś nowe konkretne propozycje. Przykro, że wczoraj nowe propozycje się nie pojawiły, tylko to, co w piątek, ale na piśmie - powiedziała w poniedziałek, w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 i na tvn24.pl Dorota Gardias. Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego skomentowała niedzielne negocjacje nauczycielskich związków zawodowych z przedstawicielami rządu.

Broniarz: trudno o porozumienie, gdy rząd mówi, że nic nowego nie ma

Po co to spotkanie było? Chyba tylko po to, żeby przymuszać nas, w postaci takiej psychicznej presji, do tego, abyśmy zawarli porozumienie - komentował w TVN24 w poniedziałek rano prezes ZNP Sławomir Broniarz. Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych nie osiągnęły porozumienia z rządem, 8 kwietnia rozpoczyna się bezterminowy strajk. - Trudno było myśleć o jakimkolwiek innym scenariuszu w sytuacji, w której rząd wchodzi na to spotkanie i mówi, że nie ma nam nic nowego do zaproponowania - dodał Broniarz.

Loża prasowa 07.04.2019

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz w pierwszej kwietniowej Loży Prasowej byli: Agaton Koziński "Polska The Times", Agnieszka Burzyńska "Fakt" i Onet.pl, Seweryn Blumsztajn "Gazeta Wyborcza" i Jacek Żakowski "Polityka". Program zaczął się od tematu negocjacji nauczycieli z przedstawicielami rządu. Przed zapowiadanym strajkiem Jarosław Kaczyński zapowiedział dopłaty na zwierzęta hodowlane, co przewodniczący Sławomir Broniarz nazwał policzkiem dla edukacji. Wcześniej, inny polityk Zjednoczonej Prawicy, Adam Bielan powiedział, że zapowiadany strajk był konsultowany przez ZNP z politykami opozycji, czemu zaprzeczył przewodniczący związku. Publicyści rozmawiali też więcej o słowach Jarosława Kaczyńskiego na konwencji w Kadzidle. Prezes Prawa i Sprawiedliwości określił swoją partię jako prawdziwego przedstawiciela wsi. Kolejnym tematem było przegłosowanie przez Sejm, tzw. 13-ej emerytury. Premier Mateusz Morawiecki zarzucał opozycji, że ta zabierze to świadczenie. Opozycja odpowiedziała, że nie może go zabrać, bo przegłosowany dodatek jest jednorazowy. W Loży Prasowej zaproszeni dziennikarze komentowali też wszczęcie przez Komisję Europejską kolejnej procedury o naruszenie prawa przez Polskę. Z kolei w Sejmie wystąpił Prokurator Krajowy, Bogdan Święczkowski, który mówił o sprawie Srebrnej i zeznaniach austriackiego biznesmena, Geralda Birgfellnera. Później poseł opozycji, Cezary Tomczyk zarzucił mu, że ważne decyzje konsultuje na Nowogrodzkiej i pokazał zdjęcie prokuratora, który w lutym wychodził z siedziby PiS.

Dorota Gardias w "Rozmowie Piaseckiego"

Uważałam, że rząd jednak przyniesie jakieś nowe konkretne propozycje. Przykro, że wczoraj nowe propozycje się nie pojawiły, tylko to, co w piątek, ale na piśmie - powiedziała w poniedziałek, w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 i na tvn24.pl Dorota Gardias. Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego skomentowała niedzielne negocjacje nauczycielskich związków zawodowych z przedstawicielami rządu.