Najnowsze

Najnowsze

czwartek, 19 kwietnia, 17:30 Szlachetne intencje, ale i hipokryzja - ocenia decyzję Marka Jurka jego, do niedawna, partyjny kolega - Adam Bielan. Natomiast dla Sławomira Nowaka, który też był gościem "Magazynu 24 Godziny", zapowiedź stworzenia nowej partii przez Marszałka Sejmu, to "pogrzeb Prawa i Sprawiedliwości". Dziś Marek Jurek ogłosił zamiar stworzenia formacji chrześcijańsko-konserwatywnej, w jej skład wejdą między inymi Artur Zawisza i Marian Piłka - do niedawna w PiS.

czwartek, 19 kwietnia, 21:00Małgorzata Bartyzel, która wraz z Markiem Jurkiem odeszła z PiS wierzy, że nowe ugrupowanie osiągnie sukces i zgromadzi odpowiednią liczbę posłów, aby założyć klub parlamentarny. Wątpi w to Joachim Brudziński, który w Prawie i Sprawiedliwości pozostał. Politycy spierali się w Magazynie 24 godziny.

czwartek, 19 kwietnia, 17:30 Marek Jurek i czworo innych posłów - to skład nowej partii, której stworzenie zapowiedział marszałek Sejmu. W skład nowego ugrupowania "chrześcijańsko-konserwatywnego" weszli dotychczasowi posłowie PiS - Małgorzata Bartyzel, Marian Piłka, Dariusz Kłeczek i Artur Zawisza - który był gościem "Magazynu 24 Godziny".

Mieszkaniec Poznania podejrzany o gwałt i usiłowanie zabójstwa stanie przed sądem 3 grudnia lub 7 stycznia 2008. Tak zadecydował sąd wyższej instancji w Exeter w Wielkiej Brytanii, gdzie Polak będzie sądzony.

A nie mówiłem, że w pięknym kraju żyjemy. Nawet Euro 2012 nam się trafiło :) Jeszcze jak wygrywać zaczniemy, to dopiero będzie ! Razem nas bohato, nas ne pokonaty ! Ciekawe, czy za 5 lat będziemy wspólnie skandować to hasło z Pomarańczowej Rewolucji ? Bo wkrótce może po niej zostać tylko wspomnienie. Nie wszystkim Ukraińcom tęskno do Unii, Polski, czy innych sojuszów północnoatlantyckich. Do matuszki Rossiji bliżej.

Ze snu wyrwał mnie telefon. „Mamy Euro!!!” - usłyszałem w słuchawce. Myślałem, że śnię. - „Organizujemy Mistrzostwa Europy, rozumiesz?” - rzuciła pytanie. No, rozumiem - odpowiedziałem, myśląc, że po przebudzeniu przeczytam, iż w 2012 roku na finał Euro pojadę do Włoch. Kiedy odłożyłem słuchawkę, posypały się SMS-y: „jest”, „super”, „mamy to”. Nadal niepewny, włączyłem telewizor. A tam, wszędzie czerwone paski: „Polska i Ukraina zorganizują Euro 2012”. Otrzeźwiałem. Na pewno nie śpię. Uwierzyć jednak nie mogę.

19 kwietnia 2007 roku Hans minął granicę w Świecku i wskoczył na autostradę A2 wiodącą do Warszawy. Przyzwyczajony do szybkiej, niemieckiej jazdy, już po czterech godzinach był w stolicy Polski. Wjeżdżając do miasta wybrał południową obwodnicę i w kilka minut dojechał na lotnisko Okęcie, gdzie z oddanego w zeszłym roku nowego terminala odebrał swojego kolegę.

Nie wszyscy Polacy cieszą się z EURO 2012. Mimo, że są fanami piłki nożnej, organizacja jednej z największych imprez w sportowym kalendarzu wcale nie jest dla nich powodem dla zadowolenia. Bo to, co większości z nas ma przynieść wiele radości i piłkarskich emocji, kupcom ze Stadionu X-lecia PRL może odebrać pracę.

Wróciłem z lotniska, znowu marzy mi się przyprawienie sobie skrzydeł. Kto raz zaznał uczucia unoszenia, panowania nad strachem, nigdy się od tego nie uwolni. Znamię, które nie znika.

środa, 18 kwietnia, 21:00 Wielkie emocje i wielka radość - Polska i Ukraina zorganizują piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku. O szansach, wyzwaniach, nadziejach i o tym, czy zwycięstwo było niespodzianką rozmawiali goście "Magazynu 24 godziny" Michał Nykowski, szef polskiego sztabu EURO 2012, europoseł Samoobrony Ryszard Czarnecki, poseł PO Grzegorz Schetyna i satyryk Marcin Daniec.

Budowlańcy potrzebni od zaraz - takie ogłoszenia mogą niedługo zdominować polski rynek pracy. Polscy fachowcy, którzy w poszukiwaniu zatrudnienia wyjechali do Wielkiej Brytanii, Francji i innych krajów europejskich mogą zacząć myśleć o powrocie. A to wszystko dzięki wygranej rywalizacji o organizację Mistrzostw Europy w piłce nożnej - pisze "Dziennik".

NIK zarzuca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, że za swoje siedziby płaci niemałe pieniądze. I nie swoje, a publiczne. Raport NIK, do którego dotarł "Dziennik", zarzuca agencji właśnie zbyt rozrzutne szafowanie państwową kasą.

Ci, którzy kupili samochód za bankowe pieniądze, na kredyt, mogą spać spokojnie w razie spowodowania wypadku. Oficjalnie nie są właścicielami pojazdu, więc mogą uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie - ujawnia "Życie Warszawy".

- Tymczasowych aresztowań jest coraz mniej i średnio trwają 5,5 miesiąca - zapewnia minister Zbigniew Ziobro. - Jest ich za dużo i trwają zbyt długo - twierdzi tymczasem rzecznik praw obywatelskich. Gdzie leży prawda - w ministerialnych wyliczeniach, czy leżących na biurku rzecznika skargach? Jest lepiej, czy cały czas źle? - zastanawia się "Rzeczpospolita".

Po półhektarowym lesie na jednej z zakopiańskich działek została tylko ziemia. Kto, dlaczego i po co to zrobił, po kilku tygodniach wciąż nie wiadomo - dziwi się "Gazeta Krakowska". Wiadomo, że nielegalnie i że ciągle trwa policyjne śledztwo.

Zaczyna się niewinnie od rozmowy na "gadu", potem są zdjęcia, numer telefonu i w końcu adres. Rozprzestrzenia się nowa moda na internetowe znajomości, a z nią niebezpieczeństwo agresji i molestowania ze strony "sieciowych przyjaciół" - alarmuje "Dziennik Polski"

Szkolny mundurek nie na każdą kieszeń - pisze "Dziennik". Tylko 50 złotych otrzymają najubożsi uczniowie na zakup mundurka, mimo że kosztuje on kilka razy więcej. Pomoc dostaną tylko rodziny, których dochód nie przekracza 351 zł na osób, a pieniędzy wystarczy dla miliona z nich.

Co zrobić, gdy brakuje już stanowisk do obsadzenia z partyjnego klucza? Wymyślić nowe. Kiedy nie można było wymienić naraz dyrektorów blisko 50 oddziałów KRUS, Samoobrona wpadła na pomysł - trzeba każdemu przydzielić zastępcę - czytamy w "Gazecie Wyborczej".